Görsel içeriklerin Önemi

Görsel İçeriklerin Önemi

Görsel içeriklerin önemi site trafiğinizin gelişimi açısından oldukça kritik bir değerdir. Her resim adeta bir hikâye anlatır ve aramalardan yeni bağlantılar kurmanıza yardımcı olabilir.  Görsel materyallerden sitenize trafik çekmek istiyorsanız, belirli bir plana ve dikkat edilmesi gereken temel kurallara ihtiyacınız olacak. Aşağıdaki yöntemler size bu konuda yardımcı olabilir:

Sektör İçin Stok Fotoğraf Kaynağı Olun

Bir yazının okuyucu tarafından daha fazla ilgi görmesi veya ciddiye alınması için en az bir görsele sahip olması gerekir. Birçok durumda bu görüntüler, orijinal görüntü içeriğinden ziyade mesaj konusuyla tematik bağlantıya sahip stok fotoğraflarıdır. Stok görüntüler kullanmanın yanlış bir tarafı yoktur, ancak görsel içerik için sektörünüzde bir kaynak haline gelmek suretiyle bundan faydalanmak daha iyi bir adım olacaktır.

  • Sektörünüzdeki önemli anahtar kelimelerin bir listesini yapın ve sitenizde iyi görüntülerin bulunup bulunmadığını görmek için Google görsel arama sonuçlarıyla kendi sayfanızı karşılaştırın.
  • Tespit ettiğiniz anahtar kelimeler ve ilgili konular hakkında bilgi veren veya bir şeyler temsil eden görseller oluşturun. Orijinal gazetecilik fotoğrafları, Infographics ya da görsel metaforlar gibi seçenekler kullanılabilir.
  • Görsel içeriğinizin etrafında bir blog yayını oluşturun ve kullanıcıların görüntüyü yeniden kullanmasını kolaylaştırmak için bir yerleştirme kodu ekleyin. Gömülü kod oluşturmaya yardımcı olmak için “gömülü kod üreteci” aracını deneyebilirsiniz.
  • Gömülü kodlarla birlikte, orijinal görüntülerin tümünü kullanıma sunan bir “stok fotoğraf” sayfası oluşturun. Sayfanın başlığı, “Ücretsiz Fotoğraf Galerisi”, “Yaratıcı Kullanıma Açık Görseller” veya benzer ifadeler olabilir. Ziyaretçilerin istedikleri görsellere daha hızlı ve kolay ulaşabilmeleri için, fotoğrafları ilgili oldukları konuyla etiketlemeyi unutmayın.

Blogger’ların Araması Muhtemel Anahtar Kelimelerini Tanımlayın

Görsel içeriklerin önemini vurgulamak için yukarıda anlatılan maddelerle bağlantılı olmakla birlikte bu madde derinlemesine irdelenmesi gereken bir öneme sahiptir. Buradaki amaç, yalnızca tüketici kitlenizin aradığı anahtar kelimeleri kullanmak değil, birçok arama faktörünü göz önüne alarak hareket etmektir.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı’da anahtar kelimelerinizin arama sıklığı hacmini test edebilirsiniz. Odaklandığınız anahtar kelimeler, blogger’lar tarafından aranan anahtar kelimeler olması gerektiğinden, çok fazla arama sayısına ulaşan anahtar sözcüklere yönelme zorunluluğunuz yok diyebiliriz.

Görsel içeriklerin önemi çeşitli testlerle doğrulanabilir. Aramalarda nasıl sonuçlar çıktığını görmek için Google görsel arama ile anahtar kelimenizi aratabilirsiniz. Görüntü kalitesi büyük bir faktördür, ancak alaka düzeyi daha da önemlidir. Gerçekte neyi kastediyorsanız, fikri açıkça iletmek için tasarlanmış anahtar kelimeler tercih edilmelidir. Genel geçer anahtar kelimeler kullanmaktan kaçının. Son derece spesifik anahtar kelimeler sizin için daha iyi bir çözüm olacaktır.

Orijinal Görüntüler Kullanmaya Özen Gösterin

Orijinal görsel içerik oluşturuyor ve sitenizde yayınlıyorsanız Google Görsel Aramalar’da ilk sıralarda olmanız muhtemeldir. Resminizi kullanan siteleri bulmak için Google Görseller’e gidin ve kamera simgesini tıklayın:

Bir resim URL’sini yapıştırmanız veya bir resim yüklemeniz istenir. Sürükleyip bırakma özelliğini de kullanabilirsiniz. Ardından “Görselle ara” yı tıklayın.

Görsel içeriklerin Önemi

“Görsel içeriklerin önemi”ni anlayabilmek için yapılan sosyal medya araştırmalarına göre, Facebook ve Twitter’da en fazla tıklanan blog gönderilerin her biri yaklaşık 75 ila 100 kelime için bir adet resim içerenlerdir. Sosyal paylaşımlarınızla kazandığınız ziyaretçi sayısı arasında nispeten güçlü bir ilişki olduğu için, doğru görüntü ve sözcük karışımını elde etmek akıllıca bir ziyaretçi kazanma stratejisi olabilir.

İnternet sitenizle ilgili profesyonel çözümler için MGA Bilişim ekibimizin uzman kadrosundan destek alabilirsiniz.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter Google Plus | Word Press

Menü