Tanıtım Yazısı

 Dijital Dünya Anahtarınız

Tanıtım Yazısı, firma tanıtım metni sektörünüzle ilgili detaylı bilgi verdiği ve profesyonel bir metnin yanında görsel seçimiyle de ilgi uyandırdığı ölçüde başarılı sonuç veren çalışmalardır. Bir tanıtım yazısı backlink çalışması yapmadan önce bu konulara özen göstermenizde fayda olacaktır. Tanıtım yazısı nasıl yazılır, hazırlanan bir tanıtım yazısı yayınlama sürecinin püf noktaları nelerdir merak ediyorsanız yazımızda bu bilgilerin tamamına ulaşabilirsiniz.

İnternet kullanımının henüz emekleme aşamasında olduğu dönemlerde firmaların, projelerin tanıtımı genellikle basın bültenleri ile yapılmaktaydı. Ancak artık yaş ve neredeyse gelir durumu fark etmeksizin herkesin internet erişimine sahip olmasıyla durum tanıtım yazısı paketleri tarafına kendini güncelledi diyebiliriz. Buradan yola çıkarak çok net bir ifadeyle dijital dünyada var olduğunuz ölçüde tanınan bir değere sahipsinizdir. Bu anlamda tanıtım metinleri hem kurumsal çizginizi yansıtan hem de okuyuculara hitap eden bir dilden kaleme alınmalıdır.

Tanıtım Yazısı
Tanıtım Yazısı

Tanıtım Yazısı Nedir?

Tanıtım içeriği herhangi bir firma, proje veya internet sitesinin ürün, hizmet, amaç gibi niteliklerini yansıtan; farklı internet sitelerinde yayınlanmak üzere hazırlanan bir nevi reklam metinleridir. Tanıtım makaleleri ile web sitelerinin alan adı otoritelerinde belirleyici unsurlardan biri olan backlink kazanma ve farklı sitelerden ana siteye ziyaretçi çekme amaçlanır. Konu, alan sıkıntısı olmayan bu çalışmalar:

 • Tekstil firma tanıtım yazısı
  Tanıtım Yazısı Nedir
  Tanıtım Yazısı Nedir
 • Moda tanıtım yazısı
 • Reklam ajansı tanıtım yazısı
 • Kitap tanıtım yazısı
 • Ayakkabı tanıtım yazısı
 • Tanıtım yazısı bulmacada

gibi her türlü ürün-hizmet sektörüne hitap edebilir. İçeriğin doyurucu, imla kurallarına harfiyen uygun ve pek çok tanıtım yazısı örneği içinde göremeyeceğiniz, unutulan SEO uyumlu olması tercih edilmelidir. Yayınlanan içerikler web sitelerinde kullanılacağına göre SEO uyumu düşünülmeden hazırlanan tanıtım metinlerinin organik arama sonuçlarında bulunabilme şansı bir hayli azalacaktır.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

Tanıtım metni nasıl yazılır sorusunun en net cevabı, okuyucuyu tatmin edecek bilgi içeren, yazım anlatım, imla kurallarına eksiksiz dikkat edilmiş, SEO uyumlu bir metin oluşturmaktır. Hazırlanan metinde anlatılan konu ile ilgili anahtar kelimelerin minimum 1’inden maksimum ise 3’ünden trafik çekilmek istenen web sitesine link çıkılması gerekmektedir. İçerisinde link bulunmayan tanıtım içerikleri basın bülteni olarak değerlendirilmektedir. Basın bültenleri daha farklı bir yoldan bilinirilik kazanılması içi kullanılan içeriklerdir.

Tanıtım Yazısı Nedir
Tanıtım Yazısı Nedir

Tanıtım Yazısı Fiyatları

Tanıtım metinleri farklı web sitelerinde yayınlanmak üzere oluşturulduğu için birden fazla maliyet kalemine sahiptir.

 • Hazırlanacak Tanıtım Metnini
 • Kullanılacak Görsellerin Grafik Çalışması
 • Yayınlanacağı Web Siteler

planlarınıza dahil etmek istediğiniz tanıtım içeriğinin maliyeti konusunda belirleyici olacaktır. Web sitenize zarar vermemesi, imajınızı zedelememesi açısından ücretlerinden daha çok kalitesine özen gösterilmesinde fayda olacaktır. Örneğin çok etkili internet adreslerinde yayınlanan içeriğinizin yazı kalitesinin düşük olması sizi olumsuz etkileyecektir. Aynı şekilde içeriği oldukça güçlü ancak yayınlandığı alanlar SPAM olabilecek mahiyetteyse web sitenize zarar verecektir. Bu nedenle tanıtımınızı yapmadan önce bu konuda güvenilir ve tecrübeli kişilerle çalışılmasına dikkat edilmelidir.

Tanıtım Yazısı Neden SEO Uyumlu Olmalı?

Kullanıcı odaklı olarak oluşturulan yazıların, web siteleri arama motorlarında üst sıralarda yer almasına olanak tanıyan, özgün, doğru, kaliteli ve özel internet içeriklerine SEO uyumlu makale adı verilmektedir. SEO uyumlu makale nedir sorusuna verilecek en temel cevap bu olacaktır ancak kaliteli içerik yazımı bu kadar basit ve kolay bir iş değildir. Bu uyumun yakalandığı ölçüde tanıtım içerikleriniz organik arama sonuçlarında ulaşılabilir olacaktır.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter İnstagram | WordPress

Aşağıdaki PDF Belgesini bilgisayarınıza indirerek doldurabilir, işiniz ve hizmet talebinizle ilgili detayları yazarak mail olarak bizimle paylaşabilirsiniz. Belgeniz tarafımızca incelendikten sonra dönüş yapılacaktır.

SEO Uyumlu İçerik Nasıl Üretilir?

Nitelikli ve SEO uyumlu makale yazmak profesyonel makale yazımı için ilk kuraldır. SEO uyumlu bir içerik üretmenin ilk kuralı da ilgili makalede kullanılacak olan anahtar kelimelerin doğru seçilmiş olmasıdır. Doğru bir şekilde seçilen anahtar kelimeler SEO kurallarına uygun bir şekilde içerik içerisinde kullanılmalıdır.

Doğru ve geçerli bilgiler veren bir yazı içerisinde giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinde doğru bir şekilde kullanılan anahtar kelimeler, söz içeriğin kelime ve paragraf sayısına göre kullanılarak doğru anahtar kelime kullanımı sağlanır.

Tanıtım Yazısı Ankara

Sizin İçin Neler Yapabiliriz ?

Sektör Analizi

Sektörünüzle ilgili detaylı içerik analiziniz hazırlanır.

Hızlı Geri Dönüş

En hızlı geri dönüş almanızı sağlayacak içerikler üretilir.

Paylaşım Odaklı Yazım

Sosyal medyadan paylaşım almanızı sağlayacak alanınıza uygun nitelikler araştırılır.

Anahtar Kelime Seçimi

SEO uyumluluğu tam metinler için anahtar kelimeleri detaylı analizlerle seçilir.

Editör Kontrolü

Hazırlanan her metin uzman editörlerimiz tarafından gözden geçirilir.

Çoklu Dil Desteği

İstediğiniz yabancı dile uygun kaliteli içerikler üretebilmekteyiz.

Yaratıcı Yazarlık

Reklam filmleriniz vb. içeriklerinizde kullanıma uygun yaratıcı yazarlık hizmeti.

Uzman Desteği

Hafta içi mesai saatlerinde Editörlerimiz ile görüşebilirsiniz. 0312 4185066