Scorpiol Google Arama Kalitesi Yönergeleri | Ankara Web Tasarım

Google Arama Kalitesi Yönergeleri

Google Arama Kalitesi Yönergeleri

Google Arama Kalitesi Yönergeleri arama devi tarafından yapılan duyuruya göre güncellendi. Tekrar ele alınan ve daha anlaşılır bir revizyondan geçirilen içerik Google User Content adresinden İngilizce olarak indirilebiliyor.

Çevirim içi içeriği değerlendiren kişilerin daha şeffaf bir değerlendirme yapmaları anlamında yol gösteren bu belgede, mart ayındaki versiyonun sadeleştirilmiş hali yer alıyor.

Google Arama Kalitesi Yönergeleri Nedir?

Google Arama Kalitesi Yönergeleri, dünya çapında 10 bin’den fazla kullanıcıyla yapılan değerlendirme ekibinin dikkat etmesi gereken kuralları anlatan bir kitapçık. Bu yönergeler geçtiğimiz mart ayında “sızdırıldı” başlığıyla lanse edilse de aslında saklanan kurallar bütünü değil.

Kalite yönergeleri 164 sayfalık bir PDF belgesi. İçerisinde bir arama sonucunun nasıl Yüksek Kaliteli, Kaliteli, Düşük Kaliteli, Çok Düşük Kaliteli değerlendirilmesi gerekeceği anlatılıyor. Bu sayede değerlendirici kişilere yol gösterici bir kılavuz olma niteliğinde.

Google Arama Kalitesi Yönergeleri

Google Arama Kalitesi Yönergeleri

Bu Yönergeleri Kim Kullanıyor?

Google 10.000’den fazla organik arama yapan ve arama yaptığı anahtar kelimede ilk sıralarda yer alan siteleri puanlayan bir ekibe sahip. Bu ekiptekilerin işi sadece arama sonucunda gelen sayfanın gerçekten istenilen bilgiyi verip veremediğini değerlendirmek.

Fikir verme görevi üstlenen bu ekibin nelere dikkat etmesi gerektiği ise yayınlanan PDF belgesinde en ince ayrıntısına kadar anlatılıyor. Bir nevi Google değerlendirmelerin çok daha sağlıklı yapılabilmesi için kendi açısından önemli noktalara dikkat çekmeye çalışıyor.

Bu kadar ince ayrıntıya iniyor mudur ekiptekiler bilinmez ancak web site sahiplerinin ve SEO hizmeti verenlerin işine yarayabilecek önemli bilgiler içerdiği kesin.

Google Puanlamalara Göre Sıralamaları Değiştiriyor mu?

Bu sorunun en net cevabı hayır. Doğrudan bu puanlamalara göre sıralama değiştirmesi gibi bir girişim yok. Zaten bu sonuçlara göre hareket etmek için Google’ın milyonlarca çalışana sahip olup tek tek sıralamalarla ilgili değişiklikler yapması gerekirdi. Böyle bir durum söz konusu olmadığından firmanın asıl amacı farklı.

Google bu değerlendirme sonuçlarındaki puanlamalara göre kendi algoritmasının kalitesini, gerçek kullanıcıların gözünden test etme fırsatı yakalıyor. Sonuçlardaki olumsuzluklara göre yazılımına şekil vererek, iyileştirme yapılan güncellemelerin ön hazırlığını başlatmış oluyor.

Ankara SEO Hizmeti

MGA Bilişim olarak SEO çalışmalarımızı sürekli güncelleyerek, mevcut koşullardan ziyade arama motorlarının ulaşmak istediği koşullara göre stratejiler oluşturuyoruz. Hiç bir arama motoru sadece belirli kuralları yerine getirdiği için zirvede yer alan sayfaları tercih etmiyor.

Bu görüşte şu an ne kadar başarılı oldukları tartışma konusu olsa da daha başarılı olmak için büyük emek harcadıkları aşikar. İhtiyacınız olan tüm SEO çalışmalarında MGA Bilişim Ankara Web Tasarım tecrübesine güvenebilir, merak ettikleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Menü