YouTube SEO Nasıl Yapılır

YouTube SEO Nasıl Yapılır?

Google’dan sonra en fazla arama yapılan mecra olan video platformu için en güncel sorulardan biri YouTube SEO Nasıl Yapılır? İnternette yayın yapan neredeyse her platformda SEO uygulamaları ile rakiplerinizin bir adım önüne geçmek; geride olduğunuz rakiplerinizi ise yakalamanız mümkün. Arama motorları gibi YouTube platformu da çeşitli arama sonuçlarına göre gösterim yaptığından dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar var.

Sonra Yaparım Hatası!

Kanalınız için yeni konu seçimini yaptınız ve videonuzu çekmeye başladınız. Çekim süreci ve yayına hazırlanması derken haliyle ciddi bir efor sarf ettiniz. Nihayet videoyu yükleme zamanı geldi ve acele edip üzerinizdeki yükten kurtulmak istiyorsunuz. İşte en çok yapılan hata bu noktada başlıyor diyebiliriz. Daha sonra düzenlerim diye düşünerek

  1. Video Başlığı
  2. Açıklama Kısmı
  3. Etiketler
  4. Küçük Resim

vb. detayları yeterince doldurmadan yayına aldığınız video aslında sadece sizin için yayınlanıyor neredeyse. Çünkü videonun orada olduğunu sadece siz biliyorsunuz. YouTube’a yeterli bilgileri yüklemediğinizden arama sonuçlarında görünme ihtimalini de oldukça zayıflattınız.

Bu nedenle video içeriğine ne kadar özen gösteriyorsanız, yükleme aşamasında da aynı özeni göstermelisiniz. Sonradan bu kısımları açıklama şansı elbette ki var ancak tazeliğini yitiren videolarda çok fark yaratamayacağını unutmayın.

İçeriğin Önemi ve Süreklilik

Başarılı izlenme sayılarına ulaşmanın yolu bir abone kitlesine sahip olmaktan ve bu kitleyi yavaş yavaş da olsa büyütmekten geçiyor. Başarılı izlenme sayılarına ulaşmanın yöntemi ise kesinlikle farklı içerikler üretmekten ve kanalınıza belirli bir takvime göre düzenli yükleme yapmaktan geçmektedir.

Belirli bir programa uymadan yapılan yüklemeler, kitleler tarafından ilgi çekici konuları ilk yayınlayan değilseniz, başarılı olmayacaktır. Hiç ummadığınız şekilde insanlar düzenli yükleme yapan her türlü yayın organına güven duyduklarından takip etmektedirler. Uyamayacağınız zor planlar yapmak da bir hata olacaktır. Sizin için en rahat içerik yükleme programını oluşturmalısınız. Bu konuda kendinizi kısıtlama veya zorlama olmaması önemlidir.

YouTube SEO Nasıl Yapılır? Süre-Reklam İlişkisi

YouTube’un en büyük amacı TV kanallarının yerini almak, insanlar için vazgeçilmez izleme platformu olmaktır. Bunun için de YouTube’un gözünde uzun videolar ayrı bir değere sahiptir. Çünkü sayfada hem daha dazla vakit geçirilmesini sağlamakta hem de daha fazla reklam gösterimi şansı sunmaktadır. Genel görüş kısa videoların daha ilgi çekici olduğu olsa da asıl değerli olan uzun videolar üretebilmektir.

YouTube Anahtar Kelime!

Evet çok doğru: Anahtar kelime analizi olmazsa olmazdır. İnsanların neyi aradığını ve en önemlisi nasıl aradığını bilerek içerik oluşturmak her zaman sizi bir adım öne taşıyacaktır. Ürettiğiniz içerikle ilgili üzerinde düşünerek özenle seçtiğiniz anahtar kelimeleinizin bulunması orijinal olmanız açısından da değerlidir.

Ancak sizin düşündüğünüzden farklı arama alışkanlıklarıyla baş edebilmeniz için genel görüşe göz atmanız, araştırmanız gerekmekte. Diğer yönden içeriğinize ilgi gösterebilecek alternatif kitleye gösterim için de farklı anahtar kelimeler kullanmak önemlidir. Anahtar kelime analizi konusunda Adwords Danışmanlığı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Oynatma Listelerini Küçümsemeyin

Anahtar kelime analizi yaptıkça insanların neleri ve nasıl aradığı ile ilgili deneyim kazanacaksınız. Bu sayede

YouTube SEO Nasıl Yapılır?

YouTube SEO Nasıl Yapılır?

videolarınızı kategorilere ayırmak için eşsiz bir birikim de elde edeceksiniz. Çünkü oynatma listeleri sadece sizin düşündüğünüz şekilde videoları ayrı klasörlere yerleştirmek kadar basite alınmamalı. Bu listeleri insanların arama alışkanlıklarına göre tasarlayabilir, arama sonuçlarında daha fazla videonuzun listelenmesini sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya platformlarında başarıya ulaşmak, içerik kalitenizi arttırmak için profesyonel destek almak isterseniz Ankara Web Tasarım fırsatlarına muhakkak göz atmalısınız. Sizler için yaptığımız analizler ile eksik noktaları iyileştirmenizi hedefliyoruz. Ayrıca günümüzde giderek daha fazla potansiyel kitleye ulaşmanızı sağlayan sosyal medya reklamlarınızı optimize ederek en az maliyetle en fazla geri dönüşü almanızı sağlıyoruz.

+90 312 418 50 66

 Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter Google Plus | WordPressMenü