WordPress’de Video Hizalama Ve Ekleme Yapmak

WordPress’de Video Hizalama Ve Ekleme Yapmak

WordPress’de Video Hizalama Ve Ekleme Yapmak ; Bir videoyu WordPress’de ortaya hizalamak ister misiniz? Varsayılan olarak, videonuzun genişliği makale alanınızdan azsa, WordPress otomatik olarak sola hizalar ve sağ tarafta ekstra beyaz boşluk bırakır. Bu makalede, bir videonun WordPress’de kolayca ortalanmasının nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Web Tasarım Detaylar Fikirler …

WorldPress’de Neden Video Düzenlemeliyiz ?

Varsayılan olarak, bir videoyu WordPress’e eklediğinizde otomatik olarak sola hizalanır. Bunun nedeni, videoların içeriğe gömülü harici içerik olması, bu nedenle WordPress onu nasıl görüntülemek istediğinizi tahmin edemez.

WordPress video ekleme ; WorldPress video’yu en iyi konum olarak, otomatik sola hizalar. Eğer Gerekiyorsa hizalamayı siz yapmalısınız .

Bir WordPress postasında sola hizalanan video …

Videoları doğrudan WordPress’e yüklemenizi önermiyoruz , ancak genişliği içeriğinizin alanından daha az ise yüklenen videolarda da aynı şey gerçekleşir. Bir videoyu içeriğinize kolayca yerleştirebileceğiniz veya içeriğinizin daha iyi görünmesi için videoyu daha geniş bir alana nasıl yerleştirebileceğinizi görelim.

Ana Sayfamızdan Diğer Yazılarımıza Bakabilirsiniz …

Kısa Yoldan WordPress Video Hizalama Yolu

Videonuzun içerik alanınızın genişliğini doldurmasını isterseniz bunu yapmanın en iyi yolu , gömme kodunu kullanmak yerine doğrudan bir yazı tipi düzenleyicisine bir video URL’si eklemektir .

URL’yi girerek, WordPress otomatik olarak içerik alanınıza uyan videoyu görüntülemeye çalışır.

WordPress’e video URL’si ekleyin

Ancak bazı durumlarda , gömme kodunu kullanmanız gerekebilir. Bu durumda, videonuzun ekleme kodununa basit bir HTML eklemeniz gerekir.

Öncelikle, düzenleme sonrası ekranında metin düzenleyicisine geçmeniz gerekiyor . Bundan sonra, video embed kodunun etrafına aşağıdaki HTML kodunu eklemelisiniz :

Artık değişikliklerinizi kaydedebilir ve postayı veya sayfayı önizleyebilirsiniz . Videonuz, içerik alanınızın ortasında düzgün şekilde hizalandığını görebileceksiniz .

WordPress’de Video Hizalama Ve Ekleme Yapmak

Örnekte Görülmektedir …

 

Başka bir yol olarak , videonun genişliğini içerik alanına uyacak şekilde manuel olarak arttırmaktır. Bunu başarmak için, gömme kodunuzda “genişlik” parametresini eklemeniz veya değiştirmeniz yeterlidir.

  • <iframe width=”760″ height=”315″
  • src=”https://www.youtube.com/embed/4pyiJ05YO”
  • frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media”
  • allowfullscreen></iframe>

 

WordPress’de Video Hizalama Ve Ekleme Yapmak

WordPress’de Video Hizalama Ve Ekleme Yapmak

Kod sayesinde görüntüleyebilirsiniz ,

WordPress’de Video Hizalama Ve Ekleme Yapmak …

Bir videoyu doğrudan WordPress’e yüklüyorsanız, video kısa kodunu kullanarak genişliği artırabilirsiniz .

Videonuzu varsayılan ortam yükleyici kullanarak yerleştirdikten sonra ‘Metin’ düzenleyicisine geçin ve video kısa kodundaki genişlik parametresini artırın.

Video kısa kodu

Bu makalenin bir videonun WordPress’de nasıl ortalanacağını öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. MGA Bilişim A.Ş

Uzman Destek İçin Bizimle iletişime Geçin …

 

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter Google Plus | Word Press

Menü