Adwords Danışmanlığı | Google Reklam Verme

Google Adwords Danışmanlığı ile internet kullanıcılarının %90’ından fazlasının kullandığı platformda verimli reklamlar yayınlamanız sağlanmaktadır. Rekabet ortamının giderek zorlaştığı günümüz koşullarında fiyat/performans avantajı, reklam maliyetleri için son derece önemli hale gelmiştir.

Yeterli analiz yapılmadan yayınlanan reklamlar hem gereksiz maliyet yükü oluşturmakta hem de hedef kitleye ulaşmak yerine geri dönüşümü olmayan trafiğe neden olmaktadır.

Adwords reklamlarında reklam verenler, linki yayınlanan içeriğe kullanıcıların tıklamaları üzerinden ücret öderler. TBM yani Tıklama Başı Maliyet adı verilen bu sistemle sayfanızı ziyaret eden potansiyel müşteriler için ödeme yapılır. Hangi kullanıcılara reklamınızın gösterileceği ise reklamınızı yayınlamadan önce seçtiğiniz kriterlere göre belirlenir.

Google Adwords Reklamları Nasıl Kullanılır?

Reklam yayınlamadan önce seçtiğiniz kriterler, reklamınızın fiyat-performans kalitesini doğrudan etkilemektedir. Bir Adwords Reklamı oluştururken seçilen temel kriterler aşağıdaki gibidir:

 1. Reklam Grubunuza Bir İsim Vermeniz İstenir
 2. Reklamınızı Hangi Anahtar Kelimelerde Gösterilmesini İstediğiniz
 3. Alanınızla İlgili Web Sitesi ve/veya Ürün ya da Hizmetinizin Adı (Yeni Anahtar Kelime Fikirleri Önerilmesi İçin)

Adwords Danışmanlığı, Google Reklam Verme hizmetimiz sayesinde anahtar kelime seçimleri en güncel ücretli yazılımlarla yapılmaktadır. Arama potansiyeli çok yüksek ancak geri dönüşümü düşük olabilecek anahtar kelimeler elenmektedir. Böylece TBM, Tıklama Başı Maliyet çok yüksek olmayan kelimelerde görüntüleme sağlanmaktadır.

Google Adwords Anahtar Kelime

Reklam kampanyanızı oluştururken girdiğiniz kriterlere göre size önerilen anahtar kelimelerin tamamını seçmek yerine verimliliği yüksek kelimelere odaklanmak gerekmektedir. Önerilerin tamamı seçildiğinde reklam maliyetleriniz ilk günlerde size uygun görünse de ilerleyen günlerde değişiklik gösterecektir.

Adwords Danışmanlığı
Adwords Danışmanlığı

Örneğin reklam ilk yayınlandığında 0,40 kr. gibi bir ücretle TBM ödemesi yaptığınız anahtar kelime, gün geçtikçe ilk sayfada görüntülenebilmek için daha fazla ücret talep edecektir. Adwords Danışmanlığı, Google Reklam Verme desteği bu konuda bir strateji oluşturarak, zamanla yeni kelimelere daha düşük maliyetlerle reklam vermenizi sağlamaktadır.

Adwords Reklam Oluşturun Sayfası

Adwords Reklam Oluşturun Sayfası anahtar kelime seçimleri geçildikten sonraki aşamadır. Bu aşamada:

 1. Reklam URL’si
 2. Reklam Başlığı
 3. Reklam Metni
 4. Site Bağlantısı Uzantıları
 5. Açıklama Metni Uzantıları
 6. Telefon Uzantıları
 7. Ek Açıklamalı Snippet Uzantıları
 8. Uygulama Uzantıları
 9. Mesaj Uzantıları
 10. Promosyon Uzantıları
 11. Fiyat uzantıları

gibi yayınlanacak olan reklamınızla ilgili detaylı ayarlamalar yapılmaktadır. Her bir seçim reklamın yayınlanma potansiyelini yükseltmekte etkili olmaktadır. Adwords reklam uzmanı ekibimiz bu konuda sektörünüze ve hizmetlerinize göre en uygun kampanya metin ve URL seçimlerini gerçekleştirmektedir.

