SEO - SEO Danışmanlığı

seo-mga-bilisim

SEO diğer bir ifadeyle Search Engine Optimization veya tam Türkçe karşılığı ile arama motoru optimizasyonu hakkında bu yazımızda tüm bilinmesi gerekenleri bir araya topluyoruz. Oldukça geniş bir içerik olacağından merak ettiğiniz konulara doğrudan geçiş yapmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda neler var:

 1. SEO Nedir?
 2. Organik SEO Nedir?
 3. Arama Motoru Nedir?
 4. Google SEO
 5. Google SEO Nasıl Yapılır?
 6. SERP Nedir?
 7. SEO Nasıl Yapılır?
 8. Google Algoritması
 9. SEO Çalışması iç SEO Teknikleri (On Page SEO)
 10. SEO Çalışması Dış SEO Teknikleri (Off Page SEO)
 11. SEO Uzmanı Kimdir?
 12. SEO Hizmeti ve SEO Fiyatları

SEO hakkındaki bilgilere geçmeden önce yabancı kökenli olduğu için SEO Açılımı Nedir konusuna açıklık getirelim. SEO, İngilizce Search Engine Optimization söz dizisinin baş harflerinden elde edilmiş bir kısaltmadır. Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olan bu sözcüklerin kelime anlamı dışındaki açılımı ise web sayfalarının hedefledikleri alanlarda üst sırada yer alması için yapılan çalışmalar bütünüdür.

İnternetin yeni bir teknoloji olma kimliğinden sıyrılarak günlük yaşantımızın bir parçası haline gelmesiyle birlikte dijital dünyada bulunabilirlik önemli bir unsur olmaya başladı.

Söz konusu bulunabilirlik ücretli reklam kampanyalarıyla daha kısa yoldan yapılabiliyor. Ancak bu kampanyaların kalıcılığı olmamakla birlikte devamı için sürekli artan bütçeler ayırmak gerekmekte.

Eğer her yönüyle Arama Motoru Optimizasyonunun ne olduğunu merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Tüm yönleriyle detaylı bir anlatım ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

SEO Nedir?

SEO nedir sorusunun en kısa cevabı bir internet sayfasının hedeflediği anahtar kelimelerde; arama

Search Engine Optimization Nedir?

SEO Nedir?

motorları tarafından ön sıralarda listelenmesi ile sonuçlanan çalışmalar bütünüdür diyebiliriz. Bu çalışmalar ücretsiz, organik arama sonuçlarında ön sırada yer almaya odaklanır.

Genel kanının aksine tek bir çalışma metodu değildir ve bu şekilde lanse edilen çalışmalar yarardan çok zararla sonuçlanan süreçlere neden olabilmektedir. Nasıl ki bir yapının inşasında temelinden çatısına kadar her bileşenin ayrı bir denge unsuru varsa SEO çalışmalarında da bu kurallar bütünü geçerlidir.

Herhangi internet kullanıcısı arama motoruna yazdığı sözcüklerle ilgili aslında bir soru sormaktadır. Her kullanıcı da tabi ki sorduğu soruya en iyi ya da en doğru cevabı almak ister. Bu doğru cevabın kendi internet sitemizde olduğunu işaret eden tüm optimizasyonlar SEO faaliyetleri olarak tanımlanır.

Optimizasyon stratejisi global alanda da kabul edildiği üzere 2 ana başlık altında ele alınmaktadır:

 1. İç SEO (On-Page SEO)
 2. Dış SEO (Off-Page SEO)

Yazımızın ilerleyen başlıklarında detaylarına değinecek olmakla birlikte temel kavramlara devam edelim.

Organik SEO Nedir?

Organik SEO tabirinin kullanılması aslında yanlış uygulamalar nedeniyle zorunluluk hissedilmesi sonucu ortaya çıkmıştır. SEO zaten başlı başına titizlikle üzerinde durulmuş stratejilerin uygulamaya konulmasıdır. Ancak yetkin olmayan kişi veya firmaların arama motoru optimizasyonu yerine botları ve algoritmaları kandırmaya yönelik geçici fayda sağlayan çalışmaları nedeniyle yapay uygulamalar türetilmiştir.

