Önemli SEO Görevleri

Önemli SEO Görevleri

Önemli SEO görevleri, internet siteniz için olmazsa olmaz kurallar bütünüdür. Bu kurallara sadık kalarak rakiplerinizi yakalayabilir hatta zamanla onları geride bırakma şansı yakalayabilirsiniz.

SEO çalışmaları günümüzde her işletme için kritik bir değer olmaya devam ediyor. Çünkü internet deryasında var olduğunuzu belli etmenin temel anahtarı arama motorları için yapılan optimizasyon çalışmaları. “Önemli SEO görevleri”ne göz atacak olursak:

Sıralamayı İyileştirmek İçin Sayfa Hızını Artırın

Önemli SEO görevleri denince uyulması gereken 1. Kural Sayfa hızınızı arttırmaktır. Bilindiği üzere genel anlamda da sayfa hızı, kullanıcı deneyimi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Özellikle mobil kullanıcılar için gezindikleri sayfanın çabuk görüntülenmesi büyük bir avantajdır. Ayrıca Google, Temmuz 2018’den itibaren mobil arama sonuçlarının, web arama sonuçları için bir sıralama faktörü olacağını açıkladı. Bu haberle birlikte anlaşıldı ki mobil kullanıcılara hitap eden, onlara hızlı hizmet veren sayfaların değeri bir kat daha artacak.

Araştırmalar, bir web sayfasının açılma hızıyla, kullanıcıların o sayfada geçirdikleri süre arasında ters orantı olduğunu doğruluyor. Dolayısıyla hızlı görüntülenen bir sayfada, ziyaretçiler daha fazla zaman geçiriyor.

Sayfa hızını iyileştirmenin bazı yollarını şöyle sıralayabiliriz:

Önemli SEO görevleri

Önemli SEO görevleri

  • Yüksek performanslı web hostingi ile çalışmak,
  • CSS ve JavaScript dosyalarını birleştirerek, WordPress eklentilerini ortadan kaldırmak ve sprite kullanarak http çağrılarını azaltmak,
  • Görsel içerikleri iyi ölçekleme ve sıkıştırmak,
  • Sunucu/tarayıcı önbellekleme ve Gzip sıkıştırmak,
  • CSS ve JavaScript dosyalarını küçültmek.

SEO Çalışmalarınıza Video Ekleyin

Önemli SEO görevleri arasında artık video çalışmaları da büyük pay edinmeye başladı diyebiliriz. Video, günümüzde dijital pazarlamanın itici gücü konumunda ve hızla bir web sitesi ya da sosyal medya hesabına sahip olmak kadar önemli bir noktaya geldi. SEO çalışmalarınızda videolar iki farklı şekilde önemli bir rol oynayabilir:

Birincisi video, ilgi çekmeyi başardığı kullanıcıların web sitenizde daha uzun süre kalmasına yardımcı olur. Google, uzun süreli ziyaretleri olumlu bir kullanıcı deneyiminin işareti olarak görür ve organik sıralamanız üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Alt başlık diyebileceğimiz faydası ise ziyaretçilerin markanızı tanıması için bir şans elde edilmesidir.

İkincisi, videolarınızı YouTube’da yayınlayarak, YouTube arama sonuçları aracılığıyla markanızı daha geniş bir kitleye sunma potansiyeline sahip olmanızdır. Alexa sıralamasına göre, Google’dan sonra dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci sitesi olarak konumlanan YouTube, “dünyanın ikinci en büyük arama motoru” olarak adlandırılmaktadır.

Videonuzu SEO’nuza dahil edebileceğiniz

Önemli SEO Görevleri Şunlardır:

Müşterilerinizin ürünlerinizi, hizmetlerinizi anlatan videoların yanında, sektörünüz hakkındaki sıkça sorulan sorulara cevap veren videolar da oluşturabilirsiniz. Ayrıca kurumsal kimliğinizi güçlendirmeye yönelik tanıtıcı videolar da tercih edilebilir.

MGA Bilişim, web siteniz, kurumsal kimliğiniz, hizmetleriniz hakkında profesyonel video ve içerikler oluşturabilmeniz için alanında uzman kadrosuyla bir telefon kadar yakınınızda. Bizlerle iletişime geçerek markanızı ön plana çıkarabilirsiniz. +90 312 4185066

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter Google Plus | Word Pres

Menü