SEO Dostu içerik Yazımı

SEO Dostu içerik Yazımı

SEO dostu içerik yazımı henüz yeni oturan ve giderek önemi artan bir kavram. Sadece SEO çalışmaları yapmakla yeterli kalınamayacağı gerçeğini daha da güçlendiren bu kavramı dikkate almak gerekiyor. Aynı zamanda “İçerik Kraldır” söylemini güçlendirmek, desteklemek için çok iyi bir kriterdir SEO dostu içerik yazımı. SEO dostu içerik yazımı henüz yeni oturan ve giderek önemi artan bir kavram. Sadece optimizasyon çalışmaları yapmakla yeterli kalınamayacağı gerçeğini daha da güçlendiren bu tanımı dikkate almak gerekiyor. Aynı zamanda “İçerik Kraldır” söylemini güçlendirmek, desteklemek için çok iyi bir kriterdir SEO dostu içerik yazımı.

SEO metin yazarlığı olarak adlandırılan SEO içerik yazımı, anahtar kelimelerle dolu olma nedeniyle kötü bir şöhrete sahiptir. Gerçekteyse yüksek kaliteli içerik yazmak için anahtar kelimelerin ötesine geçilmesi gerekiyor.

SEO Dostu içerik yazımı nedir?

Odak noktası genellikle “yüksek kaliteli” içerik oluşturabilmektir. En basit haliyle açıklamak gerekirse: anahtar kelime araştırması + iyi yazı + sayfa içi SEO = yüksek kaliteli içerik.

SEO Dostu içerik yazımı için kurallara sıkı sıkıya bağlı kalmak da bazı sorunlara yol açabilir. Örneğin bolca güçlü anahtar kelimelerle, arama motorlarına daha fazla hitap eden içerik çok okunası bir dile sahip olmaz. Bu nedenle yaratıcı içerik ve bildiğimiz gibi “içerik” arasında ince bir çizgi var.

Doğru Anahtar Kelimeler Bulmak

Anahtar kelimeler hala SEO içeriğinin önemli bir bileşenidir ancak kuru kuruya anahtar kelime kalabalıklığı da

SEO Dostu içerik Yazımı

SEO Dostu içerik Yazımı

yaratılmamalıdır. Çeşitli SEO araçları bize bir kelimenin arama hacmi ve rekabet düzeyi açısından çok şey söyleyebilir. Ancak hangi içeriğin kullanıcıların gerçekten ilgisini çektiğini belirtemezler. Hedef terimleriniz üzerinde bir Google araması yapmak ve yayın başlıklarının ne olduğunu ve kaç yorum ve hatta sosyal paylaşımların olduğunu görmek, içeriğin kullanıcıları çekmeye nasıl teşvik ettiği konusunda size fikir verecektir.

Planlı Yazı Kurgulama

Bir yazar olarak konuşma tonuna sahip olmak ve akla gelen her şeyi yazmak arasında çok büyük farklılıklar vardır. Bu yaratıcı akışı yakalayabilmek için planlı bir yol izlemek gerekmektedir

• Başlık ve ara başlıklar dahil olmak üzere potansiyel yazının bir özetini oluşturun

• İçeriğinizi konu bütünlüğü yaratan ve okuyucuyu ilgilendiren bölümler halinde kurgulayın

• İçeriğin web sitenize ne kadar uyduğunu ve nerede, hangi amaca hizmet ettiğini doğru belirleyin.

• Yazı içerisinde hangi iç bağlantılara yönlendirme yapacağınızı kontrol edin.

Marka Üstü Dil Kullanımı

Sitenize yeni içerikler eklerken dikkat etmeniz gereken diğer bir konu da aynı tonda devam edebilmektir. Söz gelimi bir marka kendi sektöründe “tahrik edici” ifadesini uygun görürken; diğer bir marka “etkileyici” mesajını tercih edebilir. Bu ayrımı yapabilen kişilerden içerik üretimi istemeniz doğru olacaktır. Aynı çizgiyi ve ahengi devam ettirmek, içerik okuyucularına bir bakış açınız olduğunu ve marka bilincinizin oturmasını sağlayacaktır.

Web sayfanız için SEO dostu içerikler üretmek ve tüm bu adımları profesyonel destek alarak uygulamak için  MGA Bilişim, alanında uzman kadrosuyla bir telefon kadar yakınınızda. Bizlerle iletişime geçerek markanızı ön plana çıkarabilirsiniz.

+90 312 4185066

 Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter Google Plus | Word Pres
Menü