Unutulmamalı ki başta Google olmak üzere arama sağlayıcıları güncelledikleri algoritmalarıyla bu tip çalışmaları eninde sonunda tespit etmekte ve cezalandırmaktadır. Bu nedenle gerçekten yetkin kişilerden SEO Hizmeti alıyorsanız, bu hizmetin organik sıfatına ihtiyacı yoktur.

Arama Motoru Nedir?

Arama Motoru Nedir?

Arama Motoru Nedir?

Arama motoru, bot-örümcek vb. kendi yazılımları aracılığıyla internet üzerinde yayınlanan tüm sayfa ve içerikleri kendi veri tabanında anlamlandıran; kullanıcıların arama yaptığı kelimelerle eşleştirerek öneri olarak listeleyen sağlayıcılardır.

Dolayısıyla “Her Şeyi Bilir” ifadesi yakıştırılmasının temelinde arama yapılan her sözcüğe bir karşılık bulmasından ileri gelmektedir. Kullanıcıların zannettiğinin aksine her bilgiyi kendi alt yapısında tutmaz arama motorları. Sadece eşleştirme yaparak ilgili sayfanın linkini adres olarak gösterir.

Arama sağlayıcıları web sitelerinin oluşturduğu içeriklerin kalitesiyle doğru orantılı bilgi verebilir. Bu nedenle her arama motorunun hedefi en kaliteli bilgiyi ilk sayfa veya sıralara taşıyarak, en kaliteli kullanıcı deneyimine ulaşmaktır. İşte SEO stratejilerinin odak noktası da tam olarak bu konudur.

Dünyada en çok kullanılan ilk 3 arama motoru:

 1. Google
 2. Yandex
 3. Bing

Olarak sıralanmakla birlikte Google açık ara en çok kullanılanıdır. Toplam kullanıcı payının yaklaşık %70’inin Google’a ait olduğu tahmin edilmektedir.

Google SEO

Günümüzde arama motoru denilince ilk akla gelen Google platformu olduğundan SEO çalışmaları ile özdeşleşmiş durumdadır. Bu nedenle çalışmaların başarı ölçüsü Google arama sonuçlarında ön sıralara gelmekle kıyaslanır olmuştur.

Google doğrudan kendi destek sayfası üzerinden Google Dostu Bir Site Oluşturma Adımları başlığıyla şu bilgilere yer vermektedir:

 • Sitenizi Ziyaret Edenlere Ulaşmak İstedikleri Bilgileri Sağlayın
 • Başka Sitelerin Sizi Adres Göstermesini Başarın
 • Kod Yığınına Dönüşmüş Ağır Sayfalar Yerine, Metin İçeren Stabil Sayfalar Oluşturun

Yine aynı sayfada yapay bağlantılarla sitenizi adres göstermemeniz gerektiği ve sırf bulunabilir olması için anahtar kelimelere boğulmuş yazılar oluşturulmaması gerektiği gibi bilgilere de yer verilmekte. Zorunlu olarak SEO Hizmeti alınmaması da tavsiye anlamında not düşülmüş arama devi tarafından.

Her web site veya iş sahibinin dijital dünya için içerik üretmede yetkin olamayacağı için SEO uzmanı desteği alınması tabi ki gerekli bir ihtiyaçtır. Bu noktada yazımızın başında da bahsettiğimiz SEO Çalışmalar Bütünüdür teriminin neden kullanıldığı daha iyi anlaşılacaktır. SEO Hizmeti ile ilgili ifadenin yanlış yorumlanmaması gerekmekte. Aslında bu noktada şirketin belirtmek istediği SEO uyumu altına gizlenen zayıf içeriklerle Google Bot ve örümceklerinin deyim yerindeyse kandırılmasıyla haksız sıralama kazanılmaması gerektiğidir.

