Ankara Web Tasarım Fiyatları

Ankara Web Tasarım Fiyatları

Ankara Web Tasarım Fiyatları hakkında bilgi ve hizmet almak için doğru yerdesiniz! Günümüz dünyasının en yüksek hacimli kullanıcı ve tüketici mecraları haline gelen online platformlar için olmazsa olmaz başlangıçların başında iyi bir web tasarım gelmektedir.

Ankara Web Tasarım Fiyatları ile ilgili yapılan araştırmalarda, standart bir tarifeye erişilemeyeceği ilk aşamada görülecektir. Sabit bir fiyat tarifesinin olmamasının çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Bu sebepleri daha detaylı açıklamak, sizin de projelerinizin ilk aşamasında daha doğru bir karar vermenize yardımcı olacaktır.

Web Sitesi Nedir?

İnternet alanlarında, site ismi olarak bilinen “domain” sahibi olduktan sonraki aşama, açılacak olan site için iyi bir web tasarımının yapılmasıdır. Web sitesi; yazı, görsel, video, çeşitli medya ve içeriklerin sunulup, sergilendiği online platformlardır. Web siteleri; arama motorları gibi genel bir mecra değil, arama motorları aracılığı ile ulaşılan, özel veya tüzel kişilerin istekleri doğrultusunda kişiselleştirilmiş alanlardır.

Ankara Web Tasarım Fiyatları

Web Tasarım Nedir?

Web sitesini oluşturmak üzere hazırlanan içeriklerin girilmesi ve kullanıcılar için erişilebilir olma aşaması, tasarım ile sunulabilir hale gelmektedir. Var olan içeriklerin hangi dizayn, hangi şekil ve detaylarla sunulacağı konusunun her aşaması, web sayfa tasarımı olarak ön plana çıkmaktadır.

Ankara Web Tasarım Fiyatları Ne Kadar?

Yukarıda da bahsedildiği üzere bir site tasarımı için sabit bir tarife sunmak mümkün değildir. Açılacak olan web sitesinin hangi amaç için tasarlandığı, hangi kitleye ulaşmayı hedeflediği, web sitesi dahilinde hangi hizmetleri ve araçları sunmayı planladığı, hangi modüller ile içeriklerini zenginleştirmek istediği gibi birçok parametre, site tasarım fiyatını doğrudan belirlemektedir.

Genel olarak; 9 Bin TL ve üzerinde hesaplanabilecek web tasarım fiyatlarıyla ilgili olarak maksimum fiyat tarifesi belirlenemez. Standart uygulamalar için 9 Bin TL ile 16 Bin TL arasında fiyat belirlenmesi mümkün olmaktadır. Müşteri talebine göre istenecek modüller, uygulanacak olan responsive optimizasyon ve özel yazılım panelleri gibi faktörler, fiyatın marjını yükselten parametrelerdir.

Peki web tasarım alanında arz edilebilecek hizmetler ve Ankara Web Tasarım bünyesinde sizlere sunulmak üzere tasarlanmış paketler nelerdir?

Ankara web tasarım fiyatları ile ilgili olarak genel bir çerçeve çizebilmek mümkün. Bu soruların cevapları anlamında, “ankara web tasarım” bünyesinde aşama aşama kurgulanmış olup; ilgili web tasarım paketleri size yol gösterecektir.

Ankara Web Tasarım Fiyatları

Ankara Profesyonel Web Tasarım

Ankara web tasarım sizlerin en iyi sonuca sahip olmanız için fizibilite çalışmalarını özenle yapar. Profesyonel Web Tasarım hizmeti almak için de aşağıda yer alan paketler kapsamında modülleri hizmetlerine dahil eder.

İlgili modülleri kullanıcının talepleri doğrultusunda siteye eklemek gerekmektedir. Bu modül ve sayfa tasarımlarını hem özel yazılım olarak bilinen kodlama yöntemi ile hem de wordpress veri tabanı kapsamında kullandığı zengin içerik ile hazırlayabilir.

Standart Paket Modülleri

Sayfa İçerik Modülü : Hakkımızda, kurumsal, misyon, vizyon gibi sayfaların bulunduğu modüldür. Bu sayfaların içerikleri kontrol paneli aracılığıyla güncellenebilir ve içeriklerin kapsamlarında arttırma işlemleri yapılabilir.

