sosyal medya yönetimi

Sosyal Medyanın Google Etkisi

Sosyal medyanın google etkisi artık çok önemli bir hale geldi.Peki neden sosyal medya google için bu kadar etkili oldu bunun sebepleri nelerdir bu soruya cevap bulmak için yazının devamını okuyabilirsiniz.
Uzun bir süredir sosyal medya çalışmaları bir sitenin seo ayaklarından biri olarak görülmekteydi.Ancak domaine katılan değer, alan adı otoritesi ve diğer önemli unsurlar işin içine dahil edilmemişti. Fakat zaman içersinde yapılan çalışmalar ile sosyal medyanın kullanımının bir siteye katabileceği değerin çok fazla olduğuna bir çoğunuz muhakkak şahit olmuştur.
Sosyal medyanın google etkisi yani site içeriklerinizin, yazılarınızın sosyal medya hesaplarınızdan yapılan bir paylaşımla linklenmesi ve sosyal medya hesaplarınızda bulunan kişilerin sitenizdeki içeriklerden haberdar olması google açısından çok önemli bir hale geldi.Yani sosyal medya hesabınızda yaptığınız bir paylaşıma tıklayıp sitenize gelen ziyaretçi trafiği google tarafından kaliteli trafik olarak görülür ve bu şekilde trafik alan sayfalarınızı daha ön planda tutar.

Sosyal Medyanın Google Etkisi

Belirsizlik Var
Öncelikle google arama sonuçları sıralama faktörleri konusunda çok net olmadığı için söyleyeceğimizin herşeyin aslında varsayım olduğunu kabul etmemiz gerekiyor.
Deneyimlerimiz sosyal sinyallerin bir siteye en çok etkiyi gösteren 10 faktör arasında yer aldığını söylüyor.Atılan tweetin, facebookta yapılan paylaşımın ve google plusta +1 alan linklerin kalitesi ve miktarı sosyal ölçüm olarak değerlendirilmektedir.Yani bir yazınız insanlar tarafından  paylaşıldıkça arama motoru sonuçlarında çok daha üst sıralarda yer alma imkanına sahip oluyor.

Takipçiler ve Popülerlik

Bir sitenin Facebook sayfasında veya Twitter sayfasında yer alan takipçi sayısı doğrudan siteye bir değer kazandırmamaktadır. Bu bilgiye göre bir site ile sosyal medya kanallarındaki takipçi miktarı arasında doğrudan bir bağ olmadığını söyleyebiliriz. Ancak dolaylı yoldan bakacak olursak söz konusu etkinin ortaya çıktığını görebiliriz.

Sosyal medya hesaplarınızda daha fazla takipçinin olması paylaştığınız bir yazının daha fazla beğeni ve paylaşım alması demektir. Bunun sonucunda ise söz konusu yazı daha fazla ziyaret alabilir ve dolaylı yoldan Google’a kaliteli sinyaller gönderebilir.
SEO çalışmalarınız için hedefiniz daha fazla organik ziyaretçiye ulaşmak ise sosyal medya çalışmalarının bunu size sağlayacağını söyleyebiliriz.
Sosyal medya takip ve içerik işlemleriniz için 0312 4185066 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Teklif İsteyin 
Menü