Tanıtım Filmi

 Kalitenizi Kitlelerle Buluşturun…

Tanıtım filmi dijitalleşen dünyada işletmeler, kurum, kuruluşlar veya her türlü hizmet sektörü için en önemli anlatım, sunum aracıdır. Günümüzde popülerliği gittikçe artan sosyal medya paylaşımları incelendiğinde en fazla görüntülenen ve paylaşılan içeriklerin videolar olduğu dikkat çekmektedir. Sadece bu veriden bile yola çıkarak amaca özel hazırlanan tanıtım filmlerinin sizlere ne kadar büyük boyutta fayda sağlayacağını tahmin edebilirsiniz.

Yapılan her işte olduğu gibi tanıtım videolarında da kullanılan ekipmanlardan kurgu tekniklerine kadar değişen görsellik nedeniyle kalite farkları ortaya çıkabilmektedir. Burada karar vermeniz gereken nasıl bir materyalin hedef kitlenize en uygun etkiyi yaratabilecek olmasıdır.

Tanıtım Filmi
Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi Nedir?

En kısa tabiriyle tanıtım filmi gerçekleştirdiğini iş ve hizmetlerle ilgili hedef kitlenizle buluşmanızı, ön plana çıkarmak istediğiniz yönlerinizi en kısa yoldan anlatmanızı sağlayan materyaldir. Video görüntüler hem daha fazla dikkat çekmekte hem de son derece pratik yoldan daha çok mesaj verebilmeye imkan tanımaktadır.

Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım filmi çekimi projenin detaylarına göre değişse de genellikle kısa ve etkili olması hedeflenen görsel ve işitsel medya araçlarıdır. Dijital etkileşimin giderek arttığı ve gerek kullanılan cihazların özelliklerinin geliştiği gerekse de sosyal medya platformlarının yükselişe geçtiği günümüzde video paylaşımların etkisi tartışılmaz derece yükselmiştir.

Tanıtım Filmi Çekimi preprodüksiyon prodüksiyon ve post prodüksiyon aşamalarından oluşan bir süreç olarak da tanımlanabilir. Preprodüksiyon aşamasının en önemli süreci araştırma süreci ve senaryo hazırlanmasıdır. Prodüksiyon aşamasında görüntülerin alınması, temel iskeletin oluşturulması tamamlanır. Postprodüksiyon ise artık kurgunun montajlandığı ve yayına alınacak formatların hazırlandığı aşamadır. Bu bahsettiğimiz süreçler günümüzde sıkça kullanılmaya başlanan animasyon videolar haricindeki tüm içeriklerde uyulan kademeleri temsil etmektedir.

Tanıtım Filmi infografik
Tanıtım Filmi infografik

Video Prodüksiyon Aşamaları

 1. Senaryo
  Tanıtım Filmi Prodüksiyon Aşamaları
  Tanıtım Filmi Prodüksiyon Aşamaları
 • Konu ve sektörle ilgili araştırma yapılır
 • Yazılı aktarılacak bilgiler kararlaştırılır
 • Seslendirme yapılacaksa metin hazırlanır
 • Hangi konumda hangi konunun çekileceği belirlenir
 1. Yapım
 • İç mekan, dış mekan çekimleri
 • Varsa söyleşi, röportaj çekimleri
 • Gerekli durumlarda drone ile görüntülerin alınması
 • Kullanılacak fotoğraf, infografik vb. materyallerin yayına hazırlanması
 1. Kurgu
 • Görsel, işitsel tüm çekimlerin tamamlanmış olarak mutfakta hazır olduğu aşamadır
 • İlk saniyesinden son saniyesine kadar kullanılacak görüntüler derlenir
 • İhtiyaç duyulan formatlara dönüşümleri de tamamlanarak yayına hazır hale getirilir

