Kurumsal SEO Ve Kanallar Arası Performans

Kurumsal SEO Ve Kanallar Arası Performans

Kurumsal SEO Ve Kanallar Arası Performans ; Güçlü bir web sitesi, çoğu şirket için can damarıdır. Katılımcı Jim Yu akıllı SEO içeriği, sosyal gündemler ve yeni teknolojileri  kullanmanızı öneriyor .

Kurumsal SEO Ve Kanallar Arası Performans ; 2018’de giderek daha fazla kurumsal marka pazarlama teknolojisi yığını oluşturmaya başlıyor.

Buna paralel olarak geçen bir yılda içeriğin ve arama motoru optimizasyonunun (SEO) önemsenmesine tanık olduk. Akıllı pazarlamacılar kurumsal seo ve kanallar arası performans adı altında , organik kanalın çok ötesinde pazarlama avantajları sağlamak için bu eğilimleri kullanıyor ve entegre pazarlama çerçeveleri oluşturuyor. Bu akıllı SEO ve içerik çerçevelerinin ilk uygulayıcıları, ücretli arama, e-posta ve sosyal medya kampanyalarında optimize edilmiş içeriği başarıyla uyguluyor ve çapraz kanal performansını artırmak için Ankara SEO içerikleri kullanıyor.

Pek çok kurumsal marka hala düzenli içeriğini arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) organik listelerde görünür kılmak için mücadele etmektedir. Pazarlamacılar için temel zorluk bugün, “içerik tıkanıklığı” olarak adlandırabiliriz. Bunlar; makaleler, blog yayınları, sosyal yayınlar, e-postalar, videolar, sözlükler ve müşterilerin çevrim içi dikkatini çekmek için yarışan diğer içerik türleridir.

Organik Arama Başarısı

Akıllı ve akıllı içerik çerçeveleri oluşturmak, hızlı bir şerit gibi bir şey getiriyor. SEO ve mobil uyumlu en iyi uygulamaları, SERP’lerin üst kısmına daha hızlı erişebilmesi içindir. Yayınlandığı andan itibaren içeriğe dönüştürür ve güçlü organik arama başarısı sunar.

Akıllı içerik, iki disiplinin en iyi kombinasyonudur: SEO ve içerik. Bu, yalnızca bir kanal için değil, tüm kanallar için optimize edilmiş içeriktir.

Akıllı içerik keşfedilebilir ve kolaylıkla bulunabilir, oluşturulma noktasından optimize edilmiş ve birden fazla kanalda etkinleştirilmeye hazır durumdadır.

Daha fazla marka, akıllı içeriğe sahip arttırılmış bir pazarlama yığını benimsediğinden, çerçeve aynı zamanda birden fazla dijital kanal üzerinden içeriği etkinleştirmek, demlemek ve entegre etmek için yollar da sağladığını açıkça belli ediyor.

Bu nedenle sıklıkla organik, içerik ve yapay zeka (AI) ilk platformlarını merkezi yığın teknolojileri olarak adlandırıyorum .

Bu pazarlama kanallarının tamamında içerik başarısının anahtarı, büyük ölçüde, belirli müşteri niyetini tanımlama yeteneğidir. İçerik parçaları, aşağıdan aşağıya doğru marka mesajları için bir platform olarak ve belirli müşteri ihtiyaçlarına yönelik olarak hedeflenen ve doğrudan tepki olarak daha az geliştirilir.

Ve bu içerik herhangi bir doğrudan yanıt kampanyasında iyi performans gösterme eğilimindedir. Birkaç “akıllı” örneğe göz atalım.

Kurumsal SEO Ve Kanallar Arası Performans

Akıllı Arama

Ücretli arama ve organik arama işleri , aynı dokunma noktasını işgal eden ele alınan – SERP. Tarihsel olarak, ücretli ve organik arasındaki örtüşmesi pek geniş değildi: Genellikle ücretli arama yöneticileri, kendi kampanyalarını ve açılış sayfalarını organik hedefler veya performans açısından çok az bir şey geliştirdiler.

Bugün, ücretli arama yöneticileri, SEO meslektaşları ile daha yakından çalışmakta, örneğin, SERP’nin üstünde organik bir gayrimenkul bulunmayan önemli organik konular için ödenen yatırımları koordine etmektedirler.

