Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı

Sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar için çeşitli sosyal medya platformlarında öne çıkmaları amacıyla yapılmaktadır. Bu sayede gönderilerin daha fazla kişiye ulaşması mümkün olmaktadır. Aynı şey sunulan ürünler ve hizmetler için de geçerlidir.

Sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı nedir? İnternet aleminde yer alan interaktif iletişim platformlarının belli hedefler doğrultusunda yönetilmesidir. Bu platformlarda resim, müzik, video, metin, animasyon, canlı yayınlar paylaşılabilmektedir. Ayrıca oluşturulan kişisel veya kurumsal profillere girilen veriler, kullanıcı hakkında tanımlayıcı bilgiler sunar. Böylece bir işletmeyi veya kişiyi bulmak son derece kolay bir hal alır. Bazı platformlar, şirket veya işletme hesapları için ayrı bir yönetim paneli hizmeti sunabilir.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetim İhtiyaçlarınız İçin

Sosyal Medya Yönetim İhtiyaçlarınız İçin

Sosyal Medya Yönetimi Fiyat

Sosyal Medya Yönetimi Fiyat

İçinde bulunduğumuz çağ ve hatta toplum tipi “bilişim” ve “bilgi” kavramlarıyla özdeşleştirilmektedir. Pek çok sosyoloğa göre 1970’lerin sonlarından itibaren hızla gelişen bilişim teknolojileri, toplumları da değiştirmiştir. Toplumsal etkileşimler sanal ortama taşınmış ve bilgiye olan erişim oldukça kolaylaşmıştır.

Günümüzde hem ülkemizde hem de dünyanın pek çok bölgesinde internet, temel bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Sanal ortamın sunduğu iletişim olanakları, dünyadaki insanları birbirine bağlamakta ve iletişimi kolaylaştırmaktadır. Bunu sağlayan en etkili yollardan biri de sosyal medya siteleri ve uygulamalarıdır. Milyarlarca insan bu platformları kullanmakta ve ilgi alanlarına göre takiplerde bulunmaktadır.

Sosyal medya yönetimi nasıl yapılır? Bilişim ve dijital pazarlama gibi konularda faaliyet gösteren firmalar, sosyal medya yöneticiliği alanında hizmetler sunabilirler. Sosyal medya danışmanlığı da yine benzer bir hizmeti tanımlamaktadır. Ekibimiz, sosyal medya alanında çeşitli paketler halinde yönetim hizmetleri sunar. Bu hizmetler sayesinde,

Kurumsal veya kişisel bilgilerin gözden geçirilerek düzenlenmesi

Kurumsal ve bireysel kimlik yönetimi

İçerik yönetimi

Bütçe planlaması ve yönetimi

Dönemlik raporlar ile hedef ve bütçe analizlerinin sunulması

Bize Ulaşın
Hizmet Detay Formu
Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı

Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı Paketleri

İnsanlık, günümüzde adeta dijital ortama taşınmış durumdadır. Bu yüzden dijital pazarlama gibi hizmetler son derece kazançlı sonuçlar ortaya koyabilmektedir. Sosyal medya siteleri, ürün satışı ve tanıtımı için de oldukça müsaittir. Sosyal medya alanında çok sayıda hizmet bulunmaktadır. Ancak en çok bilinen ve kullanılan platformlar şu şekilde sıralanabilir:

Instagram

Tiktok

Facebook

Twitter

LinkedIn

YouTube

Reddit

Telegram

Tumblr

Pinterest

Ankara Web Tasarım ekibi olarak sosyal medya hesaplarının daha etkili bir şekilde yönetilmesi ve en verimli sonuçların elde edilmesi üzerine çalışıyoruz. Bu alanda kurumlara, firmalara, kişilere ve organizasyonlara geniş kapsamlı hizmetler sunuyoruz. Ayrıca bunlara, sosyal medyanın yönetimini destekleyecek bazı ek hizmetler de dahildir. Peki bu hizmetler nelerdir?

Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti

Mobil Yazılım Çözümleri

Seo Danışmanlığı

Google Trends Analizi

Google Ads Reklamcılık Hizmeti

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

Bir kurum için sosyal medya profili ve paylaşılan içerikler, kurumsal kimliğin değerlenmesi noktasında son derece önemlidir. Özensizce hazırlanan, yazım hatalarıyla dolu bir içerik kurumsal kimliğe de zarar verebilmektedir. Bu tür durumlar genellikle şirket veya kurum itibarının zedelenmesiyle sonuçlanmaktadır.

Aynı şey paylaşılan görseller için de geçerlidir. Düşük çözünürlüğe sahip, kalitesiz ve uygun olmayan formatta paylaşılan görsel içerikler, firma hakkında olumsuz yorumların oluşmasına yol açabilmektedir. Sosyal medya paylaşımları, görsel/sesli ve yazılı içeriklerin bir arada bulunmasıyla yapılabilmektedir. Paylaşımların titizlikle tasarlanması gerekmektedir.

Kurumsal sosyal medya hesabı yönetiminden, tüm işletmeler, kurumlar veya şirketler yararlanabilir. Bunlara dernek, vakıf, hastane ve özel klinik gibi kurumlar da dahildir. Sosyal medya hesaplarınızı profesyonelce yönetmek ve ilişkili hizmetlerimizden yararlanmak için, web sayfamızda bulunan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetim İhtiyaçlarınız İçin

Sosyal Medya Yönetim İhtiyaçlarınız İçin

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Sosyal medyada yer alabilmek için bir hesaba sahip olmak gerekir. Bu hesap, kişisel veya kurumsal olabilir. Sosyal medyanın yönetimi, aslında sahip olunan hesabın yönetimidir. Sosyal medya alanında faaliyet gösteren sitelerin bir kısmı, ürünlerin pazarlanmasına da izin veren satış veya mağaza gibi bölümlere sahiptir.

Hesap yönetimi profesyonel bir şekilde yapıldığında, pazarlanacak ürün ya da hizmetlerin tanıtıldığı içerikler de daha verimli olacaktır. Facebook ve Google gibi bazı platformlar dijital reklamcılık hizmeti de sunmaktadır. Sosyal medyada içerik üretmek ücretsiz olsa da reklamlar belli bir ücrete sahiptir. Reklam hizmetleri sayesinde gönderiler en uygun kitleye ulaşabilmektedir.

Sosyal medyanın etkisi eğitim kurumlarında da kendisini göstermektedir. Günümüzde bazı üniversiteler ön lisans düzeyinde sosyal medya yöneticiliği eğitimi vermektedir. Bilişim hukuku, marka yönetimi ve dijital tasarım gibi derslerin olduğu sosyal medya alanı oldukça geniş kapsamlıdır. Yaşadığımız dijital çağda rakiplerden geri kalmamak ve bu alanı en iyi şekilde kullanabilmek için sosyal medya alanında yönetim hizmetlerinden faydalanması tavsiye edilmektedir.

Sosyal Medya Yönetimi