Google Reklam Hizmetleri MGA Bilişim

Google Reklam Hizmetleri

Google reklam hizmetleri, internet dünyasında daha bulunabiilir olmak isteyen tüm sektörler için bir gereklilik halini almıştır. Başlangıçta arama motoru olarak adını duyuran Google, zaman içerisinde kendi içeriğini farklı iş kolları ile çeşitlendirdi ve sadece bir araç olmaktan çıkarak pek çok özelliğinden biri olan reklam platformu niteliğini de kazandı.

Google reklam hizmetleri, bütçe oranında sürdürülebilen geçici sıralama kazanımı demektir bir anlamda. Kalıcı sıralama başarısı için Ankara SEO hizmetlerimizde sunduğumuz gibi organik çalışmaları tercih edebilirsiniz.

Google Reklam Hizmetleri

Tüm hizmetlerini internetten veren Google, reklam piyasasında da haklı bir yere sahiptir. Dolayısıyla intertten reklam vermek denilince ilk akla gelen seçenek Google olmakta. Artık ticari işlerini internet üzerinden yapan firmalar, tanıtım ve reklamlarında da interneti kullanmaya başladılar. Bu noktada Google, ticari faaliyetlerini internet üzerinden yürüten şirketlere en etkili hizmeti sunmaya çalışmaktadır. Google; reklam faaliyetlerini, kurduğu yan şirketler vasıtasıyla dünyanın dört bir yanında sürdürmektedir.

Reklam yayınlamanın:

 • İçerik Oluşturma
 • Yayınlanacak kanalları belirleme
 • Demografik Kitle Seçimi
 • Zamanlama
 • Bütçe Optimizasyonu

gibi önemli ayarlamalarının olması nedeniyle daha verimli reklam verebilmek için Google Ads konusunda uzman firma veya kişilerle çalışılması gerekebilmektedir.

Google Üzerinden Reklam Hizmeti Almak

Peki, Google nasıl reklam verilir ya da Google reklam hizmetleri nasıl alınır? Aslında Google üzerinden reklam hizmeti almanın zor bir tarafı yoktur. Ancak her yönüyle verimli bir reklam kampanyası başlatmak ileri, seviye bilgi ve tecrübe gerektirmektedir. Reklam vermeye başlamak için Google’ın ilgili internet (https://ads.google.com/intl/tr_tr/home/) sayfasına girmek ve “Hemen başlayın” butonunu tıklamak yeterlidir. İlgili alanı tıkladığınızda karşınıza başka bir ekran çıkacaktır ve bu ekranda doldurulması gereken bir bazı alanlar vardır:

 • İlki elektronik posta adresinizdir (e-mail).
 • İkincisi de reklamı yayınlayacağınız web sitesinin tam adresi.

Bu alanları doldurup “Devam” butonuna bastığınız vakit karşınıza reklam türü ile ilgili seçenekler çıkacaktır.

Google Reklam Hizmetleri MGA Bilişim

Google Reklam Hizmetleri

Google Reklamlarının Avantajları Var mıdır?

Google, bütün dünyada en çok kullanılan tarama motorudur. Hiç ummadığınız bir sitede sizin ilgilerinize hitap eden bir reklam ile karşılaşmanız mümkün. Bu yüzden yukarıdaki sorunun cevabını hemen verelim: Google reklam hizmetleri çerçevesinde reklam yapmak çok avantajlıdır. Bunlardan birkaçına değinelim:

 • İnternetin en büyük ve en popüler arama motoru olan Google üzerinden reklam yapmak, firmanız için daha fazla müşteri çekmek anlamına geliyor.
 • Google, müşterilerinizi kalıcı hale getirip gerçekleştirdiğiniz farklı seçenekleri müşterilerinize sunmanıza yardımcı oluyor.
 • Reklamların yayımlanacağı bölgeyi seçebiliyorsunuz. Mesela firmanızın reklamını yalnızca bir şehirde ya da bölgede yayımlayabiliyorsunuz. İsterseniz daha geniş bir bölgeyi, mesela herhangi bir ülkeyi de seçebilirsiniz.
 • Google, görüntülü reklam yapabilmenizi de sağlıyor. Bu da elbette şirketiniz için çok önemli bir imkandır. Böylece internet dünyasında kalıcı olabiliyorsunuz.
 • Youtube aracılığıyla videolu reklamlar da yapabiliyorsunuz.
 • İsterseniz farklı uygulamalar üzerinden de reklam verebilirsiniz.

Görüldüğü gibi Google reklam hizmetleri, firmanız açısından çok avantajlı. Google’ın uygun fiyatlarından yararlanarak istediğiniz formda reklamlar verebilirsiniz. Google reklam verme, Adwords danışmanlığı hizmetimizden yararlanmak için bizleri arayabilir, hedef kitlenize en verimli reklam kampanyalarıyla ulaşabilirsiniz.

Dijital Pazarlama

Menü