Kurumsal SEO Tavsiyeleri 2019

Kurumsal SEO Tavsiyeleri 2019

İşletmeler için çevirim içi platformda bulunabilirlik sağlayan Kurumsal SEO Tavsiyeleri 2019 yılında yeni hedeflemeleri zorunlu kılıyor. Geçtiğimiz yıl Google’ın pek çok algoritmasında değişikliğe gittiği ve bunları hiç olmadığı kadar fazla sayıda yaptığı bir yıl oldu. Gelinen aşamada 2019’un kesintisiz iletişim, mobil hız ve kullanıcı memnuniyeti odaklı revizeler gerektirdiğini söyleyebiliriz.

Web site sahipleri genellikle SEO Hizmeti alırken veya kendileri bazı yönergeleri uygularken site dışı faktörlere ağırlık verilmesi gerektiğini düşünürler. Ancak arama motorlarının yaptığı güncellemelere baktığımızda site içi kullanılabilirliğin daha ön planda olduğunu görüyoruz.

Kesintisiz İletişim Sağlayın

Sayfalarınızın açılış hızları özellikle mobil cihazlarda oldukça önemli. Takılma yapmayan kullanıcıyı uzun süre bekletmeyen yapılar oluşturmalısınız. Masaüstü bilgisayarlardan daha çok mobil cihazlardan trafik alacağınızı göz önüne almalı, uyumsuz sayfalarınız varsa gerektiği durumlarda mobile özeli tasarımlar oluşturmalısınız. Kurumsal SEO Tavsiyeleri 2019 yılı için bu konuda özverili olmanızı gerektirecek.

Site içi arama özellikle kurumsal web siteleri için olmazsa olmaz özelliklerden biri. Bu arama çubuğunun kararlı çalıştığından ve gerçekten en alakalı sonuçları listelediğinden emin olmalısınız. Markanıza güvenen potansiyel müşterileriniz herhangi bir hizmeti almak için sizi tercih edecektir. Bu tarz kullanıcılar da aradıklarına ulaşmak için arama motorunu değil sizin sitenizdeki arama bölümünü kullanacaklardır.

Kesintisiz iletişim sağlayın tavsiyesinin diğer bir boyutu da e-mail, sosyal medya, site içi iletişim formu hatta whatsapp hattı gibi tüm iletişim kanallarını kullanmak. Her kullanıcının kendine daha yakın hissettiği bir iletişim kanalı olduğunu ve bunun kişiden kişiye değişeceğini hesaplamalısınız. Herkes için pratik olmayabilir ama artık insanlar instagram üzerinden bile yazışmayı tercih edebiliyor.

Ziyaretçi Davranışlarını Analiz Edin

Web sitenizin en fazla ziyaret çeken sayfalarını bilmek ve bu sayfaların istediğiniz yönlendirmeleri yaptığından emin olmak değerlidir. Kullanıcılar bir sayfaya girdiklerinde ihtiyaç duyacakları diğer önemli sayfalara tıklayabilecekleri linkler bulabilmelidirler. Ayrıca ziyaret çeken sayfalarınızın doğru anahtar kelime ile bulunabilir olması gerekir.

Alakasız bir anahtar kelimeyle arama sonuçlarında 1. Sıraya gelseniz bile bu size zarar verecektir. Çünkü web sitelerine organik trafik çekmek kadar kullanıcıların oturum süresinin uzun olması da katkı sağlar. Aynı şekilde kısa ziyaretler de içeriğinizin yetersiz olmasına yorumlanır ve arama sonuçlarında gerilemenize yol açar.

Ziyaretçi davranışlarını analiz etmenin diğer bir aşaması da kullanıcıların sıkça sorduğu soruları not alarak bir sayfada birleştirmek. Bu sayede çok daha hızlı etkileşim elde edebilecek, zaman kaybı olmadan ürün ve hizmetlerinizi ulaştırabileceksiniz.

Kurumsal SEO Tavsiyeleri 2019

Kurumsal SEO Tavsiyeleri 2019

Kurumsal SEO Tavsiyeleri 2019

Kurumsal SEO Tavsiyeleri 2019 yılı hazırlıklarınıza hatırlatma olarak ekleyebileceğimiz 2018 yılında da uygulamış olmanız gereken bazı maddeler:

  • Google Veri İşaretleyici ile sayfalarınızı tanıtma
  • Ürün satış sayfalarınız varsa Google zengin kartlar oluşturma
  • FTP robot.txt dosyanızda arama motoru botlarının neleri dizine ekleyip neleri eklemeyeceğini netleştirme
  • Ziyarete açık tüm sayfaların güncelliğini kontrol
  • Backlink kaynaklarınızı kontrol ederek zararlı olanları reddetme
  • Menü yapınızı gözden geçirerek eksik kalan unutulmuş linkler varsa ekleme
  • Ağırlık vermek istediğiniz anahtar kelimeleri belirleyerek bu konularda içerik üretme
  • Rakiplerinizin de SEO analizini çıkararak eksik yönlerinizi tespit etme

MGA Bilişim olarak deneyimli kadromuzla tüm web yazılım, web design, mobil yazılım, SEO, kurumsal kimlik çalışmalarınıza uzman desteği sunmaktayız. İş ve projelerinizin başarıya ulaşması için teklif isteyin formumuzdan bizlere bilgi vererek gerekli analizlerle size geri dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz.

Menü