Canonical URL

Ankara SEO Yerel SEO Stratejileri

Ankara SEO Yerel SEO Stratejileri web site sahipleri tarafından kimi zaman gözden kaçırılan uygulamalardandır. Özellikle ticaret veya çeşitli hizmetler veren küçük işletmeler bu konuda büyük eksiklik yaşamakta, yanlış uygulamalar nedeniyle bir türlü istedikleri başarıyı yakalayamamaktadır.

Ankara SEO Yerel SEO stratejileri çalışmalarından örnek vermek gerekirse, birçok işletme sahibi sınırlı bütçeler ile alabileceği en iyi sonucu almak istemekte. Rekabet ortamının yüksek olduğu sektörlerde bu durum çok zor olsa da imkansız değildir. Temel SEO kurallarını işletmenizin özelliklerine göre oluşturabilirseniz; başarı yakalama olasılığınız artacaktır.

Siteniz yeniyse veya SEO çalışmalarına yeni başladıysanız aranma hacmi iyi ama rekabet durumu düşük olan anahtar kelimelere odaklanabilirsiniz. Sürekli olarak iyi içerikler sunabilirseniz zamanla trafik ve paylaşım alarak arama motorlarında ön plana çıkma ihtimaliniz kuvvetlenecektir.

Yerel SEO İlk Adımlar

En başta sizin için uygun olan tüm ücretsiz veya az maliyetli stratejileri değerlendirmelisiniz. Özellikle yerel dizin hizmeti veren sayfalara kayıt olmalı ve işletmenizin kısa tanıtım yazıları ile iletişim bilgilerini bu kaynaklarda yayınlamalısınız. Google seo stratejinize son derece olumlu yansıyacaktır. Bir web sitesinde muhakkak kullanılmasını tavsiye ettiğimiz Google+, Google Haritalar, Yandex ve Bing üyeliklerini mutlaka almalısınız. Kayıt olduğunuz her sitede iletişim bilgilerinizi yazmalısınız. Böylece insanların sizinle çok daha kolay yoldan iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

İçerik Kraldır söyleminden hareketle, düzenli kurgulayabileceğiniz içerik stratejisi geliştirmelisiniz. Oluşturduğunuz ilk içeriklerin zamanla güncelliğini kaybetmeyecek; sürekli kullanılabilirliği olan konular olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle doğru anahtar kelimeleri kullanarak hedef kitlenize hızlı bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçilere Kolay Erişebilecekleri Mesajlar Verin

Yerel SEO uygulamalarında diğer bir değerli detay, ziyaretçilerinize çok kolay ulaşabilecekleri konumlarda iletişim

Ankara SEO Yerel SEO Stratejileri

Ankara SEO Yerel SEO Stratejileri

ve kampanya bildirimlerinizi göstermektir. Web sitenizin her sayfasında işletmenizin temel iletişim bilgilerine tasarıma uygun konumlarda yer vermelisiniz. Bu bilgiler arasında işletmenizin adı, telefon numarası ve e-posta adresi bulunmalıdır. Bu uygulama sayesinde kullanıcıların istedikleri an iletişime geçmesini sağlayabilir ve onları potansiyel müşteri fırsatına çevirebilirsiniz. İletişim bilgileri aynı zamanda Google botlarının kolay bulabileceği şekilde yerleştirilmelidir. Hatta Google arama sonuçlarında site adınızın hemen yanında veya altında gösterebilmeniz çok daha iyi olacaktır.

Ankara SEO Yerel SEO Stratejileri

İşletmelerine özel çözümler isteyen, SEO Ajansı veya SEO Hizmeti araştırması yapan tüm ziyaretçilerimize 12 yıllık deneyimimizle SEO Uzman desteği sağlamaktayız. Ankara SEO hizmetleri ve avantajlı SEO paketlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 312 418 50 66

 Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter Google Plus | WordPressMenü