Bing SEO Nedir Nasıl Yapılır ?

Bing SEO Nedir Nasıl Yapılır ?

Bing SEO Nedir Nasıl Yapılır ? Arama motoru optimizasyonu hakkında düşündüğünüzde Bing SEO muhtemelen aklınıza gelen ilk ara motoru olmayacaktır. Çoğu insan gibi, hemen Google’ı düşünür ve en iyi uygulamalarını uyguladığınızdan emin olursunuz. Bu arama motoru devi SEO’yu  domine etse de, araştırmaya ve optimizasyona gerek başka arama motorları da vardır.

Bu arama motorlarından biri Bing. Bing, Yahoo ile birlikte masaüstü arama motoru pazar payının yüzde 33,6’sı ile Google’ın en büyük rakibi . Yahoo’nun 2010’dan beri Bing tarafından desteklendiğin biliyoruz .

Birleşmenin sonucu reklam harcamaları ve gösterimlerinde önemli bir artış oldu . Buda SEO stratejisini Bing üzerinde yoğunlaştırdı .

Bing SEO Avantajları

Sitenizi Bing için optimize etmenin birkaç nedeni var.

Çoğu işletme ve web sitesinin tek başına Google’a odaklanacağından, rekabetin bir adım önünde olmanızı sağlar. Bing’in SEO uygulamalarını takip ederek, web siteniz Bing ve Yahoo kullanan herkes tarafından görülebilir – ve İnternet kullanıcılarının% 30’u önemsenmeyecek bir oran değildir .

Dikkate alınacak son nokta, Google’ın algoritmasının doğasıdır. Arama motoru devi, SEO algoritması güncellemelerini oldukça sık ve çok fazla uyarı vermeden bastırmakla ünlüdür . Bing’i stratejinize dahil ederseniz, trafiğinizin bir kısmı hala Bing’ten geleceğinden, Google’ın değişikliklerine uyum sağlamaya zamanınız olacaktır.

Bing SEO Sıralaması Faktörleri

Şimdi Bing SEO’nun avantajlarını ele aldık, bu arama motoru için önemli olan sıralama faktörlerini tartışalım.

İçerik söz konusu olduğunda , Bing, Google’a benzer şekilde daha uzun, benzersiz ve alakalı içerikleri desteklemektedir. Ayrıca gezinmesi kolay içerik tercih ediyor, etkileşimi yönlendiren zengin bir kullanıcı deneyimi sağlıyor ve kurulu bir düzeni var. İçeriğinizi Bing için optimize etmek istiyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç önemli nokta aşağıda belirtilmiştir:

  • İçeriğinize önem vermek için <strong> ve <i> etiketlerinin yanı sıra başlık ve paragraf etiketlerini de uygun şekilde kullanın. Sayfa başına birden fazla <h1> kullanmaktan kaçının. Bu kuralı uygulayarak, Bing, içeriğinizin yapısını anlaması fazla uzun sürmeyecektir .
  • Meta açıklamaları 25 ila 150 karakter uzunluğunda olmalıdır bu Bing’in sıralaması için önemlidir .
  • İçeriğinizdeki anahtar kelimeleri ve anahtar kelime varyasyonlarını kullanın, ancak gereksiz yere içerik paylaşmayın.
  • Resimler için ALT etiketleri kullanın.
  • Bing, Flash içeriğini endeksleyebilmesine rağmen, kılavuzları Flash veya JavaScript içerisindeki konut içeriğiyle ilgili öneride bulunur.
  • Başlıklarınızı 5-65 karakter uzunluğunda tutun.
  • Son olarak, içeriği sık sık üretin ve benzersiz olmasını sağlayın.

Bing SEO Nedir Nasıl Yapılır ?

Linkler ve Backlinkler

Bing, içeriğinizi serbestçe ilişkilendirmenizi ve harici, alakalı sitelere bağlantı kurmanızı teşvik eder. Bing’in web yöneticisi yönergelerine göre, backlink’ler içeriğinizin popülerliği ve güvenilirliği için bir işarettir. Bu nedenle, kurulmuş, ilgili web sitelerinden gelen organik bağlantıları tercih eder.

Size bağlanan bir web sitesi sadece sağlam bir bilgi değil, aynı zamanda bir .edu, .org ve .gov uzantısını kullanıyorsa, bu geri bağlantılar güvenin nihai işareti olacaktır.

Ayrıca, iç bağlantılar, dış bağlantılar ve geri bağlantılar söz konusu olduğunda, Bing’in ilgili bağlantı metni tercih ettiğini de belirtmek gerekir.

Google’da olduğu gibi, sitenizin Bing’in dizininden kaldırılmasına yol açabileceğinden, bağlantı satın alma, bağlantılar ve diğer bağlantı manipülasyon yöntemleri gibi kötü amaçlı ve kötü amaçlı faaliyetlerden kaçınmalısınız .

Anahtar Kelimeler ve Meta Anahtar Kelimeler

Anahtar kelimelere birkaç kez değindik, bu yüzden kendi bölümlerini almanın zamanı geldi. Bu bölümde, Bing ve Google’ın biraz farklı olduğu bir alandır.

