Ankara SEO infografik Backlink

Ankara SEO infografik Backlink çalışmaları, pek çok web site sahibinin gözardı edebildiği ancak oldukça etkili bir SEO stratejisidir. infografikler belirli bir konu hakkında, aşama aşama bilgiler veren, hem görsel hem de metinsel içeriklerdir. Temel dayanak noktalarına tekrar değinecek olursak SEO: “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harfleri ile kısaltılmıştır. Arama Motoru Optimizasyonu olarak Türkçeleştirilen bir kavramdır.

Reklamcılık ve SEO ilişkisi?

Her işletme sahibi veya bireysel kullanıcı sahip olduğu web kimliklerinin arama motorlarında ilk sayfada listelenmesini ister. Çünkü ancak bu sayede alanlarıyla ilgili kullanıcı aramalarında listelenme şansı yakalarlar. Neredeyse TV reklamlarına çıkan firmaların kazandıkları bilinirlik kadar, Google aramalarında ilk sayfada ve özellikle birinci sırada listelenen firmalar da bilinirlik kazanmaktadır. Hatta bu durum tartışma konusu olabilecek derecede birbirlerine karşı farklı avantaj ve dezavantajları olan iki rakip reklam potansiyelidir de diyebiliriz.

Gelecekte belki de şimdilik için TV üstünlüğünden bahsettiğimiz sektör, tamamen internet kanalına dönebilecektir. İnsanlar çağımızda artık akıllı telefon, hatta akıllı televizyon kullanmaya başladılar. Buradaki Akıllı sözcüğü ile kastedilmek istenen aslında cihazın belirli bir işlem gücüne sahip olmasıdır. Ayrıca internet bağlantısı yardımıyla bu gücü interaktif olarak kullanıcı deneyimine sunabilmesidir. İşte bu noktada internet tabanlı izlenme, okuma, etkileşim kanalları inanılmaz boyutlarda kullanıcı sayısına ulaşarak, ana akım seyrini belirlemektedir.

Ankara SEO infografik Backlink

Ankara SEO infografik Backlink

Ankara SEO infografik Backlink İlişkisi

En basit tabiriyle backlink farklı bir web sitesinin hedef siteye link vererek o siteyi herhangi bir konuda anahtar kelime ile adres göstermesidir. Arama motorlarının işlevi en alakalı sayfayı kullanıcılara en başta ulaştırmaktır. Bu sebeple bir sitenin dışarıdan ne kadar link aldığı arama sonuç sayfasında sitenin sırasını etkileyen faktörlerden biri olarak dikkat çekmektedir. infografikler backlink almak için kullanılan çok etkili bir araç, viral reklam metası olabilmektedir. Tamamen özgün bir şekilde, tarsarımsal grafiklerle hazırlanmış infografikler oldukça fazla ilgi görmekte ve paylaşım sayısı bir o kadar artmaktadır. İşte viral meta dediğimiz ilişki burada başlamaktadır. İçerik beğenenler tarafından adeta elden ele dağıtılarak yayılma sağlanır. infografiği kendi sitesinde kullanmak isteyen birçok site asıl kaynağa link vererek sizin sitenizi kaynak gösterebilir. Bu yöntem dünya genelinde onlarca kez denenmiş ve arama sonuçlarına etkisi ispatlanmış stratejilerden biridir.

Google ve diğer arama motorlarında yükselebilmek için “SEO Ajansı veya SEO Hizmeti.” Araştırması yapan tüm ziyaretçilerimize 12 yıllık deneyimimizle SEO Uzman desteği sağlamaktayız. Ankara SEO hizmetleri ve avantajlı SEO paketlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 312 418 50 66

 Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter Google Plus | WordPress
Menü