Tanıtım İçeriği

Tanıtım İçeriği

Tanıtım içeriği eğer iyi yönetilmişse yatırımınız için çok sağlam temelleri olan bir getiri sağlayabilir. Tanıtım içeriği, çoğu pazarlama stratejisinden %62 daha az maliyetle, üç kat daha fazla potansiyel müşteri getirisi anlamına gelmektedir.

İçerik Pazarlama Enstitüsünün yaptığı bir ankete göre, B2B pazarlamacılarının %55’i başarılı bir içerik pazarlama kampanyasının nasıl olması gerektiğini maalesef tam olarak bilmiyor.

Promosyon içermeyen tanıtım içeriği, bağlantı içermeyen link oluşturma veya etkili bir açılış ifadesi olmayan ana sayfa oluşturma gibi etkisiz ve sönük kalabilir. Bu yüzden tanıtıma, yaratımla eşit ölçüde odaklanmalıdır. İçeriğinize ve web sitenize trafik çekecek bazı denenmiş ve doğru içerik tanıtım stratejilerine göz atalım:

Ücretli Sosyal Tanıtım

Ücretli sosyal tanıtım, içeriğinizi ilgilendiren veya daha fazla ilgi gösterebilecek kullanıcılara içeriklerinizi pazarlamak için kullanılabilecek en hassas stratejilerden biridir.

Örneğin, Facebook’un Kitle Analizlerini kullanılarak, kitle hedeflerinizi şehir/gelir/sosyal sınıf/eğilim gibi belirli sınırlara göre ayrıştırabilirsiniz. Bu, pazarlamacıların markalarıyla ve web sitelerindeki belirli içerik konularıyla daha uyumlu kitle etkileşimleri oluşturmasına olanak tanır. Ücretli sosyal tanıtımın çeşitli avantajları vardır:

  • Web sitesi trafiği, daha alakalı ziyaretçilerle artırılır
  • Yüksek satın alma amacına sahip insanlara pazarlama yaparak daha fazla geri dönüş elde edilebilir
  • Markanızı tanıtmak için iyi bir fırsat verir

Ücretli tanıtım ayrıca, web siteniz veya blog’unuzla daha önceden etkileşimde bulunan kullanıcıları geri kazanmak için mükemmel bir stratejidir. Geçmiş tüketimlerine dayanarak yararlı içerik sunarak marka sadakatini artırmaya da fayda sağlayabilirsiniz. Ücretli bir tanıtım stratejisine girmeden önce, hedeflerinizi ana hatlarıyla belirtmek önemlidir. Bunlar içeriğiniz için artan okuyucu sayısını veya web sitenizde daha fazla dönüşüm oluşturmayı içerebilir. Bunları düşünerek, bu stratejilerin etkisini ölçebilir ve başarılarını değerlendirebilirsiniz.

Tanıtım içeriği Hedeflenen paylaşım

Facebook ve instagram gibi sosyal medya platformları üzerinden daha fazla kişiye ulaşmanın bir yolu, hedeflenen paylaşımdır. Hedeflenen paylaşım, kullanıcıların sizin etiketinizi kullanarak paylaşım yapabilmeleri için teşvik etmektir.

Bunu yapabilmek için:

  • Sektördeki yetkin insanlara bir soru veya tartışma konusu ileterek doğrudan etkileşim kurabilirsiniz
  • Twitter’ın gelişmiş arama aracı ve hashtag’leri coğrafi olarak size yakın olan insanları bulmanıza yardımcı olabilir
  • Instagram hashtag’leri de yine diğer sosyal medya platformları gibi sektörünüzle zaten ilgilenen müşterilere ulaşmanıza yardımcı olabilir
Tanıtım içeriği

Tanıtım içeriği

Sosyal Medya Üzerinden Videolar Kullanın

Sosyal medya kanallarındaki trafiği arttırabilmek için kanıtlanmış bir başka yöntem de içeriğinize videolar eklemektir.

Video pazarlamasıyla ilgili istatistikler gerçekten şaşırtıcı etkiye sahip:

Google, İnternet kullanıcılarının yarısının bir mağazaya gitmeden önce bir ürün veya hizmetle ilgili bir video araması yaptığını açıkladı.

Facebook’ta sponsorlu videoların sayısı 2016 ile 2017 yılları arasında %258 artış gösterdi.

Görüldüğü üzere sosyal medya üzerinden video içeriğine olan talep, yazılı içerik talebini geçmeye başlamıştır.

Video, yazılı içerikten daha ilgi çekici olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken uzun bir içerik yerine mümkün olduğunca kısa ve öz paylaşımlarda bulunmaktır.

Kullanıcı Deneyimi Odaklı Pazarlama

Yapılan araştırmalara göre insanların yaklaşık %92’si bir ürünle ilgili reklam kampanyasından daha çok kullanıcı deneyimlerine güven duyuyor. Bu deneyimlerden aldığı olumlu tepkilerle kullanma veya satın alma sürecine kesin karar verebiliyor. Dolayısıyla etkin paylaşımda bulunacak insanlara ürünlerinizi göndererek görüşlerini paylaşmalarını isteyebilirsiniz.

Tanıtım içeriği pazarlaması, hem arama kanallarında hem de birçok sosyal medya platformu üzerinde organik erişim imkânı sunarak, kullanıcı trafiğinizi arttırmakta ve markaların bilinirliğine büyük katkı sağlamaktadır.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter Google Plus | Word Press

Menü