Adwords Hedef Kitle Seçimi

Adwords reklamlarınızı oluştururken seçeceğiniz kriterlerden biri de hedef kitle ayarlarıdır. Bu menü üzerinden: Dil, Ülke, Şehir, İlçe, Yaş, Cinsiyet olarak her ayrıntısına kadar seçim yapmanıza imkan tanınmaktadır. İster yerel işletme için ister global firmalar için olsun potansiyel hedef kitle seçimi yapılabilmektedir. Bu sayede Google Adwords reklam verme maliyetleriniz, alakalı kullanıcılara gösterimlerle daha verimli kullanılmaktadır.

Adwords Danışmanlığı Nedir?

Adwords Danışmanlığı, Google arama sonuçlarında veya adwords reklamlarını kullanan internet sitelerinde yayınlanmasını istediğiniz reklamlarınızın planlanması ve yönetilmesidir. Adwords reklam uzmanı ulan ekibimiz sizler için en az maliyetle en fazla geri dönüşüm elde etme prensibiyle hizmet vermektedir.

Google adwords reklam oluşturma aşamasından, reklamın yayınlanmasından sonraki tüm süreç yönetilerek aktif, maliyet realizasyonuna dayanan stratejiler geliştirilmektedir.

Neden Google Adwords?

Ülkemizde kullanıcılarının %90’lık bölümünden fazlası, internette herhangi bir konuyla ilgili araştırma yaparken Google’ı tercih ediyor. Hatta Google kullanımı öyle bir aşamaya gelmiştir ki insanlar her gün giriş yaptıkları internet sitelerini bile Google arama çubuğuna yazarak giriş yapmaktadır.

Bu kadar yaygın kullanım alanı olmasının sonucunda da insanların davranışları, alışkanlıkları, ihtiyaçları hakkında oldukça isabetli gösterimler yapabilmektedir. İsabetli gösterimler, Google aramalarında ön plana çıkan sonuçlara veya reklamlara geri dönüş yüzdesini oldukça arttırmaktadır.

Google Adwords Reklamları sayesinde:

 • Web Sitenize Trafik Çekerek Tanıtabilirsiniz
 • Ürünlerinizin Satışına Destek Olabilirsiniz
 • Hizmetlerinizin Potansiyel Müşterilerle Buluşmasını Sağlayabilirsiniz
 • Marka Bilinirliğinizi Arttırabilirsiniz
 • Çağımızın En Yaygın Kullanım Alanı Olan Dijital Dünyada Yer Aldığınız Mesajını Vererek Güvenilirliğinizi Arttırabilirsiniz
 • Geleneksel Kanallara Göre Geri Dönüş Yüzdesine Çok Daha Rahat Ulaşılabilen Bir Reklam Kampanyası Başlatabilirsiniz

Günümüz koşullarında Google reklamları, gösterime göre değil internet sayfalarınızı ziyaret eden kullanıcılara göre ödeme yapılması nedeniyle daha avantajlı konuma gelmektedir. Kullanıcı kitlesinin her geçen gün genişlemesi sonucundaysa yukarıdaki hedeflerin tamamında olumlu katkıda bulunabilmektedir.

Adwords Danışmanlığı, Google Reklam Verme Hizmetlerimiz

 • Alanınızdaki Rakip site ve firma analizi
 • Rakiplerin Başarılı Olduğu veya Reklam Verdiği Anahtar Kelimeler
 • Kendi Reklamınız İçin Profesyonel Araçlarla Verimli Anahtar kelime araştırması
 • Reklamınızda Kullanılmaması Gereken Negatif kelime Analizi
 • Google Politikalarına Uygun Reklam Stratejilerinin Geliştirilmesi
 • Hedef Kitle araştırması
 • TBM Yüksek Kelimeler için Maliyet optimizasyonu
 • TBM Düşük kelimelerde ziyaret arttırma çalışmaları
 • Amacınıza Göre Ürün SatışHizmet SatışMarka Bilinirliği Odaklı Kampanya Planlaması
 • Kampanyanıza En Uygun Bütçe-Maliyet ve Maliyet-Zaman Optimizasyonu
 • Yayınlanma Süresi Boyunca Reklam Optimizasyonu ve Destek Hizmeti
 • Maliyet-Geri dönüş Analizi ve Raporlaması

