tumblr nasıl kullanılır

Tumblr Nasıl Kullanılır?

Tumblr nasıl kullanılır? Tumblr’da bir sayfa tasarımı yapmak, diğer sosyal medya ağlarının işleyişindeki süreçlere benzer bir kurallar dizgesini içerir. Kullanıcılar, sahip oldukları herhangi bir e-posta adresi ve bu sayfaya girerken kullanacakları bir şifre ile kullanıcı adı ve benzersiz bir URL oluşturarak hesap oluşturabilir ve Tumblr’a kaydolabilirler.

Oluşturulan URL’ler tercihe göre değiştirilebilirdir. Tumblr benzersiz URL oluşturulmasında kullanıcılara herhangi bir sınır koymamaktadır. Ancak bu durum söz konusu sayfadaki SEO çalışmaları üzerinde olumsuz etkiye neden olabilir. Gereken zamanı ayırıp benzersiz URL’yi kalıcılığına ve bilinirliğine hizmet edecek şekilde seçmek en doğrusudur.

Tumblr’da Sayfa Tasarımı

Tumblr nasıl kullanılır?” şeklindeki soruların kaynağını genellikle Tumblr’ın arayüzüne duyulan merak oluşturur. Bir sayfanın tasarımı ya özel olarak oluşturulabilir ya da hem Tumblr’da hem de dışarıdaki web sitelerinde bulunabilen, önceden var olan hazır temalar listesinden seçilebilir. Ayrıca, bu hazır temaların çoğunluğu çerçeve büyüklüğü, renk ve diğer birçok değişken açısından ayarlanabilir.

Örneğin bir e-ticaret mağazası sahibinin ürün fotoğraflarını ve logosunu içeren bir dizi resim sayfaya eklenebilir. Bir mağaza sayfası, bu ilgili görüntüleri sunmak ve gerçek e-ticaret sitesine bağlantı oluşturmak için mevcut fırsatlardan yararlanmalıdır.

Kontrol paneli, bir Tumblr sayfasına içerik eklemek için kullanılan ana yöntemdir. Bu, hemen hemen her türlü metin türü, grafik ve video dosyaları için bir içerik gönderme aracı olarak işlev görür. Kullanıcılar, kendi gönderilerini hem sayfaları için seçilen temada hem de düzenlenebilir bir biçimde görüntüleyebilir.

Bir kullanıcının takip ettiği Tumblr sayfalarından gelen yayınlar, aynı zamanda beğenilebilecekleri ya da Instagram’da da görüntülenebilecekleri biçimde bir panoda yer alır. İzlenen diğer sayfaların sayısı, gösterge panosundan akan içeriğin miktarıyla doğrudan ilişkili olacaktır.

Menü