Google SEO Nasıl Yapılır?

En fazla kullanılan sayfa olması nedeniyle merak edilen konulardan biri de Google SEO Nasıl yapılır olmaktadır. Evet, her arama motorunun kendine has kullandığı bir yazılımı ve bu yazılımın istediği kriterleri karşıladığınız oranda “sitenizi” ön plana çıkardığı olduğu doğrudur.

Ancak sadece bir sağlayıcıya odaklanmak yerine kullanıcı dostu, kendini hem kullanıcılara hem de botlara iyi anlatan, yetkin bilgiler içeren bir sayfa oluşturmak her halükârda bir gerekliliktir. Yine de Google’ın bizzat kendi bloğundan ipucu verdiği üzere dikkate alınması gereken konu başlıkları şunlardır:

 1. Sitenize ulaşan ziyaretçilerin anahtar kelime ile ilgili doğru ve doyurucu bilgiler bulması
 2. İçerik kaliteniz sayesinde, başka sitelerde örnek gösterilen bağlantılara sahip olmak
 3. Ziyaretçiyi kandırmaya yönelik her türlü reklam, bildirim, yönlendirmeden uzak durulması
 4. Hızlı ve stabil çalışan, gereksiz elemanlardan sıyrılmış sayfa yapıları
 5. Mobil uyumluluk (AMP – Responsive Tasarım vb.)

Google Algoritması

Google web sitelerinin sıralamasına karar verirken her siteyi tek tek gerçek editörlere kontrol ettirmesi mümkün olmadığı için bir yazılım kullanmaktadır. Bu yazılım da Google Algoritması olarak adlandırılır.

Google Algoritması Nasıl Çalışır

Google Algoritması

SEO çalışması sadece sıralama yükseltmek amacı olarak düşünülmemelidir. Yapılan her uygulama aynı zamanda sitenin her anlamda performans ve kalitesini arttırma yöneliktir. Bu unsurlar yerine getirildiğinde zaten arzu edilen sıralama sonuçları elde edilmektedir.

SERP Nedir?

Search Engine Results Page söz dizisinin baş harfleriyle oluşturulan SERP, arama motoru sonuç sayfası anlamında kullanılmaktadır. SEO çalışmalarında dikkate alınması gereken bir durum olan SERP otimizasyonu, hızlıca ilk sayfaya yükselebilme avantajı sağlayan bir yöntemdir.

SERP herhangi bir anahtar kelimedeki aramalarda sonuç olarak sunulan sayfaları ifade eder. Bu sayfaların en üstünde yer almak ise SEO uzmanı ve web sitelerinin birinci hedefidir.

SERP uyumu veya SERP Optimizasyonu 3 aşamadan oluşur:

 1. Alan Adının Anahtar Kelime İle Uyumu
 2. Yazı Başlığının Anahtar Kelime ile Uyumu
 3. Kalıcı Bağlantı, Permalink yapısının Yazı Başlığı ile Uyumu

Bu üç kuralın tam uyumu sizi sıralama yükselmede avantajlı konuma getirmektedir.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO Nasıl Yapılır sorusu tüm kurallara harfiyen uygun ve kalıcı bir başarı oluşturma amacıyla yapıldığında gerçekten çok kapsamlı detaylar içeren bir cevap oluşturmaktadır.

Optimizasyon çalışmaları arama sağlayıcılarının örümcek adı verilen botlarının sitenizi bulmasını kolaylaştırmasının yanında; sonuçlarda üst sırada yer alması için içeriğin kalitesini yükseltmeyi de amaçlamalıdır. Bu bilgiden bihaber olan veya SEO Hizmeti adı altında en önemli unsur olan içerik yönetimini yok sayan çalışmaları kabul etmemenizi öneriyoruz.

