Google İş İlanı İndeksleme API Yayınladı

Google İş İlanı İndeksleme API Yayınladı

Google İş İlanı İndeksleme API Yayınladı ve kullanıcıların en güncel sonuçlara erişebilmesi için büyük bir kolaylık sundu. İnternette iş arama, iş ilanlarına göz atma trafiği her geçen gün artış gösteren bir konu. Eskiden gazete ilanları ağırlıklı olarak yayınlanan iş ilanlarında, artık web siteleri büyük pastanın sahibi.

Web ortamındaki kariyer olanakları o kadar hakim duruma geldi ki gazete ilanları bile başvuru adresi olarak internet sayfalarını gösteriyor. İstatistiklere baktığımızda Türkiye geneli için sadece “iş ilanı” kelimesinin aylık arama hacmi 303.000 olurken, ilk sıradaki sonuca aylık 21.000 trafik akışı olduğunu görüyoruz.

Google İş İlanı İndeksleme API Yayınladı

İş ilanı aramalarında şehirlere özel aramaların daha fazla yapıldığı düşünüldüğünde gerçekten ciddi trafik potansiyeli olan bir sektör olduğunu görüyoruz. İnternet başvuruları evrak trafiğini azalttığı, zamandan tasarruf sağladığı ve ön görüşme aşamasının yüz yüze görüşmeye gerek kalmadan atlatılması gibi avantajlara sahip. Bu nedenle hem iş verenler hem de iş arayanlar için pratik başvuru fırsatları oluşturmakta.

Google İş İlanı İndeksleme API Yayınladı

Büyük arama ve ziyaret potansiyeline sahip olan bu sektöre Google da duyarsız kalmadı. Sadece iş ilanları için URL giriş paneli olan bir API yayınladı. Bu API paneline iş ilana özel sayfa linkleri tanımlanabiliyor. Ekibin çözmek istediği en büyük sorun, süresi dolan ilanların trafik çekmesini engellemek, zaman kaybını ortadan kaldırmak. Süresi dolan veya iş alımı yapılan pozisyonların Google dizininden kaldırılması sayesinde arama sonuçlarında gösterilmesinin önüne geçilecek. Bu sayede kullanıcı deneyimi çok daha verimli niteliğe sahip olacak.

Eğer bir iş ilanı veriyorsanız, bu ilanın internet aramalarında çabucak listelenmesi işinize yarayacaktır. Bünyenize katmak istediğiniz personelleri bulmanızı kolaylaştırmak amacıyla Google İş İlanı İndeksleme API Yayınladı. Developers sayfasındanerişilen bu aplikasyona giriş yaparak ilanınızın URL adresini tanımlayabiliyorsunuz. Böylece çok kısa sürede arama sonuçlarında görüntülenme elde edebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken, söz konusu sayfanın yapılandırılmış veri aracı ile İş Gönderimi etiketiyle işaretlenmiş olması gerektiğidir.

Yine aynı API ekranı sayesinde yayından kaldırdığının ilanın Google aramalarında görüntülenmesini engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz ilandan gereksiz başvuru veya arama almayarak kendi işinize daha fazla zaman ayırmanız mümkün. İş ilanı yayınlayanlar için son derece kullanışlı olan bu uygulamayı denemenizi ve olumlu sonuçlar alacağınızı düşünüyoruz.

Ankara SEO ve Google Uyumluluğu

Günümüzde web site içeriğinizin Google aramalarında doğru görüntülenmesi ve üst sıralara çıkabilmesi için SEO çalışmalarının yapılması bir zorunluluk haline geldi. Ankara web tasarım olarak bu alandaki tüm ihityaçlarınıza cevap verebilmekteyiz. Sayfa trafiğinizin arttırılması, içeriklerinizin SEO dostu olması, geçici değil kalıcı organik SEO çözümleri için bizleri arayabilirsiniz.

Adres: Konur 2 Sokak 57/3 Kızılay – ANKARA
Tel: +90 312 4185066
Fax: +90 312 4185066
Menü