e-Ticaret Siteleri İçin SEO Gerekli midir?

e-Ticaret Siteleri İçin SEO Gerekli midir?

e-ticaret siteleri için SEO gerekli midir sorusu her ticari işletmenin iş hacminin devamı için veya daha iyi hacimlere ulaşabilmesi için merak edilen konulardan biridir. e-Ticaret siteleri doğrudan satış amaçlı siteler olduğu için SEO çalışmalarının önemi çok daha fazladır diyebiliriz. Başarılı bir sayfa etkisiyle doğrudan müşterinin ödeme aşaması geldiği bu sitelerde işletmenizin orta veya küçük ölçekli olmasına bakılmaksızın gerekli çalışmaları yapmalısınız.  Bu konuda Ankara Web Tasarımın uzman ekibinden destek alabilir, merak ettiğiniz konularda bizlere danışabilirsiniz.

SEO, Firmanızın Bir Adresi Olması Kadar Önemlidir

e-ticaret siteleri için SEO gerekli midir sorgusunun muhakkak gerekli olduğu sonucuna ulaşılmasının en büyük nedeni; sayfanızın bulunabilme ihtimalini arttırmasıdır. Nasıl ki bilmediğimiz bir adresi bulmak için etrafımızdaki en yakın kişilere soru sorma ihtiyacı hissediyorsak; internet aramalarında da insanların etrafındaki en yakın kişi arama motorlarıdır. SEO çalışması yapılmayan bir sitenin de maalesef “internet haritasında” yeri yoktur ve bulunamaz.

Özellikle internetten satın alma faaliyetleri incelendiğinde kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun bir ürün veya hizmeti almadan önce internetten araştırma yaptıklarını göstermektedir. Günümüzde artık bu sıradan bir alışkanlık haline geldi diyebiliriz. İşte bu yüzden de SEO çalışması yapmayan sitelerin çok büyük bir müşteri potansiyelini kaçırdığını söyleyebiliriz. Ayrıca sektörünüzdeki rakip firmaların sürekli güncel çalışmalar yaptıklarını düşünürsek, sıralamada ön plana çıkma ihtimalinizin giderek azaldığından da bahsedebiliriz. Gerekli arama motoru optimizasyonları yapmayan işletmelerin marka bilinirliği kazanması da bu nedenle çok zor bir ihtimaldir.

e-Ticaret Siteleri İçin SEO Gerekli midir?

e-Ticaret Siteleri İçin SEO Gerekli midir?

Daha az maliyetle ön olana çıkabilirsiniz

Başarılı E-ticaret siteleri, en fazla verim aldıkları alana yönelerek, o alana yatırım yapanlardır. Çalışmalarının karşılığı olarak bilinirliklerini ve karlılıklarını arttırmayı başarmışlardır. Bu nedenle SEO çalışmalarını doğrudan yapmak yerine belirli bir plan dahilinde, ağırlık verilecek alanları doğru belirleyerek temeli sağlam bir strateji oluşturmak esastır. SEO çalışması yapmak sadece sitenizin trafiğini arttıracak ücretli reklamlar satın almak olarak düşünülmemelidir. Hatta çoğu zaman detaylı analiz yapılmadan, yayına alınan ücretli reklamlar sadece kuru kalabalık oluşturmaya yaramakta, hedef kitle ziyaretlerini maalesef arttıramamaktadır.

Profesyonel destek alarak SEO çalışmaları yapmak arama görünürlüğünü yükseltmeniz ve alacağınız organik trafiğin ücretli olmaktan çıkıp ücretsiz hale gelmesi demektir. Artık yüksek ödemeler yaparak reklamları değerlendirme yolunu bırakabilir ve reklamları çok daha uygun fiyata, odaklanılmış seçeneklerle yapabilirsiniz. SEO çalışmalarının belirli bir maddi yükü olacaktır ancak bu yük reklamlara ödenecek yüklü miktarlar ile aynı maliyette değildir.

e-ticaret siteleri için SEO gerekli midir, kalıcılığı ne kadardır?

SEO çalışmaları ile elde edilen bulunurluklar uzun vadeli tanıtım fırsatı sunar. Ayrıca doğrudan hedef kitlenize yönelik çalışmalar olduğundan ölçülebilir veya değerlendirebilir çalışmalardır. En basit açılımıyla doğrudan ücretli reklam yapılması saman alevi gibi ani bir parlamanın ardından sönen bir trafik etkisinde bulunacaktır. Maliyetinizi azalttığınızda veya reklamları sonlandırdığınızda trafik almaya devam etmeniz için pek bir neden kalmayacaktır. Ancak profesyonel destek alınarak yapılan SEO çalışmaları temelleri sağlam atılan bir bulunurluk stratejisi elde etmenizi sağlar.

MGA Bilişim, web siteniz, kurumsal kimliğiniz, hizmetleriniz hakkında profesyonel içerik ve video materyaller oluşturabilmeniz için alanında uzman kadrosuyla bir telefon kadar yakınınızda. Bizlerle iletişime geçerek markanızı ön plana çıkarabilirsiniz. +90 312 4185066

 Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter Google Plus | Word Pres
Menü