Etkileşimli Formlar: İnsan kaynakları, iletişim formu vb. gibi ihtiyaçlara yönelik hazırlanacak formların bulunduğu modüldür. İlgili formlardan alınan bilgiler kontrol paneline kayıt edilebildiği gibi aynı zamanda aktarıma hazır olan modüller istenilen mail adresine yönlendirilebilir.

Ankara Web Tasarım Fiyatları
  • Duyurular/Haberler Modülü: Başlık, özet, açıklama ve fotoğraf alanlarının bulunduğu modüldür. Hemen her web sitesinde farklı amaçlara hizmet edebilmesi sebebi ile tematik olarak kurulur. Listeleme ve detay sayfalarının olduğu ziyaretçiyi bilgilendirme modülü olarak da bilinir. İstenilen sayıda artırılıp azaltma yapmak mümkün olmaktadır.
  • Hizmetler ve Ürünler Modülü: Bir firma ya da özel kişinin, web sitesini aracı bir reklam alanı olarak kullanmasını sağlayan en önemli modüllerden bir tanesidir. Sunulan her hizmet ve ürün kapsamında sayfa artışı yapmak mümkündür. Yazı, görsel, açıklama vb. detaylar ile güçlendirmeye uygundur.
  • Galeri Modülü: Ziyaretçilerinize göstermek istediğiniz foto ve videoların listelendiği modüldür. Son yıllarda trendini arttırarak devam ettiren video içerik alanlarına dahil edebildiğiniz her varlığınızı, bu modül ile görsel şekilde sergileme imkanı sağlamaktadır.
  • Genel Yapı: Özgün tasarım, responsive yapı (mobil uyumlu), kontrol panelli olarak hazırlanan pakettir. Her site için kullanıcı odaklı taleplere göre belirlenebilir.

Yukarıda yer alan modüllerin sayısını arttırmak mümkündür. Web sitesi kurulumu talep eden kullanıcıların isteklerine göre ihtiyaç duyulan modüllerin sayısı, maliyeti ve kullanımı etkileyen şartları değişiklik göstermektedir.

Bahsedilen modüller bir web sitesi için temel/genel ihtiyaçlar olarak düşünülebilir. Fakat söz konusu site sadece bir marka yüzü, içerik sunulan bir mecra olarak değil de aynı zamanda sunulan bu ürünlerin pazarlamasının, satışını yapıldığı bir alan olacaksa; kullanılacak olan modüllere eklemeler yapılması gerekecektir.

Ankara Web Tasarım Fiyatları
Ankara Web Tasarım Fiyatları
  • Üyelik Modülü: Site ziyaretçilerinin bilgilerinin bulunduğu modüldür. Üyelik bilgilerinde ziyaretçi tarafından güncelleme yapılabilir.
  • Ürünler Modülü: Sunulan ürünün ihtiyacı olan başlıkların, açıklamaların, görselleri ve videoların bulunduğu modüldür.
  • Sipariş ve Sepet Modülü: Ziyaretçinin istediği ürün veya ürünlerin istenilen kriterlerde sipariş verebilmelerini ve bu sipariş öncesi tüm ürünlerin sepette bulunmasını sağlayan modüldür.
  • Filtreler Modülü: Ziyaretçilerin istediği kriterlerdeki ürünlere ulaşmasını sağlayan, belirlenen kriterlere göre listelenmiş ürünleri getiren modüldür.

Web Site Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kampanyalar Modülü: En çok satın alınanlar, en yeni ürünler, indirimdeki ürünler vb. müşteri taleplerini domine edecek olan ek listeleme modülleridir.
  • Ödeme Modülü: Ziyaretçinin seçmiş olduğu ürünleri kredi kartı ile banka sanal posu üzerinden ödeme yapabileceği modüldür.

Web sitesi tasarımlarında modüllerin tamamının da listelenmesi mümkün değildir. Kullanıcının talepleri doğrultusunda sayıları arttırılabilecek olan standart modüllere ek olarak, aynı zamanda yeni modüllere ulaşmak için özel kod yazımı ile de modüller eklenebilir.

Siz de Profesyonel Web Tasarım hizmeti hakkında daha detaylı bilgi almak ve projeleriniz için fiyat talebinde bulunmak için MGA Bilişim’e ulaşabilirsiniz.