İşinizi Büyütmenin Yolları

İşinizi büyütmenin yolları başlıklı makalemizde size çözüm önerilerinde bulunucağız.MGA Bilişim olarak 12 yılı aşkın tecrübemizle elde ettiğimiz deneyimlerimizden yola çıkarak aslında işinizi büyütmenin o kadar da zor olmadığını hatta doğru planlama ile kolay bile olduğu söylemek mümkün. Tabiki digital dünyada artık digital envanterleri kullanarak birazda pazarlama tecrübesi ile başarıya ulaşmak doğal bir sonuç olarak ortaya çıkıyor.

Bir ürün veya hizmet satıyor ve kiralıyor olabilirsiniz.Bu yazımızda biz sizlere yaptığınız işte nasıl daha iyi olacağınızı söylecek değiliz o sizin uzmanlık alanınız. Biz size nasıl daha fazla müşteriye (hedef kitleye) ulaşabilirsiniz, nasıl daha fazla satış yapabilirsiniz, bunun için gerekli olan ve sizin için en uygun digital kanalları nasıl en etkili bir biçimde kullanacağımızı kısaca anlatmaya çalışacağız.

” Aşağıdaki adımları izleyerek oluşturacağımız strateji hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. ”

İşinizi Büyütmenin Yolları

Hedef Kitle (Müşteri) Analizi

Öncelikle sizinle yapacağımız görüşmelerle hedef kitlenizin yani müşterilerinizin hangi sektörde olduğunu ve işinizle ilgili olarak ihtiyaç duyabileceği bilgilere hangi platformlardan ulaşabileceğini belirliyoruz.Müşteri profilinizi belirledikten sonra hedef profilinin işle ilgili alanlarının yer aldığı platformlarla etkileşim modellerini oluşturuyoruz. Elbette hedef müşteri profilinin belirleyici kriterleri keskinse ör: 32-36 yaş aralığı erkek ilgi alanları spor lokasyon ankara gibi bilgilere de ulaşıp bu kriterlerle reklam çalışmaları da hazırlıyoruz.

İşinizi Büyütmenin Yolları

Silahlarınızı Kuşanın

Artık hedef müşteri profilimizi belirledik ve onada hangi kanallarla ulaşabileceğimizi de ortalama olarak tesbit etmiş konumdayız. Şimdi saldırı zamanı hedef müşteri profiline ulaşmak için iki farklı yolumuz var. Bunlardan ilki müşteri sizin sunduğunuz hizmete veya ürüne ihtiyaç duyduğu anda yani müşteri size ulaşmak için internette arama motorlarında arama yaptığı anda ulaşabilmek. Yani google adwords veya yandex direct  ile belirli bir reklam bütçesiyle reklam çıkmak. Tabiki bu platformları kendinizde kullanıp reklamlarınızı çıkabilirsiniz veya alanında uzman personelimizle çok daha etkili bir şekilde bu platformları kullanabilirsiniz.

İkinci yöntem olarak da marka bilinirliğinizi artırmaya yönelik çalışmalar yapmaktayız. Bu yöntem ilk yönteme göre daha zor bir süreç olup biraz daha uzun vadede geri dönüş sağlar. Doğru adımlar atılarak yapılan bu çalışma ile müşterilerinize ulaşmak için artık reklam vermek zorunda kalmaz ve sürekli etkileşim yapabilecek bir pozisyonda olup, kampanya ve indirimlerinizi hedef kitleye anında ulaştırabilirsiniz.Yani sonuçları çok daha kalıcı olup başarıya ulaşmamak için bir engel kalmayacaktır.

Tabiki bu süreçde hedef müşteri profiline ulaşmak için en uygun olan platformu bulmak için bir dizi deneme yanılma sürecinden geçeceğiz. Akabinde sizin için en uygun, müşteri profilinizle en iyi etkileşim kurabileceğiniz ve elbette en çok satış yapıp kar elde edebileceğiniz doğru kanalı bulup ordan ilerlemeye devam edeceğiz.

” Tüm bu süreçlerde başarıya ulaşmak için kullandığımız bazı silahlarımız 🙂 “

İşinizi Büyütmenin Yolları

Google Adwords

Hem görüntülü hemde aramaya yönelik reklam çalışmaları kapsamlı bir şekilde yapılmaktadır.

Facebook Reklamları

Hedef müşteri profili kriterleri bazlı reklam ve ön plana çıkarma çalışmaları yapılmaktadır.

Harici Site Reklamları

Hedef müşteri profili iş modeli bilgilendirici web siteleri tesbit edilir. Marka bilinirliği artırılır.

Organik SEO

Web sitenizin arama sonuçlarında organik olarak ilk sayfaya çıkarılması sağlanır.

Sosyal Medya Planlaması

Hedef müşteri profiline erişim sağlanabilecek platformlar tesbit edilir ve etkileşimler sağlanır.

money

E-Ticaret Danışmanlığı

E-ticaret sitenizin satışları arttırılır ve kar zarar istatistiklerinizin belirlenmesi sağlanır.

Tanıtım Makaleleri

Hedef müşteri profilinize ulaşırken kullanılacak platformlar için etkileyici tanıtım makaleleri hazırlanır.

Tanıtım Videoları

Hedef müşteri profili ve kullanılacak platformlar için çarpıcı satış odaklı tanıtım videoları hazırlanır.

sort_numeric

Ölçümleme ve Analiz

Atılan tüm adımların istatistiki değerleri tesbit edilir. Sizin için en uygun iş adımları bu sayede belirlenir.

İşinizi Büyütmenin Yolları

Profesyonel Destek İsteyin !

Uzmanlarımız Size Geri Dönüş Yapsın

İşinizi Büyütmenin Yolları

Ve Sonuç Başarı

Sürecin bu noktası artık çok keyifli bir hal alıyor. Tüm bu çalışmalar sonucunda artık hedef müşteri profilinizle çok daha kolay etkileşim sağlayabilecek, yeni müşterilere daha kolay ulaşabilecek ve elbette eskisine nazaran çok daha fazla satış yapabilecek bir konuma geleceksiniz.

Bunu sağlamamız, satışlarınızı arttırmamız ve marka bilinirliğinizi sağlamak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

0312 4185066 – info@mgabilisim.com.tr – Konur 2 sokak 57/3 Kızılay ANKARA – MGA BİLİŞİM

Menü