Google Reklam Gücü Göstergesi

Google Reklam Gücü Göstergesi

Geçtiğimiz haftalarda Adwords reklamları için güncelleme yapılmasının ardından Google Reklam Gücü Göstergesi entegrasyonu yaptığını duyurdu. Bu entegrasyonla yeni yapıdaki reklam kampanyası oluşturma ekranında kullanıcıya kolaylık sunulması amaçlanıyor.

Google Duyarlı Arama Reklamları ile kullanıcıların 3 farklı varyasyonlu başlık kullanabilmesi ve 2 farklı ana metin seçeneği oluşturabilmesinin yolu açılmıştı. Ancak bu değişikliklerin ardından kullanıcılar oluşturdukları reklamların uygunluğuyla ilgili çelişkide kalıyordu.

Sunulan yeni kampanya içerik alanlarının doğru kullanılıp kullanılmadığını öğrenebilmek için bir yönlendirme olmaması konusundaki şikayetlere duyarsız kalınmadı. Google Reklam Gücü Göstergesi reklam veren alanları doldurdukça doğru yerleşim yapılıp yapılmadığıyla ilgili uyarılarda bulunuyor.

Google Reklam Gücü Göstergesi Hala BETA Versiyonda

Google Reklam Gücü Göstergesi şu anda tüm kullanıcılarda aktif olmayan BETA versiyon reklam verme ekranında kullanılabiliyor. Zaten arama motoru devinin BETA sürüm ile test etmek istediği bir nevi bu durumlardı.

Kullanıcılardan gelen şikayetler veya önerilere göre duyarlı arama reklamları için tam kullanılabilir bir versiyon elde edilmeye çalışılıyor. Neredeyse tüm BETA kullanıcılar aynı durum olan; reklam metinlerimi doğru doldurduğumu anlayamıyorum şikâyeti üzerine haliyle ilk güncelleme de bu alana geldi.

Yapılan güncellemede reklam kampanyanızın metin alanlarını doldurdukça yüzdelik dilim halinde dolan bir sayaç bulunmakta. %100 değerine ne kadar yaklaşırsanız değerlendirme kriterlerine göre o kadar iyi bir reklam kampanyası planladığınız anlamına geliyor.

Local Reklam Kampanyaları Daha İyi Sonuç Veriyor

Online alışveriş yapmak isteyen kullanıcıların büyük bir çoğunluğu kendi yaşam alanındaki satış noktalarını tercih etmeye devam ediyor. Bu anlamda global bir satış firması da olsanız, çeşitli şube veya tedarikçiler yardımıyla yapılan satışlardan daha fazla geri dönüşüm alınabilmekte.

Yerel hedef kitleye özel planlanan çalışmaların etkinliğini artık dev şirketler de değerlendirmeye başladı. Örneğin kendi sektörümüz için SEO çalışması reklamı verilecekse, fiziki mevcudiyetin bulunduğu Ankara SEO anahtar kelimesini seçmek çok daha olumlu sonuçlar çıkaracaktır.

Google Reklam Gücü Göstergesi gibi araçlarda bu kriter göz önüne alınmasa da reklam verenlerin değerlendirmesi gereken bir kriter olarak dikkat çekiyor.

MGA Bilişim olarak 12 yılı aşkın dijital dünya tecrübemizi sizlerle paylaşarak Çözümünüzün Bir Parçası oluyoruz. Son güncellemelerle verimli reklam oluşturma konusunda sizler de profesyonel Adwords Danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Web sitemizdeki teklif isteyin formunu doldurabilir veya telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Menü