İçerik revizyonu ve üretimi olmayan SEO, kısa zamanda olumlu etkiler gösterse de kalıcılığı olmayacaktır. SEO Nasıl Yapılır sorusunun cevabını iki ayrı başlıkta maddelendireceğiz:

 • SEO Çalışması 1: iç SEO (On Page SEO)
 • SEO Çalışması 2: Dış SEO (Off Page SEO)

SEO Çalışması iç SEO Teknikleri (On Page SEO)

Bu çalışmalara iç SEO denilmesinin nedeni yapılan optimizasyonların kendi internet sitemizin kontrol paneli, yazılımı, sunucusuna yönelik olmasıdır. Maddeler halinde her çalışmaya yol gösterecek ve “Check List” olarak kullanılabilecek bir liste hazırladık.

Sunucu Güncellemesi ve Güvenliği:

En temel aşamadan başlamak her zaman hatasız ilerlemenin yolunu açacaktır. 301 yönlendirmelerine ihtiyacınız var mı? 404 hatası veren sayfalarınız var mı? Sunucu klasörlerinizde gereksiz dosyalar, ağırlatan yapılar bulunuyor mu?

Alan Adı Seçimi:

Eğer web sitenizi yeni kuracaksanız bu konu üzerinde çeşitli fikirler edinerek hareket etmeniz doğru olacaktır. Kurumsal ad kullanımının gerekli olmadığı alanlarda odak anahtar kelime ile başlayan alan adları hala çok değerli.

Robots.txt ve Meta Açıklamaları:

Ziyaretçilere yönelik iyi planlar oluşturmuş olabilirsiniz. Ancak arama konsolu botlarına yeterli yönlendirme yapmadıysanız, sonuçlarda listelenmeniz ya hatalı ya da çok zor olacaktır. Hitap ettiğiniz kitle ve alanla ilgili özenle seçilmiş anahtar kelimeler ve meta açıklamayı hafife almamalısınız. Robots.txt dosyası ise botlara nerelere bakıp nerelere bakmayacağı konusunda yardımcı olacağından doğru listelenme şansınız artacaktır.

Site Hız Optimizasyonu:

Site Hız Optimizasyonu

Bir şekilde kullanıcılar sizin sitenize ulaştı… Peki nasıl bir deneyim yaşayacak! Yükleme süreleri ideal ortalamalarda mı? Google PageSpeed Insights ve GTmetrix araçlarına sitenizi analiz ettirerek başlayabilirsiniz. Diğer taraftan tarayıcı ön bellekleme, cache kullanımı, kod sıkıştırma gibi gereklilikler yerine getirilmelidir.

Görsel Optimizasyon:

Bu madde ile birlikte artık içerikle ilgili maddelere yönelme başlamış oluyor. Sitenize yüklediğiniz her görseli özenle hazırlamalı, görüntüleme alanınızın büyüklük kıstaslarına uygun yüklemelisiniz. Bu sayede geç açılan görsel alan veya sayfa yapılarından kurtulma yolunda büyük bir adım atılmış olacaktır. Görsel optimizasyon çalışmalarında en çok göz ardı edilen nokta ise dosya ismi ve alt bilgi açıklaması olmakta. Her görselin konuyla ilgili olduğunu botlara bildiren bir ismi ve bir açıklaması olmalıdır.

Menü ve Site içi Backlinkler:

İstisnasız her sayfanızda kullanıcıların

 • Bir önce ve bir sonraki alanlara tek tıklamayla ulaşabileceği
 • Breadcrumbs yerleşimi yapılmış
 • Ana sayfa dahil değerli sayfalarınızın her zaman ulaşılabildiği

yapıya sahip olmalıdır. Kısacası kullanıcı dostu bir menü yapısı oluşturulması gerekmektedir. Menü linkleri haricinde kullanıcıların bir içeriği okurken dikkatini çekebileceği veya araştırma gereği duyacağı anahtar kelimeleri, kendi sitenizdeki içeriklere yönlendirmek de oldukça değerli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir stratejidir.

