Bayi Otomasyon Sisteminin Özellikleri

Bayi Otomasyon

Bayi otomasyon sistemi, çeşitli sektörlerde bayi olarak çalışan şirketlerin temel iş süreçlerini distribütörlerle ve öteki bayilerle iş birliği içinde yönetmesini sağlar. Örneğin otomotiv sektöründe birinci ve ikinci el araç satışı, servis ve yedek parça gibi tüm işler, otomasyon sistem yazılımı ile kolayca ve etkili bir şekilde yürütülebilir.

Bayi otomasyon sistemi, üretim veya hizmet sektörleri fark etmeksizin faaliyet gösteren firmaların iş akışını kolaylaştırmaktadır. Otomasyon yazılımları, bayilerle distribütör firmanın entegrasyon içerisinde çalışmasını sağlayan web tabanlı yazılımlardır. IOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlara da kurulabilir şekilde kodlanabilen sistem, tüm süreçlerin kolayca yönetilebilmesini sağlar.

Bayi Otomasyon Sisteminin Özellikleri

Sistem çok dilli kurgulanabilir. Bundan dolayı farklı ülkelerdeki bayilerle kolayca iletişim kurulmasını sağlar. Değişik organizasyonlar için farklı para birimleriyle ve ölçütlerle çalışabilir. Kural bazlı otomatik karar mekanizmasıyla süreci kolaylaşır. Sistem, bayiler arasındaki bilgilerin özel olarak saklanmasını sağlar ve mahremiyeti korur. Distribütör ve bayiler arasında verilerin kolayca paylaşılma kolaylığı oluşturur. Cihazların ana sayfasında grafik ve tabloların kolayca takip edilmesini mümkün kılar.

CRM Nedir?

Müşteri-Ürün-Hizmet Kabul Mobil Yazılımı

Uygulama, IOS ve Android sistemleri kullanan cihazlarla çalışabilir. Ayrıca, sistem; bir DMS ile entegrasyon içinde çalışabilmektedir. Uygulama ile şu kolaylıklar elde edilir:

  • İşletme danışmanlarının, müşterilerin randevuları yönetilebilir
  • İşletmeye gelen müşteriler için gereken bilgilere kolayca ulaşılabilir
  • Anlık güncellemeler hemen kaydedilebilir

Bayi Yönetim Sistemi

Bayi yönetim sistemi, çok farklı ihtiyaçlara cevap verebilir; bu sayede distribütör ile bayi arasındaki iş akışını hızlandırır ve kolaylaştırır. Çoklu organizasyon tanımı, farklı dillerde çalışmasını sağlar. Bölge yapısı, bayideki ürün yelpazesi, personelle ilgili bilgiler, bayiyle kurulacak iletişim, denetim süreci, indirim, cari hesap ve ödemeler ile bayi alım kampanyaları, hedef, kota ve puanlar, prim ve hak edişler kolayca yönetilebilir.

Ürün Yönetimi

Tüm ürünler, bu sistem sayesinde merkezden yönetilebilir. Bayi, distribütörün dışında kendi ürünlerini de yönetebilir. Ürünlerin resmi, videoları ve teknik dokümanları kataloglanabilir. Ürünler, kendi özellikleri dikkate alınarak birtakım ölçütler çerçevesinde tanımlanabilir. Rakip firmaların ürünleri ile var olan ürünler karşılaştırılabilir. Farklı sınıflama sistemleri ile marka, model, ana alt grup, üretici ve kategori bazında gruplandırmalar yapılabilir.

Kurumsal Kaynak Planlama Sistemleri

Uygulamayla Yapılabilecek Diğer İşlemler

Bayi otomasyon sistemiyle farklı işlemler de kolayca yapılabilir. Kampanyalar bölge ya da şehir bazında değerlendirilip iskonto, fiyat, çapraz ürün ve hizmet, ek garanti, hedef kitle tanımı gibi işlemler yapılır. Bayilerdeki stoklar takip edilip ürün sevkiyatı, sayımı, mal kabul, bedelsiz ürün çıkışı gibi çalışmalar gerçekleştirilir. Perakende fiyat listelerinin çıkartılması, bayideki personelin takibi, iade işlemleri, satın alma ve sipariş takibi, satış işlemleri, sistem üzerinden iletişim ve müşteri takibi de yapılabilir.

Neden Bayi Otomasyon Kullanılır?

Bayi otomasyon yazılımları iş akışının çok yönlü datalarla ve birden fazla noktadan yürütüldüğü işletmeler için büyük kolaylık sağlar. Firma ile ilgili bayi evrak otomasyonu, mali, hukuki, ticari veya kaydı tutulan herhangi bir verinin zaman ve mekandan bağımsız olarak ulaşılabilir olması sağlanır.

İşinize özel bayi otomasyon yazılım çözümleriyle ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Menü