Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime araştırması, internet sayfanızdaki içeriklerin Google aramalarında ön plana çıkması için son derece önemli bir konudur. Özellikle Google’ın Hummingbird güncellemesi ile semantik arama özelliğinin etkinleştirilmesi ve kullanıcıların uzun kelime öbekleriyle arama yapabilmesi sayesinde; özgün içeriklerin ön plana çıkması daha da kolaylaştı. Bu anlamda sayfanız için bir strateji belirlemeli ve bu stratejiyi destekleyecek içeriklerle web sitenizi zenginleştirmelisiniz.

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar Kelime Araştırması

Algıda seçiciliği dikkate alın

Anahtar kelime araştırması kullanıcıdan kullanıcıya farklılık gösterebilen bir olgudur. Psikolojide algıda seçicilik olarak adlandırılan kavram gibi aynı konuyu arayan kullanıcıların her biri farklı kelime öbeklerini kullanabilmektedir. Her içerik üretici, yazacağı içerikle ilgili anahtar kelimeleri araştırarak bu kelimeleri mümkün olduğunca kullanmaya çalışır. İşte bu noktada daha yaratıcı olabilir, yeni kavramlar üreterek içeriğinizi zenginleştirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için sadece arama motorlarındaki en çok aranan kelimelere bakmak yerine; rakip sayfaların içeriklerine göz atabilir, onların nasıl bir bakış açısına sahip olduğunu gözlemleyebilir ve içerikle ilgili güncel olayları araştırarak konunuzu güncel bir dille anlatabilirsiniz.

Anahtar kelime araştırması yaparken sadece Google Adverse önerilerini baz almamalısınız. Google’dan sonra en yaygın arama motorları olan Yandex ve Bing sitelerinden yapılan popüler aramalara da göz atmanızda fayda var. Ankara web tasarım olarak siteniz ve sektörünüzle ilgili tüm arama motoru sonuçlarını dikkate alarak oldukça geniş persfektifli içeriklerle ziyaretçilerin dikkatini çekmeye çalışıyoruz.

Anahtar kelime araştırması dönemsel özellikler içerir

İnternet sayfanız için popüler anahtar kelimeleri araştırıp, uygun olanları bulmak henüz işin başlangıcı diyebiliriz. Çünkü sizleri arada yanıltabilecek kelimelerle de karşı karşıya kalmış olacaksınız muhtemelen. Bir Google Adverse reklamı yapmayı düşünüyorsanız elde ettiğiniz anahtar kelimelerin içindeki bu hatalı sözcükler; reklam kampanyanızın başarısızlıkla sonuçlanmasına ve size katkıda bulunmayacak kelimelere tıklanma ücreti ödemenize neden olabilir. Tatil konu başlığı ile ilgili arama sözcüklerinin yaz aylarında daha çok yapılması gibi sizin sektörünüz için de yanlış zamanda kullanılmaması gereken anahtar sözcükler olacaktır. Goggle Adverse reklamları ile ilgili profesyonel destek almak bu anlamda önemli bir detaydır.

Arama motoru optimizasyonları için izlenebilecek diğer bir strateji de rekabet gücü yüksek aramalar yerine daha düşük olan anahtar kelimelere yönelmektir. Bu sayede ön sıralarda yer alabilmek için daha fazla şans yakalayabilirsiniz. Uzun kelime öbekleri tercih etmek bu stratejiye bir örnek olarak gösterilebilir. Bu uzun kelime öbekleri diğer kısa varyasyonları da içereceğinden daha başarılı sonuçlar almanızı sağlayabilir.

İnternet sitenizin en son Google güncellemeleriyle uyumlu yapılandırılarak, kaliteli sayfalar arasında yer alması için MGA Bilişim’in uzman ekibinden destek alabilirsiniz.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter Google Plus | Word Pres

Menü