2018 SEO Trendleri

2018 SEO Trendleri

2018 SEO Trendleri ile çevrimiçi pazarlamada, az sayıda strateji ve arama motoru optimizasyonu (SEO) kapsamında rekabet de yerinizi alabilir, hızlı bir şekilde internet sitenizi geliştirebilirsiniz. Algoritma güncellemeleri, yeni teknolojiler ve arama motoru sonuç sayfalarının (SERP’ler) üst kısmında yer almanızı sağlayan SEO çalışmalarımızla potansiyel müşterilerinize hızlı bir şekilde ulaşmaya başlayabilirsiniz. Ankara Web Tasarım olarak SEO uzmanlarımızla 2018 SEO Trendleri ışığında işletmelerimizin dijital geleceklerini şekillendirmeye devam ediyoruz.

 2018 SEO Trendleri 

  • Videolu ve Görselli İçerik Desteği

Zamanla, çevrimiçi etkileşimlerimiz daha görsel hale gelmek üzere gelişti. Son birkaç yılda, daha hızlı açılan internet siteleri, site dostu görsel içerikler, sosyal medya platformları ve videolu içerikler için genel bir arz, görsel çevrimiçi etkileşimlerde bir artışa neden oldu. Buna göre, Google’ın ve diğer arama motorlarının görüntüleri ve videoları çevrimiçi ortamda nasıl ele aldığına ilişkin bazı değişiklikler yapmanın tam zamanı.

  • Bilgi Grafiği

Birkaç yıldır Google, özellikli snippet’lerin sıklığını ve özelliklerini giderek artıyor. Kullanıcıların arama sorgularında sunduğu soruları özetle yanıtlıyor. Bununla birlikte, sadece geçen ay, özellikli parçaların sıklığı önemli ölçüde azaldı. Bilgi Grafiği kutularında bulunan eşdeğer cevaplarla yer değiştirildi. Bu etkinlik, kullanıcılara daha iyi, daha tutarlı yanıtlar sunmak amacıyla, şu anda özellikli snippet’lerin kullandığı alanın yerini alan Google’ın Bilgi Grafiğinin yükselişini ve nihai hakimiyetini ortaya koyacak. Sizde en kısa sürede internet sitenizde yapacağınız SEO güncellemeleriyle bu alanlardaki yerinizi almalısınız.

  • Sesli Arama

Akıllı bir hoparlörünüz var mı? Yoksa bile çevrenizde en azından birkaç kişide vardır. Amazon Echo ve Google Home sponsorluğunda akıllı hoparlör satışları 2017’de arttı ve yeni modellerin piyasaya çıkmasıyla satışlar 2018’de muhtemelen daha da artacak. Bu hoparlörler sesle aktive edildiği ve sesli arama sonuçları sağladığı için, kullanıcılar arama motoru sonuçlarıyla yalnızca sesleri ve kulaklarıyla etkileşime girmek için bu yöntemi kullanmaya başladı. Bu, gördüğümüz sorguların ve anahtar kelimelerin türlerini önemli ölçüde değiştirebilir. İşletmelerin SERP’ler hakkında düşünme biçimini yeniden şekillendirmeleri gerekecek. Endişelenmenize hiç gerek yok. Ankara Web Tasarım olarak sitenizi baştan aşağı tekrar dizayn ediyor ve 1 numara olmanızı sağlıyoruz.

  • Kişisel Özelleştirmeler

Google, bireyler için daha iyi, daha özelleştirilmiş SERP’ler sunmak için bireysel arama geçmişlerine, tarayıcı

2018 SEO Trendleri

2018 SEO Trendleri

çerezlerine ve diğer bilgilere dayanarak, daha kişiselleştirilmiş arama sonuçlarının geliştirilmesini sağlamakta. Akıllı hoparlörlerin ortaya çıkması, artan arama kolaylığı ve daha yüksek teknolojik gelişmişlik ile kişiselleştirme faktörü 2018’de muhtemelen daha da artarak şirketinizin sıralamasını veya hangi anahtar kelimelerde sıraya gireceğinizi tahmin etmeyi zorlaştırıyor. Sizler için Anahtar Kelime analizleri yaparak ufak SEO işlemleriyle sıralamalarınızı yükseltmeye devam ediyoruz.

  • SEO Google ve Bing

Son birkaç yılda, Google dışında alan sıralamasında yarışan şirketlerin sayısında artan bir eğilim görülmekte. Google, halen en popüler arama platformu ancak Yelp ve Amazon gibi üçüncü tarafların yanı sıra Siri gibi dijital asistanlar, kendi başlarına ilgili arama motorları haline gelmek için adım attı. Daha büyük bir kullanıcı araması yüzdesiyle bulunmak ve kendinizi mümkün olan en geniş kitleye tanıtmak istiyorsanız, 2018’de Google’ın etki alanının ötesinde düşünmeye başlamanız gerekir.

Daha detaylı bilgilere ana sayfamızdan ulaşabilirsiniz …

2018 SEO Trendleri SEO endüstrisi için oldukça uçucu bir yıl olacak gibi görünüyor. Sizde oyunda yerinizi almak için bazı değişiklikler yapmak zorundasınız. Web sitenizin SEO’larını geleceğe yönelik bir şekilde geliştirmeye yardımcı olmak için, hiç beklemeden bizimle iletişime geçin. Ankara Web Tasarım olarak sizleri ve internet sitenizi daha iyi bir geleceğe hazırlıyoruz. 2018 SEO Trendleri ile sizde 1 numara olabilirsiniz.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter Google Plus | Word Press

Menü