Web Sitenizin Rekabet Analizi

Web Sitenizin Rekabet Analizi

Web Sitenizin Rekabet Analizi SEO için yapmanız gereken önemli adımlardan biri olup, gelişiminizi hangi yönde devam ettirmeniz gerektiği konusunda size fikir verecektir. Bir web sitesi için taze içerik üretmek, yeni yazı girişleri yapmak elbette önemlidir. Ancak Web Sitenizin Rekabet Analizi en az taze içerik girişi yapmak kadar SEO çalışmalarının önemli bir parçasıdır.

SEO çalışmalarıyla ilgili internet üzerinde bir araştırma yapabilir, konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak bu sayfalarda okuduklarınızın neredeyse tamamı aynı konulara değinen ve birbirinin kopyası içeriklere sahip olacaklardır. Size önerecekleri de genellikle aynı konularda kendi sektörünüzle ilgili yayınlar yapmanızı tavsiye etmektir. Oysa işletmeleri zirveye taşıyan asıl özellik; rakiplerin neler yaptığını görmek ve bu konularda daha iyisini ortaya koyabilmektir. Hatta sitenize yeni içerik yazmak üzereyken de bu denetimi yaparak daha bilinçli bir şekilde içeriğinize yön verebilirsiniz.

Web Sitenizin Rekabet Analizi ve Raporlama

Web Sitenizin Rekabet Analizi yaparken size yol gösterecek en önemli bilgi rakamsal istatistikleri, çeşitli verileri

Web Sitenizin Rekabet Analizi

Web Sitenizin Rekabet Analizi

içeren raporlar olacaktır. Bu raporlamalara göz atmadan SEO stratejinizi tam olarak yönetemezsiniz.

SEO raporlamaları artık en ince detayına kadar sizlere performans bilgisi verebilmekte, rakiplerinize karşı durumunuzu kıyaslayabilmekte, çeşitli grafiklerle anlaşılma oranını da arttırmaktadır. Analizlerinizin en üstünde kalmak, yalnızca trafik açısından sayıları değil, sayfadaki zaman, hemen çıkma oranı ve içeriğinizin nasıl performans gösterdiğini gösteren diğer değerli metrikleri de gösterecektir. Bunlar aracılığıyla, hatalarınızı öğrenebilir ve çalışan stratejileri taklit edebilirsiniz. Bu bilgi olmadan, aslında önünüzü tam olarak görmüyorsunuz demektir. Bu da sonuç olarak SEO çalışmalarınızda doğru verilerle değil, tahminlerle ilerlediğinizin göstergesidir.

Süreç boyunca verilen verileri takip ederek doğru yolda olabilir ve yukarıdaki prensiplerin kullanımını işletmeniz için en doğru şekilde çalışmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. Kötü SEO Raporları: İşe yaramayan pek çok veriyi içerir ve müşterilere çok az öneri sunar. Veri yığınından başka bir şey değildir. İyi SEO Raporları: Önemli verileri ön plana çıkartır, uygulanabilir izlenimleri sunarken aynı zamanda verilere yönelik yorumlara yer verir. Müşterilere nelerin işe yaradığını göstermekle sınırlı kalmayarak aynı zamanda onlara nedenlerini açıklamaya çalışır.

Web sayfanız için SEO dostu içerikler üretmek, detaylı raporlamalarınızı incelemek ve tüm bu adımları profesyonel destek alarak uygulamak için  MGA Bilişim, alanında uzman kadrosuyla bir telefon kadar yakınınızda. Bizlerle iletişime geçerek markanızı ön plana çıkarabilirsiniz.

+90 312 418 50 66

 Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter Google Plus | Word PresMenü