Scorpiol

Scorpiol

ScorpiolDefacer Google Ads Nedir? Adwords Yeni Markalaşma Sürecine Girdi

Google Ads Nedir?

Google Ads Nedir? Adwords Yeni Markalaşma Sürecine Girdi

Google Adsense servisinin kısaltılmışı gibi gelse de kulağa; aslında Adwords ile alakalı “Google Ads Nedir” konusuna açıklık getiriyoruz. İnternet devinin 26 haziranda duyurduğu üzere AdWords ve DoubleClick markaları yakında sona erecek.

Şirket, Müşterilere sunulan tekliflerin daha iyi bir yapıyla düzene girmesini amaçlıyor. Google’ın amiral gemisi reklam ürünleri, mevcut yeteneklerini daha iyi yansıtmaya çalışacak bu sayede.

Şirketin büyümeye devam ettiği alanlara da yeni bir soluk getirmek için yeni isimler kullanılarak organizasyon yapılarında da revizeye gidiliyor. Google yeniden markalaşmanın yanı sıra reklamcılık tekliflerini basitleştirmeye yönelik yeni çözümler de sunuyor.

Google Yeniden Markalaşmayı 3 Ana Grupta Topluyor

Yeniden markalaşma sürecinde Google ürünlerinin içeriklerinde çok bir değişiklik olmasa da isimleri tamamen değişiyor.

  1. Adwords olarak kullanılan reklam verme platformunun yeni ismi Google Ads
  2. DoubleClick reklam veren ürünleri ve Google Analytics 360 Suite, artık Google Pazarlama Platformu (Google Marketing Platform) markası altında yer alacak
  3. DoubleClick for Publishers ve DoubleClick Ad Exchange platformları ise Google Marketing Platform, Türkçe adıyla Google Reklam Yöneticisi çatısı altında birleşiyor

Bu değişimlere göre “Google Ads Nedir?” sorusunun cevabı olarak Google Adwords platformunun yeni marka adıdır diyebiliriz.

Google, yeni ihtiyaçları karşılamak için sürekli olarak yeni reklam ürünleri ve ölçüm çözümleri geliştiriyor. Bu çözümler son yirmi yılda sayıca o kadar arttı ki kullanımı oldukça karmaşık hale gelmeye başladı. Google ekibi de

Google Ads Nedir?

kendisine yöneltilen sorulardan bunalmış olacak ki “reklamcılar, yayıncılar ve ajanslar doğru Google ürünlerini tanıyıp seçmede oldukça zorlanıyordu” diyerek bir itirafta bulundu.

Google Ads Nedir, Adwords’den Farklı Yönleri Olacak mı?

Reklam veren her kullanıcının yakından tanıdığı Google Adwords yaklaşık 18 yıl önce hizmete sunulmuştu. Süreç içerisinde pek çok yenilik yaşansa da Google bu değişimleri daha basitleştirme ve toparla ihtiyacı duyarak Google Ads adıyla yeni bir yapılanmaya gidiyor.

Yeniden markalaşmanın temel dayanağı olarak, çok fazla Google hizmeti olduğundan reklam verenlerin işlerinin zorlaştığını fark ettiklerini belirtiyorlar. Google Ads ile her reklam veren tek çatı altından hizmet alabilecek.

Bahsedilen tek çatı uygulamasının açılımı ise Google Ads ile reklam verenlerin görüntülü reklamlarYouTube video reklamlarıGoogle Play uygulama reklamlarılokasyon bazlı Google Maps reklamları gibi tüm çözümleri sağlayacak olması.

Menü