Hedef Kitle Analizi ile SEO Yönetimi

Hedef Kitle Analizi ile SEO Yönetimi

Hedef kitle analizi ile SEO yönetimi yapmak, çalışmalarınızın tasarlanan hedefe ulaşabilmesi için en doğru yolu bulmasına yardımcı olur. Doğrudan İnternet üzerinden hizmet veren bir işletme olup olamamanız fark etmeksizin arama sonuçlarında bulunabilmek önemli bir kriterdir. İşletmenizle ilgili insanların araştırma yaptıklarında hiçbir şey bulamamasından ziyade; onları bilgilendiren ve iyi bir imaj yaratan içeriklere ulaşabilmeleri çok değerli bir tanıtım aracıdır. Sitenize bu trafiği çekebilmenizin yegâne yolu da SEO çalışmaları yapmaktır.

Amaç, istek, davranış, ihtiyaç, beklenti gibi unsurlar kitlelerin karar almasını etkileyen başlıca dayanak noktalarıdır. Bu noktalara dikkat ederek nasıl bir kitleye hitap ettiğinizi, onların taleplerini anlayarak bu taleplere nasıl cevap verebileceğinizi bilmek büyük bir avantajdır.

Hedef Kitle Analizi ile SEO Yönetimi

Hedef Kitle Analizi ile SEO Yönetimi

Altyapının SEO Değerlendirmesi

Hedef Kitle Analizi ile SEO Yönetimi yapımının bir diğer aşaması, hedef kitleyi anlamlandırıp tanıdıktan sonra sitenizin altyapısının ne kadar sağlam olduğunu belirlemektir. Sitenizin yazılımsal anlamda kusursuz hazırlanması, ziyaretçilerin kullanım sırasında sorunsuz bir deneyim yaşamasını sağlayacaktır. Bu teknik sorgulamayı yapıp problemleri düzenledikten sonraki aşama sitenizdeki içeriklerin doğru konumlandırılması olmalıdır. Sitenizin her bir sayfasındaki alt başlıklar ve bu başlıklara ait içerikler mantıksal dizilime göre yapılmalı, ziyaretçilerin herhangi bir kafa karışıklığı yaşamadan ulaşabilecekleri konumda olmalıdır.

Altyapı SEO analizinin son durağı, 2018 yazı itibariyle en önemli maddesi haline gelecek olan mobil cihaz uyumluluğudur. Günümüzde insanların büyük bir çoğunluğu artık masaüstü bilgisayarlar yerine mobil cihazlarla internet erişimi sağlıyorlar. Bu istatistik göz önüne alındığında sitenizi ziyaret eden mobil kullanıcıların sayfaya hızlı erişebilmesi, mobil tarayıcı optimizasyonlu sayfalarınızın bulunması gerekir. İnternet sitelerinizin mobil kullanıcı dostu olması konusunda Ankara Web Tasarımın uzman ekibinden bilgi alabilirsiniz.

Rakip Analizi

Hedef Kitle Analizi ile SEO Yönetimi için son olarak rekabet analizi yapmalı ve bu analiz çalışmasıyla beklentilerinizi

Hedef Kitle Analizi ile SEO Yönetimi

Hedef Kitle Analizi ile SEO Yönetimi

belirlemelisiniz. Rakiplerinizin müşteriyle ilişkileri ne aşamada? Rakiplerinizin pazarlama kanallarındaki mevcut konumları nedir? Rakibinizle mücadele edebilmek için güçlü içerikler oluşturup alanınızda uzman olabilecek misiniz? Otorite sahibi ve güvenilir içerik söz konusu olduğunda sıralama yapabileceğinizi düşünüyor musunuz?

Rakip analizi yaparken kendinizi başarıya götürecek yolları keşfetmeli ve aynı zamanda sitenize hedeflediğiniz kitleyi çekebilecek yeni yollarla keşfetmelisiniz. Rakipleriniz yüksek önceliğe sahip sorgularda ön plandaysa bunu dikkate almanız gerekmekte. Ön planda olan yüksek önceliğe sahip sorgular rakip olarak görmediğiniz kişilerden oluşuyor olsa bile bunları detaylıca incelemek yararınıza olacaktır.

Hedef kitle analizi ile SEO yönetimi konusundaki adımları takip ederek müşterilerinizi, içeriğinizi ve bulunduğunuz rekabet ortamını daha iyi tanıyabilirsiniz. Böylece daha çeşitli çalışma prensipleri belirleyebilir ve sizin için en ideal yeni stratejileri geliştirme yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

MGA Bilişim, alanında uzman kadrosuyla bir telefon kadar yakınınızda. Bizlerle iletişime geçerek markanızı ön plana çıkarabilirsiniz. +90 312 4185066

 Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter Google Plus | Word Pres
Menü