Animasyon Tanıtım Filmi

Animasyon videolar sosyal medya platformlarının yükselişe geçmesiyle popülerlik kazanan ve dikkat çekici olmasıyla tercih edilen bir video pazarlama enstrümanıdır. Animasyon karakterler ve hareketli tasarımlarla şekillenen Animasyon Video çalışmaları verilmek istenen mesajı geniş kitlelerle buluşturmak için kullanılabilecek fırsatlar arasındadır. Animasyon reklamlar:

 • Kurumsal Tanıtım
 • Karşılama Videosu
 • Ekipman Tanıtım
 • Fabrika Tanıtım
 • Eğitim Kurumu Tanıtım
 • Sağlık Kurumu Tanıtım
 • Hizmetlerin Tanıtımı

gibi her alanda kullanılabilecek niteliklere sahiptir.

Ankara Tanıtım Filmi Hizmeti

MGA Bilişim uzman ekibiyle firmanızı veya hizmetlerinizi arzu ettiğiniz yönleriyle ön plana çıkaracak çekim teknikleri ve kurgularla tanıtım filmi hizmeti vermektedir. Uzun süre kurumsal yüzünüz olabilecek incelikteki videolarınızı çekim aşamasından, sosyal medya reklamları veya google ads reklamları olarak yayınlayacak aşamaya kadar tamamını tek bir ekip ile gerçekleştirmeniz mümkün. İnternet reklam mecralarındaki tecrübemizle tanıtım videolarınızın planlandığı ilk andan itibaren her yönüyle komplike ilerleyen bir hizmet sunmaktayız.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter İnstagram | WordPress

Aşağıdaki PDF Belgesini bilgisayarınıza indirerek doldurabilir, işiniz ve hizmet talebinizle ilgili detayları yazarak mail olarak bizimle paylaşabilirsiniz. Belgeniz tarafımızca incelendikten sonra dönüş yapılacaktır.

Neden Tanıtım Filmi?

Görsel materyaller her zaman için yazılı olanlardan daha fazla ilgi gören etkiye sahiptir. Bu etkinin işitsel materyalle buluştuğu videolar ise birden fazla duyu organına hitap etmesiyle etkileşimi maksimum seviyeye çıkarabilmektedir. Hedef kitlenizin her yaş grubuna hitap edebilecek olmasının da yegane koşulunu video filmler karşılayabilir. Çekim kalitesinden kurgu tekniklerine kadar pek çok faktör bu amacınıza hizmet edebilir.

Video görüntülerin diğer bir özelliği de kitlelere bir çerçeveden bakma imkanı tanımanızdır. Dolayısıyla siz neyi ön plana çıkarmak istiyorsanız o konu akılda kalıcı olacaktır. Aynı zamanda görsel animasyonlar çok fazla bilgiyi, çok kısa sürede mesaja dönüştürme işlevine sahiptir.

Tanıtım Filmi Ankara

Sizin İçin Neler Yapabiliriz ?

Araştırma-Planlama

Video içeriğinizde kullanılacak tüm materyaller uzman ekibimizce araştırılır.

Fikir Üretimi

Rakiplerinize göre sizi daha avantajlı kılacak fikirler üretmede oldukça tecrübeliyiz.

Sosyal Medya Reklamları

Bilişim firması olmamız sayesinde hem üretim hem de reklam kampanyalarınız aynı çatı altında.

Kolay Etkileşim

Tanıtım materyallerinizin hedef kitlenizle buluşması konusunda stratejiler üretiyoruz.

Kaliteli İçerik

Tanıtımınızın tüm içerikleri alanında uzman metin editörleri tarafından hazırlanır.

Global Reklamlar

Birden fazla dilde, uluslararası etkiye sahip tanıtımlar oluşturmaktayız.

Tanıtım Filmi Fiyatları

Kaliteli hizmet ve avantajlı fiyat teklifi almak için bizi arayabilirsiniz.

Uzman Prodüksiyon

MGA Bilişim reklam-tanıtım alanında deneyimiyle her zaman ön plana çıkan içerikler üretir.