Kurumsal Kaynak Planlama Sistemleri

Kurumsal Kaynak Planlama Sistemleri

Kurumsal kaynak planlama sistemleri günümüz işletmelerin kaynaklarını verimli bir şekilde kullanması için hazırlanan yazılımlardır. Bilgisayarın donanımını ve verilerin saklanabilmesi için veritabanı kullanan bu yazılımlar, rekabetin boyutunu değiştiriyor.

Kurumsal kaynak planlama sistemleri ile tüm faaliyetler artık bir çatı altında toplanabilmektedir. Birçok uygulamayı içerisinde barındıran bu sistemler, özelleştirilebilir ayrıcalıkları ile zamandan ve maliyetten tasarruf sağlamaktadır.

Kurumsal Kaynak Planlama Sistemleri

Farklı uygulamaları tek tek ve uyumlu bir şekilde çalıştırabilen, İngilizce ismiyle “Enterprise Resource Planning” olan bu yazılım, iş süreçlerini hiç olmadığı kadar kısaltabilmektedir. Örneğin bütçe yönetimini düzenli bir şekilde sağlayarak, günlük, haftalık, aylık ve yıllık bazda raporlamalar alabilirsiniz. Bu sayede hangi ürünlerden kar hangisinden zarar ettiğinizi bulabilirsiniz. Birden fazla insanın yapabileceği işi tek başına yaparak, işletmenizin hedeflerini yükseltir. Küreselleşen dünyada her şeyin teknoloji ile yapılması sayesinde zaman en değerli kazanç olmaktadır.

Kurumsal bir işletme olarak marka prestijini arttırmanın en önemli yollarından birisi de müşteri memnuniyetidir. Birçok bayisi bulunan bir markaysanız, hepsini tek bir yerden yönetmek sizin için zor olacaktır. Lakin “ERP” sistemi, tüm bayilerinizde bilgisayarlara-akıllı cihazlara entegre olarak çalışabilen bir yazılımdır.

  • Sadece ürünlerinizi ve bütçenizi değil aynı zamanda personellerinizin iş süreçlerini de yönetebilirsiniz
  • Bu sayede işletme içinde hiyerarşik bir düzen oluşturabilirsiniz
  • Tüm bilgileri veritabanında depolayabilen yazılım, ilerleyen zamanlarda yapacağınız raporlamalarda olası eksikliklerin önüne geçecektir
  • Böylelikle üretim ve finans yönetimini en doğru şekilde yapılabilmektedir

Kurumsal Kaynak Planlama Sistemlerinin Avantajları

Nüfusun artması ve ticaret hayatının gelişmesi işletmelerin giderek kalabalıklaşmasına neden olmaktadır. Kar oranı ne kadar artış gösterse de rekabette bununla birlikte yükselmektedir. Doğan rekabette ayakta kalabilmek ve öne geçebilmek için kurumsal kaynak planlama ve veri analizi her işletmenin uyması gereken kuralları içermektedir.

Müşterileriniz ile tüm etkileşimleri kayıt altına alarak, her adımınızı emin bir şekilde atabilirsiniz. Online erişimi her yerden mümkün kıldığı için stok ve depo yönetimini kolaylıkla yapılabilmesini sağlıyor. Deponuzdaki ürün sayısını dijital olarak takip ederek, hiçbir müşteriyi geri çevirmek zorunda değilsiniz. Taksitli satışların tümünü tek elden inceleyerek, yapacağınız tahsilâtların dökümünü size sunmaktadır. Artık tüm veri karmaşıklığını bir kenara bırakarak, analizlerinizi daha sağlıklı yapabilirsiniz.

Kurumsal Kaynak Planlama Sistemlerinin Yönetimi

Şirketiniz farklı departmanlara ayrılmış olabilir. Yazılım ile farklı departmanları bir bütün içinde yönetebilirsiniz. Binlerce kişiye hizmet veriyorsanız, kazanacağınız kısa bir süre bile yıl sonunda kar marjınızı büyük ölçüde artıracaktır.

Günümüzde aktif bir şekilde büyük veya küçük ölçekli firmalar tarafından sıklıkla kullanıldığı gibi devletler tarafından da uygulamaya konulmaktadır. Böylelikle devlet altında çalışan birçok resmi kurumun denetlenmesi de kolaylaşabiliyor. İş gücü, makineler, malzemeler, kar-zarar oranı, satış takibi gibi her alanda yazılımın yardımı alınabilmektedir. Online randevu, puan sistemi gibi farklı özellikler tanımlanarak, müşteri memnuniyetinin artması da sağlanabilmektedir.

Samimi ve daimi bir ticaret ortamı oluşturabilmek için ihtiyacınız olan tüm özellikleri elinizin altına alabilmek artık çok kolay. Müşterilere tanımladığınız, yazılımla eşleşebilen müşteri kartları sayesinde, indirim ve kampanya sağlayabilirsiniz.

Geleneksel yöntemlerin zahmetinden ve maliyetinden kurtulmanızı sağlayan planlama sistemleri mobil cihazınızla izlenebilmektedir. Böylelikle çalışanlarınızın ve işin durumunu online olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca personelinize uzaktan görevler vererek, firmanızı her zaman değişimlere açık hale getirebilirsiniz. Herhangi bir veri kaybı yaşanmamasının önüne geçmek için bilgiler belirlenen tarihlerde kayıt altına alınmaktadır. Siz de işletmenizin geleceğini teminat altına alınmak hemen bize ulaşın!

Menü