Birçok tıklama başına ödeme (PPC) yöneticisi bir adım daha ileri gider: Akıllı içerik parçalarının hedeflediği kullanıcı soruları incelenir ve ücretli arama kampanyaları için teklif vermeye başlarlar.

Bu sayfalar kendi sorguları için tam olarak ayarlandığından ve entegre harekete geçirme eylemi (TOA) ve içerik önerileri nedeniyle çok iyi performans gösterdikleri için geleneksel olarak ödenen arama kampanyalarından daha iyi performans gösterirler.

Örneğin, birlikte çalıştığımız bir şirket ortalama kalite puanlarını akıllı içerikli PPC kampanyaları için yaklaşık iki katına çıkardı; bu da, tıklama başına maliyeti düşürmesine, bütçeniz için toplam tıklamaları artırmasına ve web sitesi üretimini önemli ölçüde artırmasına yardımcı oldu.

Akıllı e-posta pazarlaması

Kurumsal SEO Ve Kanallar Arası Performans

Akıllı bir içeriğe yer vermek, e-posta pazarlamasına kolayca adapte edilebiliyor . Konu, müşterinin sesini kullanarak geliştirildiğinde, hedef kitleyle hızla yayılan konu başlıklarını e-posta ile göndermekte ve bu da e-posta açık oranları artırmaktadır.

Bazı akıllı içerik çerçevelerinin  erken benimseyenler, e-posta gövdesine dahil ederek yeni içeriklerinden yararlanırlar. Ayarlanmış kopyalar ve görüntüler, dahili BTÖ’ler ve daha ileri okuma önerileri, e-posta tıklamaları ve web sitesi ziyaretlerini yönlendirmek için son derece iyi çalışmaktadır .

Siteye indikçe, ziyaretçilere yeni çıkan konularda hizmet ve düşünce liderliğini sağlamlaştırmak için tutarlı bir içerik stratejisi aracılığıyla geliştirilen diğer çekici içerikler de tanıtılmaktadır .

Akıllı Sosyal Medya

Son olarak, akıllı içerik sosyal kampanyaları için de çalışır. Markaların akıllı içeriğini web sitesinden LinkedIn, Facebook ve Twitter yazıları ve makaleleri haline dönüştürdüklerini gördük.

İçerik, müşterinin sesini sadık bir şekilde kullandığından, akıllı içeriğe sahip olan ve akıllı içeriği paylaşan sosyal medya kullanıcılarıyla iyi bir şekilde etkileşime giriyor . İçeriğin toplumsal güçlendirilmesi, akıllı içerik çerçevesinin kilit öğretisidir; yazarlar yeni içeriğini yayınlanmaya başladıklarında tanıtmaktadırlar.

Kurumsal SEO Ve Kanallar Arası Performans

Kurumsal SEO Ve Kanallar Arası Performans

Bütünleşme

Akıllı içerik, müşterinin sesine ve performans ilkesine olan ilgisine dikkat çekerek pazarlama pazarlama alanına büyük avantaj sağlıyor .

Akıllı içerik SERP’lerde kazanma ihtiyacından dolayı doğmuş olsa da, ileriye dönük düşünen markaların başlangıçtaki içerik yatırımlarından yararlandığını ve müşterilere etkileşimi yönlendiren tutarlı ve ilgi çekici deneyimler kazandırmak için kanallar ve temas noktalarından büyük fayda sağladığı ortaya çıkıyor .

Web sitenizin, blogunuzun, görüntülü reklamları, e-postalar, sosyal medya , e-kitaplar, teknik makaleler, videolar, sıkça sorulan sorular ve destek kaynakları gibi dilini ve mantığı daha iyi anlayarak müşteri niyetini ve sözcük seçimini bilinmelidir .

Bu işlemlerin getirisi doğal olarak daha iyi görünürlük , daha yüksek trafik , dönüşümler ve gelir olacaktır .

Bir Kontrol Listesi

Aşağıda belirtilecek olan , düşünce , alaka düzeyi , etkinlik , dönüşüm ve katkı yakalama becerilerini artırmak için SEO bilgilerinin birden fazla kanala nasıl en iyi şekilde ekleneceğine bakarken kullanışlı bir kontrol listesi bulunmaktadır.