Permalink (URL Yapısı – Kalıcı Bağlantılar):

Her internet sitesinin sayfaları arasında gezinirken tarayıcınızın adres satırında görülen linkler o sitenin kalıcı bağlantıları hakkında bilgi verir. Tercih edilebilecek permalink örnekleri çok çeşitlendirilebilir. Artık eskide kalan ve SEO açısından kullanılmaması gereken link yapıları:

http://www.siteadınız.com/2019/09/05/ornek-yazi/

http://www.siteadınız.com/?p=123

gibi gereksiz bilgiler içerdikten sonra yazı başlığı ile devam eden veya hiç yazı ile ilgili bilgi vermeden herhangi bir yazı numarası atayanlardır. Mümkün olduğunca alan adından sonra doğrudan yazı ile ilgili olan link yapıları tercih edilmesi gerekmektedir. Büyük içeriğe sahip portallar için kategorinin ardından yazı linki daha kullanışlı olacaktır.

Başlık, Etiket, Meta Açıklama Üçlüsü:

Web sitenize girerek yayına aldığınız her içeriğin olmazsa olmaz üç kavramı:

 • Yazı içeriğini en iyi özetleyen veya doğrudan anahtar kelime olan H1 kodu ile bir başlık
 • Yazı içerisinde H2, H3 vb. destekleyici ara başlıklar
 • Konuda geçmesine özen gösterilmiş, 3-5 adete kadar etiket kelimeler
 • Google arama sonuçlarında özet olarak gösterilen meta açıklama

Bu formatta hazırlanan metin girişleri botlar tarafından daha kolay anlaşıldığı için çok daha kolay sıralanmaktadır.

Semantik Makale ve İçerik:

İçerik Kraldır klişe haline gelmiş olsa da şu an için SEO çalışmalarının temeli konumundadır. Özellikle Google Panda güncellemesinden sonra kullanıcıların günlük hayatta kullandığı dil yapısına uygun sıralı kelimelerin kullanılabilmesiyle çok daha etkili konuma yerleşti. Yeterli içerik kalitesine ulaşmayan SEO stratejilerinin kalıcılığı olmayacağı unutulmamalıdır.

Blog ve Blogger Olmanın Gücünden Faydalanma:

Ürün veya hizmetlerinizi çok iyi açıklamış ve ziyaretçilere sunmuş olabilirsiniz. Ancak bu güncel kalmanızı sağlayacak bir durum değil. İnsanlara ve arama botlarına periyodik aralıklarla yeni bilgiler vererek blog sayfalarınız sayesinde güncelliğinizi koruyabilirsiniz. Diğer yandan ziyaretçilere indirebilecekleri, kullanabilecekleri, sizinle etkileşim kurabilecekleri materyaller sunmayı unutmamalısınız.

Çapa Metin (Anchor Text) Kontrolü:

Çapa metin, içerik kalitenizi de doğrulama fırsatı bulabileceğiniz bir madde olarak değerlendirilebilir. İnsanlar arama motoruna hangi kelimeleri yazarak size ulaşabiliyorlar? Ulaştıkları sayfa gerçekten aranılan öğeye cevap verebiliyor mu? Aynı içeriğin birden fazla kopya yolu varsa rel= nofollow etiketini kullanmanız gerekecek.

Yapısal Veri Test Aracı ve json-ld:

2018 Eylül ayında yapısal verilerle işaretlenmiş site verilerine göre arama sonucu listeleyen Dataset Search resmen faaliyete başladı. İlerleyen zamanlarda içeriği genişleyecek bu aracı kullanarak içeriklerinizi işaretlemelisiniz.

Mobil Uyumluluk ve Responsive Tasarım:

Çağımız için gittikçe kullanımı artan bir deyim var artık: Mobil Devrim. Web siteniz akıllı telefon, tablet, masaüstü bilgisayar ve hatta akıllı TV gibi tüm internet erişimine açık cihazlarda aynı kullanışlılığa sahip olmalıdır. Responsive tasarım ile kurgulanan web siteleri kesinlikle SEO Uyumluluğu açısından bir adım önde.

