E-Ticaret Sitesi ve Avantajları

Neden E-Ticaret Sitesi Yaptırmalısınız ?

Günümüzde artık pek çok sektör ürün veya hizmetlerinizi e-ticaretin sunduğu avantajlardan faydalanmak için satış kanallarını digital ortama taşıyor.İşletmeler e-ticaret siteleri sayesinde zaman ve mekan sıkıntılarından kurtularak 365 gün 24 saat aralıksız çalışan online mağazalar haline geliyor. E-ticaret sistemi sayesinde artık işletmeler tüm istatistiki verilerine çok daha kısa sürede ve çok daha sağlıklı olarak ulaşabiliyor.

E-Ticaret Sitesi Özellikleri

  • Responsive & Modern Özgün Arayüz
  • SEO Uyumlu
  • Geliştirilebilir Özgün Altyapı
  • Ödeme Entegrasyonları
  • Güvenlik Sistemleri
  • Ürünler & Hizmetler Modülü
  • Stok Takibatı
  • Kampanyalar
  • Vitrindekiler,İndirimdekiler,En Çok Satanlar vb. Modüller.
  • Üyelik ,Adres, Vb Depolama

e-ticaret

 

E-Ticaret Seo Çalışmalarıylar Müşterileriniz Artsın

Her geçen gün yeni bir e-ticaret sitesinin yayın hayatına başladığı günümüz internet dünyasında rakiplerinizden sıyrılmak, bir adım daha öne geçmek ve hayalinizi süsleyen sipariş oranlarına kavuşmak istiyorsanız; yapmanız gereken doğru ve etkili pazarlama yöntemlerine başvurmak olmalıdır. Google Adwords ve Facebook Marketing gibi ücretli reklam mecraları maliyet açısından bütçenizde ciddi giderlerin oluşmasına yol açacağı için, çok daha kalıcı bir alana yatırım yapmanız tavsiye edilir.

Satışını gerçekleştirdiğiniz ürünleri Google’da arayan ziyaretçilerin siteniz üzerinden alışveriş yapmasını sağlamak, ancak doğal ve etkili sonuç veren SEO çalışmalarıyla mümkündür. Gelişen algoritmalara karşı anlık çözüm üreten MGA ekibi ise, e-ticaret alanında faaliyet gösteren siteleri arama motorlarında daha görünür kılmak adına etkili çalışmalara imza atmaya hazır durumdadır.

Sunduğu olduğu SEO çalışmalarıyla hem hedeflediğiniz kelimelerde, hem de satışını gerçekleştirdiğiniz ürün aramalarında daha üst sıralarda yer almanıza olanak tanıyan MGA Bilişim ; haftada 1 kez tarafınıza raporlama sağlarken sektörde meydana gelen yeniliklerden haber veren bültenleri de tarafınıza aktarıyor. Bu sayede satışlarınızı arttırmak için sitenize özel çeşitli ipuçları, site içi ve dışı optimizasyon önerileri gibi bir çok detaylı bilgiye ücretsiz ulaşabiliyorsunuz. Yükselme ve raporlama garantisiyle de beraber gelen e-ticaret SEO çalışmasıyla ilgili soru ve sorunlarınız için müşteri temsilcileriyle de mesai saatleri içerisinde iletişim kurabilmeniz mümkün.

Internet Retailer firması tarafından her yıl çeşitli kaynaklardan yararlanılarak oluşturulan e-ticaret firmalarının ciroları ve büyüme oranları açıklandı. Liste Avrupa’da en fazla ciro elde eden 300 e-ticaret sitesinden oluşuyor. Avrupa’da ilk 300 e-ticaret sitesi arasına Türkiye’den 15 e-ticaret site girebilmiş durum da. Bu durum Türkiye’de e-ticaretin büyüyen bir yapıya sahip olduğunun en büyük işareti bana göre. 2010 yılında Türkiye’nin en fazla ciro elde eden e-ticaret sitelerini yazının devamında bulabilirsiniz.