SEO ve Analitik                                          
 • Çoğu kuruluşta, izleyip optimize etmek için SEO programına bağlı yukarı akış analizleri bulunur. Şimdi, markalar SEO programının atıf doğruluğunu ve yatırımın getirisini (ROI) artırmak için aşağıya doğru bakmalıdır.
 • Satış operasyon yöneticisinin adını bildikleri ve onlarla bir görüşme yaptıklarında toplulukta genellikle B2B (B2B) müşterilerine soruyoruz. Bu ilişkileri oluşturmak , pazarlamacıların, fırsatlar satış çevrimi boyunca kapalı kazanılana çekilmesi nedeniyle SEO tarafından üretilen trafiği etiketleyip korumaya yardımcı olur.
 • Bağlanılması gereken bir diğer analitik nokta, pazarlama performansını ölçmekten sorumlu olan Finansal Planlama ve Muhasebe (FP & A) yöneticisi ile finanste. Bu durumda, doğru hesaplamaları yapmalarına yardımcı olmak için kanallar ve izleme sistemi hakkında temel eğitim gereklidir.
 • SEO halkla ilişkiler / yatırımcı ilişkileri / analist ilişkileri
 • Tüketicinin niyetini anlamak , pazarlamacıların ortaya çıkan eğilimleri görmelerini ve bunlardan etkilenmelerini sağlayarak, arkasında kanıtlanmış talep ile bir mesajlaşma planı oluşturmalarına yardımcı olabilir. Halkla ilişkiler, yatırımcı ilişkileri ve analist ilişkilerinin ortak noktası olan şey, şirketi, ürününü ve performansını belirli bir ışıkla çerçeveleyen bir hikaye ile konumlandırmaya çalıştıklarıdır. Tüketici ve analistler bir arama motoruna sorarak bir şirkette sık sık çalışmaya başlarlar. Bir marka ve ürün arama sonuçlarının üst kısmında görünmezse, göreceli gücünü zayıf yansıtır ve pazarlamacının attığı her hikayeyi zayıflatır. Birçok izlenebilir dijital yolculuk SERP’lere başlar, bu nedenle site içeriğinin geliştirildiğinden ve SERP’lerdeki safların etkili halk, yatırımcı ve analist ilişkileri için gerekli olduğundan emin olun.
SEO Ve Web sitesi
 • Web sitesi, çoğu şirket için en önemli pazarlama varlıklarından biridir. SEO müdürü, siteyi ve sağladığı kullanıcı deneyimini organize etmeye ve optimize etmeye yardımcı olmak için benzersiz bir konuma sahiptir. SEO’lar bazen sitenin taksonomisini, organizasyonunu ve mantığını düşünen tek kişilerdir. Sitenin mantığı kötüyse, kullanıcılar sadece birkaç saniye vazgeçebilir.
 • Menüler, en standart web sayfalarında en çok etkileşim sağlayan site öğeleridir. Kullanıcı niyetini anlamak, pazarlamacıların menüleri doğru almalarını sağlar.
  Menülerden sonra, site aramasının, insanlara siteyi keşfetmelerine yardımcı olmak ve başka bir yerden vazgeçmek ve gidilmek yerine aradıklarını bulmak için iyi çalışıyor olması gerekiyor.
 • Site hızı, kullanıcı deneyimi ve SEO performansı için harika ve SEO yöneticisi, resimleri en iyi duruma getirme, önbellekleme ve en iyi performans için kod hakkında tavsiyelerde bulunabilir.
 • Son olarak, SEO denemeleri çalıştırmak için diğer işlevlerin çoğundan daha eğilimli ve yoğun bir pazarlama organizasyonunda daima daha savunuculuk ve destek ihtiyacı duyan bir disiplindir.

Daha detaylı bilgilere ana sayfamızdan ulaşabilirsiniz …

Seo danışmanlığı …

SEO | SEO Nedir? | SEO Analiz Kıstasları

Sonuç

SEO’nun ve içeriğin yakınlaşması pazarlamacılar için SEO’yu pazarlama teknolojisi yığınlarının kalbine entegre etmek için yeni yollar açıyor. ( AI ) ilk teknolojilerini benimseyen ileriye dönük düşünen pazarlamacılar bu pozisyonu benimseyebilirler .

SEO, tüm pazarlama organizasyonlarında geniş kapsamlı faydalar sağlamaktadır ve oluşan bütün fırsatı kaçırmamamız hayati önem taşımaktadır.

Kurumsal SEO Ve Kanallar Arası Performans

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter Google Plus | Word Press

Menü