SSL Sertifikası ve HTTPS:

Ticari işlemler, kritik bilgiler alan portallar haricinde kullanımı zorunlu olmasa da Google’ın SSL sertifikalı siteleri daha ön plana çıkardığı bir gerçek.

Sosyal Medya Entegrasyonu:

Dış SEO konularında daha çok değineceğimiz sosyal medya hesaplarınız muhakkak oluşturulmalı ve tasarımınızın imkân tanıdığı alanlarda iconlarıyla linklemeleri yapılmalıdır. Hatta bazı hesapların, doğrudan site içeriğinizden veri çekerek otomatik olarak paylaşıma sunması da faydalı olacaktır.

XML Site Haritaları:

Arama motoru botlarının hatta görsel tasarlanması durumunda kimi zaman kullanıcıların işini kolaylaştıracak bir yapıdır. Web sitenizdeki tüm içeriğin kendi içinde başlıklara bölünerek listelendiği site haritaları olmazsa olmaz bir iç SEO faktörüdür.

SEO Çalışması Dış SEO Teknikleri (Off Page SEO)

Dış SEO Teknikleri veya Dış SEO Çalışmaları SERP açısından ön sıralarda yer edinebilmeniz için sitenizin haricinde gerçekleştirilecek çalışmalara verilen genel addır. Bu çalışmalarla:

 • Site Dışı Sıralama Faktörleri İyileştirilir
 • Site Otorite ve Güvenilirliğinin Arttırılması Hedeflenir
 • Hedef Kitle Arasında Popülarite Sağlanır
 • Arama Sonuçlarına Hitap Eden Alaka Seviyesi Güncellenir

Dış SEO çalışmaları sitenizden bahseden kaynakları arttırmaya yönelik yapılan uygulamalar olarak da özetlenebilir. Dikkat edilmesi gereken bu bahsetme faktörünün sağlandığı kaynakların otoriter siteler olması gerektiğidir.

Sektörünüzle alakası olmayan, yeni ve otorite sahibi olmayan kaynaklardan elde edilen bağlantıların olumlu katkısı olmayacaktır.

Backlink Kaynakları:

Web sitenizi link yayınlama yoluyla herhangi bir konuda hedef gösteren başa web site kaynaklarına backlink adı verilir. Sitenizden dijital dünyada ne kadar fazla bahsediliyorsa o kadar otoriter kabul edilirsiniz. Tabi ki bağlantı eklenen metin sitenizle alakalı olmalı ve olası trafik çekmeniz durumunda ziyaretçiler aradığını bulabilmelidir. Backlink kaynakları 3 Ana başlığa sahiptir:

Doğal Backlink:

Web site sahibi veya editörlerinin herhangi bir işlemi olmadan kullanıcılar veya başka web site sahipleri tarafından sağlanan kaynaklardır. Sitenizdeki içeriği beğenen bir ziyaretçinin bir forum sitesinde sitenizi linklemesi örnek olarak gösterilebilir.

Manuel Backlink:

Bu bağlantı türünde, beğenilen içerikleri kullanıcıların paylaşmasını isteme gibi faaliyetleri dahil edebiliriz. Kasten oluşturulan backlinklerle karıştırılmamalıdır.

Web Site Sahibinin Oluşturduğu Backlink:

Bu çalışmanın bot yazılımlar aracılığıyla yapılması veya abartılması durumunda Siyah Şapka SEO olarak adlandırılır ve Google tarafından algoritmaya takılması durumunda sıralama kaybına cezalara neden olur. Bu anlamda SEO çalışması yaptıracaksanız yetkin olmayan kişilerin uygulamaları uzun vadede sitenizi kapatmak zorunda kalacağınız sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Djital Pazarlama:

Dış SEO Teknikleri açısından organik trafik çekmenizi ve marka bilinirliği oluşturmanızı kolaylaştıracak önemli bir faktördür. Dijital pazarlama stratejisi olmayan SEO çalışmaları farkında olmadan büyük bir eksiklikle yola devam etmektedir.