Türkiye’de e-ticaretin devleri

76. Hepsiburada.com 154 milyon $
111. Markafoni.com 95 milyon $
120. Teknosa.com 85 milyon $
163. Istanbulbilisim.com.tr 48 milyon $
190. Hizlial.com 35 milyon $
192. Trendyol.com 34 milyon $
193. Gold.com.tr 34 milyon $
204. Vatanbilgisayar.com 32 milyon $
248. Ciceksepeti.com 19 milyon $
260. Ereyon.com.tr 15 milyon $
264. Koctas.com.tr 14 milyon $
268. Pabbuc.com 13 milyon $
269. Vimjo.com 12 milyon $
278. Kitapyurdu.com 10 milyon $
288. Bonnyfood.com 7 milyon $

Kurumsal kimlik bir firmanın dışarıya yansıyan yüzüdür. MGA Bilişim olarak bu süreçte ihtiyacınız olan ve firmanızı tam olarak yansıtan renk ve desenleri belirlemenizde yanınızda olmaktan mutluluk duyar.

Kurumsal kimlik firmanın iç ve dış dünyada görünen yüzüdür. Kurumsal kimlikler firmalarda ortaya çıkabilecek olan kimlik kargaşasını yok eder. Aynı zamanda iyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik firmaların, müşterilerin ya da hitap edilen hedef kitlenin gözünde prestij kazanmalarını, firmaların saygınlığının artmasını sağlar. Ayrıca, etkili ve akılda kalıcı şekilde oluşturulmuş bu kimlikler firmalar tarafından da özümsendiğinde, müşterilerin gözünde firmalara olan güveni artırarak, firmaların akıllarda daha çok yer etmesine olanak sağlar.

Kurumsal Kimlik Öğeleri

Kurumsal kimliğin birçok ögesi vardır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse eğer; firmanın ürettiği ürünler ve bu ürünlerin ambalajları, bina, ofis ya da şantiye alanları gibi firmaların içinde yer aldıkları çevre, firmalara ait tabelalar ve diğer çeşitli yönlendirme araçları, firmalar tarafından düzenlenen sergiler, fuayeler, fuarlar, firmaların kurum içinde ve dışında kullandıkları antetli kağıtlar, zarflar, dosyalar, firma elemanlarına ait kartvizitler, bunların yanı sıra firma adına kesilmiş faturalar ve irsaliyelerle tahsilat mektupları, firmaların verdiği sertifikalar, firmalar tarafından çıkarılan kurumsal yayınlar ve raporlar, firmalara ait kataloglar, reklamlar veya broşürler, ayrıca firmaların eğer var ise bayrakları ya da ajanda, takvim, bloknot gibi promosyon ürünleri firmanın kurumsal kimliğini oluşturan bazı ögeleridir.

Tabii ki bunun yanında, firmaların web siteleri ya da farklı dijital tanıtım yöntemleri de kurumsal kimlik çalışmalarının içinde yer alır.

Kurumsal kimlik kavramı görüldüğü üzere, bir firmanın tüm alanlardaki imajıyla ilgilenir. Bu yüzdendir ki firmanın aslında en önemli reklam aracıdır ve oluşturulmasında uzmanlarla çalışılmalı, hiçbir detay atlanmamalıdır çünkü kurumsal kimlik oluşturulurken vazgeçilmez, olmazsa olmaz olan temel ana kural, kuruma ait hiçbir detayın ya da verinin atlanmamasıdır.

Kurumsal kimlik çalışması yaparken birinci hedef şirketin akılda kalıcılığını en üst seviyelere ulaştırmak olmalıdır. Çünkü marka bilinilirliği ticaretin en zor kazanılan manevi değerleri arasındadır. Siz de marka bilinilirliğinizi arttırmak için profesyonel kurumsal kimlik hizmetimizden edinin. Bu sayede internet sitenizi de aynı şekilde kurumsal kimlik yapınıza uygun hale getirebiliriz.

Kurumsal kimlik çalışması tamamlandığında Kurumsal kimlikte kullanılan tüm materyaller (font vb.) ile birlikte tüm grafik tasarım çalışmaları hem basılı hem de bilgisayar ortamında size teslim edilecektir. Bu sayede sonraki baskı ve tasarım çalışmalarını dilediğiniz ajans ile yapma hakkınız olacaktır.

Kurumsal kimlik çalışması yapılırken dikkat edilecek çok önemli hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında en önemlisi firmanın faaliyet gösterdiği alandır. Örnek olarak alışveriş sitesi için bir logo hazırlarken mavi renklerin ağırlıkta olduğu logoların alışverişte daha fazla güven verdiği Amerika’ da yapılan bir araştırma sonucu ortaya çıkmıştır. Kurumsal kimlik planlamasını yapacak olan ekibin bu tarz detayları çok iyi bilmesi gerekmektedir.

İlgili Blog Yazıları

Menü