Sayfa Trafiğim Azaldı Ne Yapmalıyım?

İç Seo

iç seo hazırlanan web sitelerinde en önemli unsurlardan birisidir.Dikkat edilmesi gerekenlerden kısaca bahsedelim.Öncelikle doğru bir alan adının alınması çok önemlidir, mümkünse hedeflenen anahtar kelime ile tam eşleşen yada en azında anahtarı kelimeyi içeren bir alan adı doğru bir başlangıç olacaktır. Alan adını alırken en az 3 yıllık alınması google’a gönderilen pozitif bir sinyaldir. Alan adının uzun süreli siparişi google’a ben bu işte kalıcı olmayı hedefliyorum uzun soluklu bir internet sitesi olacağım beni ona göre değerlendir demektir.

Hazırlanan anasayfanın google speed test  ve gtmetrix  değerleri mutlaka analiza edilmelidir. Google speed testte mobil ve masaüstü performansı 70 ve üstü değerler iyi sayılacaktır. Gtmetrix te ise hem y-slow scoreB  hemde page speed score en azında B olmalıdır. Her iki analiz sitesindede değerlerinizi iyi leştirmek için gerekli işlemler açıklanıyor zaten. İç Seo için önemli bir değerlendirme kriteridir.

iç seo

Anasayfa Dizaynı : Sitenizin artık komple responsive olması bir zorunluluk ondan bahsetmiyorum bile. Genel olarak anasayfa dizaynından bahsetmek gerekirse en üstte basit bir header menü alanı hemen altında çokda büyük olmayan bir slider ve sliderın altında ise işte burası önemli işinizden kısaca bahsetmeniz gerekir.En az 300 kelime olmasına dikkat edin. Başlığın H1 tagı kullanılarak hedeflenen anahtar kelimeden oluşması çok önemlidir.Açıklamada ise gene hedeflenen anahtar kelimenin 2-3 kere geçmesi size artı puan sağlayacaktır.

H Tagları : Hem anasayfada hem tüm alt sayfalarda muhakkak içerikle alakalı en uygun başlığı H1 tagı içersinde kullanın.

Meta-Taglar : Önceden keywords gerçekten önemli bir meta tag idi. Ancak google artık keywordslerin amacının suistimal edindiğinden ötürü bu tagı sevmiyor. Ancak title ve description önemini korumaya devam ediyor. Bu taglarda tıpkı H tagı gibi her sayfada olmalı ve her  sayfanın içeriği ile ilgilini özgün ve özenli olarak kullanılmalıdır. Uygun yazılım title ve description aynı kelime veya kelime öbeğiyle başlamasıdır.

İçerik : İç seo için aslında en önemli içeriktir. Sitenizde bulunan tüm yazılar, resimler varsa diğer dosyalar tamamen özgün olup, başka bir siteden alınıp kullanılmamalıdır. İçerik olarak ne kadar çok ve kaliteli materyal kullanırsanız iç seo için okadar artı puan alırsınız.

Yükselme garantili aylık seo hizmetimiz için SEO linkide tıklayıp teklif formunu doldurunuz.

Bu haftalık bu kadar haftaya kaldığımız yerden devam edeceğim.Menü