Sosyal Medya:

Sosyal medyanın zirve yaptığı, dijital etkileşime girmeyenlerin geri planda kalmanın yalnızlığıyla çalıştığı bir çağda yaşıyoruz artık. Sosyal medya hem pazarlama hem de etkileşim kurma anlamında Dış SEO çalışmalarının en büyük pastası konumunda diyebiliriz.

İnfografik, Power Point, PDF Belge ve Sunumlar:

Dijital ortama sektörünüz veya hitap ettiğiniz kitle ile ilgili kullanıp değerlendirebilecekleri dosyalar sunarak yararlı bağlantılar oluşturabilirsiniz. Hem kalıcılık hem itibar açısından oldukça değerli çalışmalardır.

SEO Uzmanı Kimdir?

SEO uzmanı web sitesinin İç SEO ve Dış SEO stratejilerine analizler doğrultusunda karar veren ve yürüten kişidir. SEO Uzmanının yürüttüğü çalışmaların tamamı, anahtar kelimelerinde bir web sitesinin yükseliş göstermesi, site otoritesinin arttırılması, site yapısının SEO kriterlerine uygun revize edilmesine yöneliktir.

Hakkını vererek yapılan başarılı SEO çalışmaları maksimum özen ve dikkatle yapılmalıdır. Söz gelimi sitenin link yapısının yanlış kurulması, anahtar kelimelerinin yetersiz seçilmesi, içerik yönetiminden eksik yürütülen çalışmalar web sitesinin vakit kaybetmesine, hedeflediği kelimeler yerine alakasız SERP sonuçlarında listelenmesine neden olabilmektedir.

Black Hat SEO olarak adlandırılan SPAM çalışmayla yapılan SEO Hizmeti ise geri dönüşü olmayacak sorunlara neden olabilmektedir.

Bu anlamda SEO uzmanlığı hem büyük bilgi ve tecrübe hem de dikkat isteyen bir meslektir.

SEO Hizmeti ve SEO Fiyatları

MGA Bilişim olarak SEO Hizmeti uygulamalarımızda 12 yılı aşan tecrübemizi işinizi geliştirmenizde ve bulunabilirliğinizin arttırılması yolunda sizlerle paylaşıyoruz. Güncel SEO Stratejilerini, Arama Motoru Algoritma güncellemelerini yakından takip ediyoruz.

SEO Fiyatları Hakkında detaylı teklif verilebilmesi için mevcut sitenizin yapısı ve durumu hakkında bilgi edinerek SEO Analiz sonuçları çıkartmaktayız. Analiz sonuçlarına göre tarafınıza durum değerlendirmesi ve fiyat teklifi iletmekteyiz. ankarawebtasarim.net internet adresimizde tüm hizmetlerimizle ilgili bilgilere ulaşabilir, talepleriniz için bizleri arayabilirsiniz.

SEO Hizmeti Talep Formu’nu doldurarak mail olarak bize iletebilirsiniz. Gerekli incelemenin ardından tarafınıza dönüş yapılacaktır.

SEO İşletmeler İçin Neden Önemlidir?

İş dünyasında veya internet ortamında, yetersiz çalışmalar nedeniyle SEO’ya karşı bir öngörü ya da yanlış anlaşılma bulunuyor. Her şeyden önce eğer bir marka bilinirliği oluşturmak istiyorsanız; günümüzde bu çalışmanın web kanalı düşünülmeden gerçekleştirilmesi imkansıza yakındır.

