Taze İçerik Üretmek

Taze İçerik Üretmek

Taze İçerik Üretmek internet sayfanızın trafik kalıcılığı için olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Günümüz yaşam koşullarında insanlar artık bilgiye internet sayesinde çok çabuk ulaşabilmektedir. Bunun sonucu olarak da hızlı bir bilgi tüketimi yaşanmakta, konu veya içeriklerin aranılabilir olması için güncellenmesi gerekmektedir.

Taze İçerik Üretmek için gündemi ve popüler aramaları takip ederek, bu alanlar üzerinde çalışma yapmanız doğru bir yöntem olacaktır. Sayfanızdaki içeriğin yayınlanma süresi, elbette içeriğinizin güncelliği konusundaki ilk kriterdir. Ancak Google içeriğin güncelliğini sadece yayınlanma tarihine göre değerlendirip karar vermez.

Güncel Olayları Takip Edin

Artık günlük hayatımıza sıkça girmeye başlayan “Trend Topic“ tabiri tam olarak bu madde ile ilgilidir. En son yaşanan olaylar ve sıcak gündem konuları yükselen arama sayılarına ulaştığı için, bu tür konulara yer vermeniz bir “Taze İçerik” sinyalidir.

Takvime Bağlı Gelişmeler

Yıl içerisinde belirli sektörler için kutlanan haftalar veya bayram vb. önemli ve her yıl tekrarlayan konularda paylaşımlar yapmak değerlidir. Gerek sosyal medya paylaşımlarıyla sitenizin linkini yayınlamak gerekse de çeşitli bilgi/tebrik yazıları bu alana örnektir diyebiliriz.

Teknolojik Değişim ve Gelişmeler

Son yıllarda giderek hızlanan bir teknolojik dönüşüm süreci yaşamaktayız. Çok hızlı bir şekilde yeni teknoloji ve kullanım alanlarıyla karşılaşmaktayız. Sektörünüz, iş alanınız veya kişisel sayfanız açısından önemli bu tür değişimleri takip ederek kendinize uyarlamanız yararınıza olacaktır.

Google Açısından Taze İçerik Üretmek

Arama devi Google kullanıcıların yaptığı aramalardaki hacimleri düzenli olarak kontrol eder. Bunu yaparken bazı yan kaynaklardan da yararlanır. İlk sıradaki yan kaynak tabi ki günümüzün en popüler internet kullanım alanı olan

Taze İçerik Üretmek

Taze İçerik Üretmek

Sosyal Medyadır. Arama tercihlerinin sosyal medya kanallarında bahsedilme sıklığı bu anlamda Google için önemlidir.

İşte bu ana konulara dikkat ederek aşağıdaki maddelere dönem dönem belirli bir takvimde zaman ayırmanız, Taze İçerikler Üretmek konusunda işinizi kolaylaştıracak ve belirli bir plan temeline oturtacaktır.

  • Yeni sayfalar oluşturmak için güncel içerikler paylaşın: Özellikle “Blog” sayfanız bu işin lokomotifi olacaktır. Bu sayede sitenizin güncellik skoru çok daha iyi olacaktır.
  • Mevcut içeriklerinizi güncelleyin: Sayfanızdaki yayınlanmış içeriklerin belirli aralıklarla yeniden elden geçirilmesi bu konudaki güncellik puanınızı yükseltecektir.
  • Link Sayınızı Büyütün: Sayfanızdan kullanıma sunulan link miktarının artması da bir güncellik kriteridir ve Google arama sonuçlarında olumlu bir sinyal olarak yorumlanır.
  • Backlink ile Güncellik Sağlamak: Google tarafından güncelliği ispatlanmış popüler sitelerden kendi sitenize bağlantı sağlamak sizin de güncelliğinizi destekleyecektir.
  • Mevcut İçeriğinizi Yabana Atmayın: Sürekli yeni içerikler üretmek tabi ki olumlu bir özelliktir. Ancak belirli bir arama ve tıklanma sayısına ulaşmış eski yazılarınızı güncelleştirerek daha olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Web sayfanız için Teze içerikler üretmek ve tüm bu adımları profesyonel destek alarak uygulamak için  MGA Bilişim, alanında uzman kadrosuyla bir telefon kadar yakınınızda. Bizlerle iletişime geçerek markanızı ön plana çıkarabilirsiniz.

+90 312 4185066

 Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter Google Plus | Word Pres
Menü