Google Duyarlı Arama Reklamları

Google Duyarlı Arama Reklamları

Google Duyarlı Arama Reklamları, bir reklam kampanyasında 3 başlık alanı kullanma özelliğini aktifleştirdiğini açıkladı. Şuan için BETA aşamasında kullanıma sunulan yeni özelliklerle kullanıcı dostu reklamlar oluşturulması hedefleniyor.

Adwords Danışmanlığı hizmeti verenlerin ve reklam sahiplerinin işini kolaylaştırmayı amaçlayan Google, hedef kitleye ulaşma olasılığı en yüksek kombinasyonları dinamik olarak test ediyor. İlerleyen aşamada standart metin reklamlardan çok daha fazla kişiye ulaşılması için yapay zeka öğrenimi bu konuda bizlere öneriler sunabilecek.

Yeni Google Duyarlı Arama Reklamları

Google Duyarlı Arama Reklamları şuan için BETA aşamasında ve tüm kullanıcıların ekranlarında görünmüyor. Geçtiğimiz yıllarda:

 • Dinamik Reklam Ağı
 • Otomatik Reklam Önerileri
 • Manuel A/B Testinin Kaldırılması

Gibi çalışmalarla Adwords reklamlarının kullanılabilirliği ve etkisi arttırılmaya çalışılmıştı. Şimdiki yenilik ise Otomatik Reklam Optimizasyonu ile daha kolay reklam kampanyası oluşturma ve arttırılmış başlık seçeneği ile çok daha fazla bilgiyi yayınlayabilme üzerine.

Bu yeni özelliği kullanıcılar nasıl değerlendirilmesi konusunda en çok merak edilen konu 3 başlığın 3’ünün de farklı anlatımda olup olmamasıydı. Google tarafından yapılan açıklamada her başlığın birbirinden bağımsız ayrı bir anlatıma sahip olmasının daha yararlı olacağına değiniliyor.

Responsive Arama Reklamları Hangi Yenilikleri Sunuyor?

Responsive, diğer bir ifadeyle duyarlı arama reklamlarında olan değişiklik aslında çok köklü değişiklikler değil. Mevcut altyapının genişletilmiş özelliklerle revize edilmesi mahiyetinde. Değişiklikten önceki reklam kampanyaları:

 • 2 Adet 30 Karekterlik Başlık
  Google Duyarlı Arama Reklamları

  Google Duyarlı Arama Reklamları

 • En Fazla 80 Karekterli Tek Açıklama

Şeklinde gösterime sahipti.

Responsive reklam ara yüzünde:

 • 30 Karakterli 3 Başlık Alanı
 • 80 Karakterli 2 Alternatifli Açıklama

gösteriliyor. Dolayısıyla kullanıcıların arattığı anahtar kelimeye en uygun gösterim varyasyonları reklam yayınlandığı anda Google Ads seçeneklerine girilebilmiş oluyor. Diğer yandan reklam verenler için:

30 Karakterli 15 Ayrı Başlık Varyasyonu

80 Karakterli 4 Ayrı Ana Reklam Metni

Kampanya oluşturma ekranında kaydedilebiliyor. Ürün veya hizmetleriniz için farklı özellikleri, avantajları, teklifleri ve harekete geçirici mesajları kullanmak reklam görünürlük oranına büyük katkı sağlayacak.

Dikkat etmeniz gereken diğer bir konu reklam grubunuzda belirlemiş olduğunuz anahtar kelimelerden en az birinin her bir başlıkta kullanılması gerektiği.

Google Ads Danışmanlığı

Google Reklam Verme hizmetimiz sayesinde dijital dünyadaki 12 yıllık tecrübemizden faydalanabilir, daha az maliyetle daha fazla hedef kitleye ulaşım sağlayabilirsiniz. Google Ads Danışmanlığı hizmetimizle ilgili detaylı bilgi almak için telefon numaralarımız: +90 312 4185066 – 68

Menü