Adwords Kalite Puanı Yüksek Reklamlar Oluşturalım

Google Adwords Danışmanlığı hizmetimizle görüntülenme yüzdesi ve ilk sayfada çıkma oranı yüksek reklamlar verebilirsiniz. Google reklamlarında istenen her reklamın yayınlanması mümkün değildir. Google Politikalarına uygun şartlar taşıması gerekmektedir.

Bunun yanında içeriğiniz, ürünleriniz ve hizmetlerinizle alakalı reklamlar oluşturulmalıdır. Aksi durumda reklamlarınız ya çok az ve geri sayfalarda görüntülenir ya da hiç görüntülenmeyebilir.

Hangi reklamların ön plana alınmaya uygun olduğunu Google Adwords, Reklam Kalite puanı değerlendirmesiyle karar vermektedir. Adwords Danışmanlığı hizmetimizle kalite puanı yüksek reklamlar oluşturularak, kampanya süresi boyunca en iyi performans alabileceğiniz alanlarda kalmanız sağlanmaktadır.

Adwords Danışmanlığı Talep Formu’nu doldurarak mail olarak bize iletebilirsiniz. Gerekli incelemenin ardından tarafınıza dönüş yapılacaktır.

İstatiklerle Google Adwords

Google Adwords reklamları ile ilgili yapılan istatiskik araştırmalar gösteriyor ki kullanıcı sayısı her geçen gün artış gösteriyor. En önemli detay ise Reklam içeriklerine tıklama oranının 2017 yılına göre %50 artış göstermiş olması.

Toplam aramaların %36’sı yerel ihtiyaçlara göre yapılırken, bu aramalar içinde ücretli reklamlara tıklama oranında %200 artış olduğu göze çarpıyor. Herhangi bir ödeme ile sonuçlanan ücretli reklam ziyareti sayısı ise satış odaklı içeriklerde %65 oranında.

Düzenli reklam veren firmaların %73’ü reklam bütçelerini arttırarak girdi yeni yıla. Bu firmaların marka bilinirliğini arttırma oranıysa %80. Ücretli reklamlara yapılan tıklamaların %53 gibi ciddi bir oranı mobil cihazlardan yapılmakta. Bu oranın giderek artış göstereceği tahmin ediliyor.

Adwords Danışmanlığı | Google Reklam Verme

Adwords Danışmanlığı MGA Bilişim

Sizin İçin Neler Yapabiliriz?

Maliyet-Zaman Optimizasyonu

En uzun sürede en az maliyetle reklam kampanyaları planlanır.

Hızlı Onaylanan Reklamlar

Google politikalarına uygun reklam metinleriyle çabuk yayınlanan reklamlar.

Mobil Kullanıcılara Özel URL

Mobil kullanıcıların rahat görüntüleyeceği çok yönlü reklam yapılandırması.

Anahtar Kelime Analizi

Ürün ve hizmetlerinize göre seçilen TBM dostu anahtar kelime seçimi.

Etkileyici Metin/Slogan Desteği

Reklamlarınızın içerikleri alanında uzman metin editörleri tarafından hazırlanır.

Ulusal/Yerel Nitelikli Reklamlar

Lokasyon bazlı etkili reklam kampanyaları.

Verimli Reklam Bütçesi Yönetimi

Tıklama Başı Maliyet giderleri sürekli optimizasyon ile kontrol altında tutulur.

Uzman Danışman Desteği

Reklam kampanyası süresince uzman desteği ve kontrolü.