Artık her birey cep telefonlarının gelişmiş işletim sistemine sahip olması sayesinde internet ile iç içe yaşamakta. Bu sayede her türlü bilgi ihtiyacı arama motorlarına sorarak elde edilmeye çalışılıyor. Gelinen aşamada bulunabilirliğiniz ne kadar yüksekse o kadar marka bilinci ve potansiyel müşteri kazanma şansınız olmakta.

Çağımızda SEO Hizmeti yetkin kişilerce yürütüldüğü müddetçe geleneksel reklam kanallarından daha yüksek oranda geri dönüş alınmasını sağlamaktadır.

SEO
SEO Türkiye
SEO Nedir?
SEO Fiyatları
SEO Google
SEO Hizmeti Ne Kadar Süre Alınmalı?
SEO Nasıl Yapılır?
SEO Türkiye

SEO Türkiye geneline hitap eden çalışma stratejisiyle veya bölgesel-yerel dinamiklere bağlı stratejiler olarak iki farklı demografide ilerletilebilir.

SEO Nedir?

En kısa tabiriyle internet kullanıcılarının sektörünüz veya alanınızla ilgi yaptığı aramalarda sitenizin ön planda gösterilmesini ve genel anlamda kullanıcı deneyiminin arttırılmasını sağlayan çalışmalardır.

SEO Fiyatları

Maliyet hesaplaması mevcut sitenizin yeniden yapılıp yapılmamasına, web tasarım ihtiyacınız olup olmamasına ve alanınızdaki rekabet oranına göre değişen çalışmalar gerektirmektedir. Sitemizdeki formlar aracılığıyla veya mail adresimize detayları göndermeniz durumunda en kısa sürede fiyat teklifi raporlama ile birlikte iletilmektedir.

SEO Google

SEO Google arama motoru odaklı istenilen bir hizmettir genellikle. Çünkü internet kullanıcılarının çok büyük bir kısmı bu platformu kullanmaktadır. Aksi bir istek olmaması durumunda çalışmalar Google dostu uygulamalar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

SEO Hizmeti Ne Kadar Süre Alınmalı?

Seo Hizmeti dijital rekabet ve Google Algoritmalarının sürekli değişik kriterleri dikkate alarak gelişmesi göz önüne alındığında süreklilik arz eden bir ihtiyaç olarak değerlendirilebilir. Anahtar kelimelerinizdeki zorluk durumuna göre minimum çalışma süresi hakkında tarafınıza detaylı bilgilendirme yapılmaktadır.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO Nasıl yapılır sorusuna genellikle tek bir hizmet çeşidi gözüyle bakılmaktadır. Ancak son güncellemelere göre SEO içerik kalitesinden web sitesinin çeşitli kriterlere uyumuna kadar onlarca farklı uygulamanın bir arada yürütülmesiyle mümkündür.

Sizin İçin Neler Yapabiliriz?

Sektör Analizi

Sektörünüzde otoriter olmanız gereken tüm konular titizlikle incelenerek kararlaştırılır.

Rakip Analizi

Rekabet edeceğiniz sayfalar hangi konularda yetkin hangi konularda eksik sorularına cevap aranır.

SEO Analiz

Mevcut yapınızın mobil uyumluluğu ve SEO Analiz raporu ile başarı oranı analiz edilir.

Anahtar Kelime Analizi

Ürün ve hizmetlerinize göre seçilen anahtar kelimelerle nokta atışı hedeflenir.

SEO Dostu Metin/İçerik Desteği

İnternet sitenizin içerikleri alanında uzman metin editörleri tarafından hazırlanır,

Güvenilir Kaynaklardan Backlink

Site otoritenizin artış göstermesi için özenle seçilen kaynaklardan destek alınır.

Verimli Reklam Bütçesi Yönetimi

İş-Hizmet yapınıza göre Sosyal Medya ve Adwords reklamları ile ziyaret artışı sağlanır.

Ölçülebilir SEO Çalışmaları

Anahtar kelimelerinizdeki sıralamalarınız her hafta profesyonel raporlarla size gönderilir.

Menü