Benim İşletmem

Benim işletmem, işletmelerin görünürlüğünü arttırmak amacıyla kullanılan ücretsiz bir hizmettir. My Business olarak da bilinen bu platform sayesinde Google aramalarında ön plana çıkmak mümkündür. Bu uygulama ile işletme bilgileri yönetilebilir ve arama motoru performansı analiz edilebilir.

Benim işletmem dijital pazarda var olmanın etkili bir yoludur. Bu platform kullanılarak daha geniş bir kitleye ulaşılabilir ve bu kitle potansiyel müşteriye dönüştürülebilir. My business profiline açıklama, fotoğraf ve çalışma saatleri de eklenebilir.

Google Benim İşletmem

Google işletme hesabı birçok avantaj sunmaktadır. Google Arama ve Google Haritalar’da görünürlüğü arttıran My Business potansiyel müşteriler bulmayı sağlar. İşletmeyi arama motorlarında ön plana çıkararak üst sıralarda listelenmesini kolaylaştırır. Aynı zamanda müşterilerin puanlama ve yorum yapmalarına olanak tanır.

İşletme sahipleri Google işletmem ile reklam ve tanıtım faaliyetlerine ağırlık vererek hedefledikleri kitleye ulaşabilirler. Bunun yanın sıra analiz ve raporlama kolaylığı ile stratejilerini yönlendirebilirler. Tüm bunlar işletmelerin dijital alandaki varlıklarını güçlendirmeleri açısından oldukça önemlidir.

Google My Business sektörle ilgili arama yapan kullanıcıların işletme ile karşılaşmalarına yardımcı olur. İşletme ile ilgili konum, çalışma saatleri ve iletişim bilgilerinin yanı sıra müşteri yorumlarını da göstererek kullanıcıların fikir sahibi olmalarını sağlar.

Benim İşletmem

Google işletme profili ile yüksek puan ve olumlu yorum alan işletmeler kullanıcılar açısından daha çok tercih edilmektedir. Dolayısıyla My Business potansiyel müşterilerin satın alma kararlarını etkilemektedir. Bu açıdan bakıldığında profildeki bilgilerin güncel olması ulaşılabilirlik açısından büyük önem taşımaktadır.

Google İşletme Hesabı Ne İşe Yarar?

İşletmelerin çevrim içi varlıklarını geliştirmelerine yardımcı olan Google benim işletmem rekabet edilebilirliği de arttırır. İşletme hesabı, doğru bir SEO stratejisi ile arama motorunda ilk sıralara yerleşebilmeyi mümkün kılmaktadır.

İşletme hesabının faydaları şu şekilde sıralanabilir:

İşletmelerin Google aramalarında ve haritalar kısmında görünmesini sağlar.

İşletme adresini, iletişim bilgilerini ve çalışma saatlerini güncelleyebilmeye olanak tanır.

Müşteri yorumlarına yanıt verilebilir ve memnuniyet arttırılabilir.

İstatistik ve analizler sayesinde işletmenin performansı hakkında bilgi edinilebilir.

İşletmenin iç ve dış görünümü ve verilen hizmetlerle ilgili fotoğraf paylaşılabilir.

Soru-cevap özelliğiyle potansiyel müşterilerle etkileşim sağlanır.

Benim İşletmem

Google İşletme Hesabı Açmak Ücretli mi?

İşletme hesabı açmak tamamen ücretsizdir. İşletme hesabı oluştururken hiçbir aşamada ücret talep edilmez. Ancak daha fazla ön plana çıkmak isteyen işletmeler web sitelerine reklam verebilir ve bu şekilde arama motorunda üst sıralarda yer alabilir. Google’da reklam vermek belli ücretlere tabiidir.

Google Benim İşletmem Nasıl Açılır?

İşletme hesabı açabilmek için öncelikle bir Google hesabına sahip olmak gerekir. Google Business web sitesinde bu hesapla giriş yaptıktan sonra profil oluşturulabilir. Bunun için “İşletme Ekle” seçeneğine tıklanmalı ve işletme bilgileri girilmelidir. Bu aşamada işletmenin Google Haritalar’da doğru işaretlenmesi çok önemlidir. Google işletmenin gerçekten orada olduğundan emin olmak için adrese posta yoluyla bir kod gönderir. Gönderilen bu kodun işletme profiline girilerek doğrulanması şarttır. Tüm bu aşamalardan sonra işletme profili yayınlanabilir.

Benim İşletmem

Google işletme hesabı açma şu adımları içerir:

Öncelikle bir Google hesabı edinmek,

My Business web sitesinden işletme bilgilerini girmek,

İşletmenin konumunu işaretlemek,

İletişim bilgilerini eklemek,

Google tarafından posta ile gönderilen kodu girerek işletmeyi doğrulama yapmak,

Çalışma saatleri ve fotoğraflar ekleyerek profili optimize etmek.

İşletme Hesabına Şube Ekleme

My Business hesabına merkezi ofisin haricinde şube de eklenebilir. Bunun için profildeki “Konumları Yönet” butonuna tıklamak ve “Konum Grubu Oluştur” seçeneği ile devam etmek gerekir. Buradan gerekli bilgiler girildikten sonra işlem tamamlanır.

İşletmenin adresinin değişmesi durumunda yine My Business profilinden gerekli güncellemeler yapılabilir. Güncel adres ve iletişim bilgilerini kullanmak potansiyel müşterileri kaybetmemek adına oldukça kritiktir.

Google işletme profilinin kullanımı oldukça basittir. İşletmeye dair detayların girilmesi veya bilgilerin güncellenmesi kısa sürede tamamlanabilmektedir. Google tarafından ücretsiz sunulan bu hizmet ile işletmelerin e-ticaret hacmi de gün geçtikçe artmaktadır.

İşletme hesabına ek olarak SEO çalışmaları yapmak, müşteri kitlesini genişletmektedir. Arama motorlarında ön plana çıkmak, potansiyel müşterilerle buluşmak, sitenizi iyileştirmek için profesyonel destek alabilirsiniz.

Ankara Web Tasarım; SEO, reklam, sosyal medya, dijital pazarlama ve web tasarım gibi pek çok konuda hizmet veren bir firmadır. İşletmenizin bu alandaki ihtiyaçları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.