Google Hız Güncelleme Algoritması Yayınlandı

Ankara Web Tasarım Alan Adı Seçimi

Ankara Web Tasarım Alan Adı Seçimi konusunda işletmenizin veya iş alanınızın en fazla verim alabileceği seçeneklere ulaşmanızda yardımcı olmaktadır. Eğer Hali hazırda kullanılan bir alan adı yoksa veya eski alan adı ile ilgili geri dönüşlerde problem yaşıyorsanız; yeni web tasarımının yanı sıra yeni alan adı seçimi yapmak da mantıklı olacaktır. Web dünyasında her adımda olduğu gibi bu adımda da başta kurumsal kimlik olmak üzere SEO ve kolay yazılabilirlik gibi pek çok faktörü göz önünde Bulundurmanız gerekecek. Ankara SEO hizmetlerimizden edindiğimiz tecrübeler gösteriyor ki alan adı seçimi, arama sonuçlarında listelenmenize doğrudan etkisi olabilecek önemli kriterlerden birisi.

Alan Adınızı Google’da Aratın

Ankara Web Tasarım Alan Adı Seçimi aşamasının ardından, boşta olduğunu tespit ettiğiniz ve karar verdiğiniz domain adını, satın alma sürecine geçmeden önce mutlaka Google ve benzeri arama motorlarında aratmalısınız. Çıkan sonuçlar hem alan adı ile olumsuz bir ilişkilendirme var mı sorusuna cevap verecek hem de mücadele etmek istediğiniz rakip sayfaları görmenizi kolaylaştıracaktır. Burada çok zor alan adları, çok eski ve köklü oluşumlar rakibiniz olacaksa, radikal bir karar alıp, daha özgün bir alan adı arayışına da geçebilirsiniz. Elbette ki doğru SEO stratejileri, SEO uzman uygulamalarıyla rekabet etmeye başlayabilir ve belirli başarılara imza atabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu başarı daha özgün alan adı seçilseydi daha kolay yollardan gerçekleşebilirdi.

Ankara Web Tasarım Alan Adı Seçimi

Ankara Web Tasarım Alan Adı Seçimi

Sosyal Medya Hesaplarına Bakmayı Unutmayın

Çağımız inanılmaz hızda ilerleyen bir iletişim ve internet gelişimi içerisinde yer alıyor. Bunun sonucunda da mobil cihazların özellikleri adeta masaüstü bilgisayar kapasitesine yaklaştı ve günlük hayatımızda sık başvurduğumuz bir araç halini aldı. Bu kadar kolay erişim sayesinde de sosyal medya platformları daha fazla kullanıcı sayısına, daha uzun oturum sürelerine ulaştı. Dolayısıyla kurumsal kimlik oluşturmaya çalışıyorsanız sadece alan adınızın boşta olması yeterli olmaya bilir. Aynı adda sosyal medya hesaplarının olup olmadığına, var olan benzer isimlerin popülaritesine de dikkat etmeniz gerekmekte. Özellikle istenmeyen çağrışımlar yapan kullanıcılar, markalaşma sürecinize zarar verebilecek sosyal eğilimlere yönelik gruplar olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Ankara Web Tasarım Alan Adı Seçimi

Sonuç olarak web tasarım sürecinizin adlandırılacağı, akılda kalacak olan tanımlaması olan alan adınızı seçmek de en az sitenizin görsel özellikleri kadar önemlidir. Telaffuzu zor, alışılagelmişten daha uzun, farklı otoriter sitelere çağrışım oluşturan alan adlarından mümkün olduğunca uzak durulması gerekmektedir. Dijital dünyada attığınız her adım markalaşma sürecinize olumlu veya olumsuz tesirlerde bulunabilecektir. Ankara Web Tasarım olarak 12 yıllık tecrübemizi sizlerle paylaşarak bu adımları en doğru şekilde atmanıza yardımcı oluyoruz. Özgün tasarımlı web siteleri, e-ticaret web siteleri, mobil uygulamalar ve Ankara SEO hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilir, projeleriniz konusunda merak ettiklerinizi danışabilirsiniz.

+90 312 418 50 66

 Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter WordPress
Menü