Geniş eşlemeli anahtar kelimeler kullansanız bile içeriğinizin alaka düzeyini belirleyebilen Google’dan farklı olarak Bing, web sitelerini sıralamaya geldiğinde doğrudan ve kesin anahtar kelimeleri desteklemektedir.

İçeriğinizi Bing için optimize etmek için, içeriğinizin yanı sıra başlıklarınızda ve hem dahili hem de harici bağlantılar için metinlerinizde hedeflenmiş anahtar kelimeler kullanın. Bing ayrıca gönderilerinizin ve sayfalarınızın URL’lerinde tam olarak anahtar kelimeleri tercih eder ve tam eşleşme alan adlarını dikkate alır. Aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi, sonuçlar sayfasında görünen ilk sonuç, tam eşleşme alan adı kullanan bir web sitesidir.

Google söz konusu olduğunda, meta anahtar kelimeler sitenizin dizininde bulunduğu halde işletmez . Öte yandan, Bing, sadece SERP’lerde sayfa hakkında daha fazla içerik sağlamak için değil, aynı zamanda sitenizin genel sıralamasını sağlamak için de meta anahtar kelimelere dayanmaktadır.

Bing SEO Nedir Nasıl Yapılır ?
Bing SEO Nedir Nasıl Yapılır ?

Sosyal Sinyaller     

Google ve Bing arasındaki bir başka fark, sosyal sinyalleri nasıl ele aldıklarıdır. Google’dan farklı olarak Bing, kılavuzlarında , sosyal sinyalin web sitesinin sıralamasında önemli bir rol oynadığını açıkça belirtmektedir . Büyük bir takipçiniz varsa ve takipçileriniz düzenli olarak içeriğinizi paylaşıyorsa, Bing bunu olumlu bir sinyal olarak görür ve web sitenizi derecelendirmek için dikkate alır.

SEO stratejinize sosyal medya eklemek iş akışınıza katkıda bulunurken , markanızı, anahtar kelimelerinizi, hashtag’lerinizi ve daha fazlasını izlemenize olanak tanıyan bir sosyal medya yönetim aracı düşünmek için ödeme yapar . İzleyicilerinizle aktif olarak dinleyerek ve bunlara katılarak, marka sadakati ve güven inşa edeceksiniz. Bu da, taraftarların markanızla etkileşim kurma şeklini değil, aynı zamanda Bing’de nasıl sıralandığınızı da etkileyecek .

Multimedya İçeriği

Bildiğiniz gibi, Bing flaş içeriğini anlayabilir. Görüntü ve video gibi diğer multimedya içerik türlerini anlayabileceklerini varsaymak güvenlidir. Aslında, görsel içerik söz konusu olduğunda, Bing nesne algılama ve görsel arama ile arenada bir öncüdür .

Bir sıralama sinyali olarak multimedya içeriğine geldiğinde, Flash’ın içeriğinizi barındırmaması gerektiği ve resimlerin uygun ALT etiketleri içermesi gerektiği oldukça açıktır. Daha fazla resim, video ve diğer multimedya türlerinin eklenmesi, kullanıcının bu makalede daha önce bahsedilen deneyimlerini zenginleştirmesine katkıda bulunur, böylece Bing’in dizinindeki sıranızdan yararlanma potansiyeli vardır.

Bing SEO Nedir Nasıl Yapılır ?
Bing SEO Nedir Nasıl Yapılır ?

Bing SEO Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinme Kaynakları

Şimdi, Bing’in sıralama faktörlerini ele aldığımıza göre, Bing için SEO stratejisi oluşturmanıza ve Bing’in endeks ve sıralama süreci hakkında daha fazla bilgi sağlamanıza yardımcı olacak en iyi kaynaklara bir göz atalım.

Bing Web Yöneticisi Yönergeleri

Başlamanız gereken ilk yer, bilmeniz gereken tüm bilgilere sahip Bing’s Web Yöneticisi Yönergeleridir . Yönergeler, Google’ın yönergelerine göre oldukça basit ve çok daha kısadır;

Bing Web Yöneticisi Araçları

Tıpkı Google gibi, Bing de kendi rakipleri kadar kapsamlı olan kendi Web Yöneticisi Araçları grubuna sahiptir . Daha da iyisi, bir gelen bağlantı gezgini içeriyor, böylece size kimin bağlantı kurduğunu, hangi anahtar kelimeler için sıraladığınızı ve çok daha fazlasını görebilirsiniz.

Bing SEO Analyzer

Bing Website Analyzer web sitenizin Bing’in SEO uygulamaları takip edip etmediğini keşfetmek ve size rütbe artırmak için öneriler listesi vermek yardımcı olacaktır.

Bing Web Yöneticisi Blogu ve Arama Blogu

Bing’in düzenli olarak güncellenen bir web yöneticisi blogu vardır ve Bing’de sunulan güncellemeler ve yeni

Bing SEO Nedir Nasıl Yapılır ?
Bing SEO Nedir Nasıl Yapılır ?

işlevler etrafında dönen içerik yayınlar.

Bing SEO Nedir Nasıl Yapılır, Son düşünceler

SEO’ya önem veriyor ve Google ile iyi çalışan bir strateji bulduysanız, Bing söz konusu olduğunda bir farkınız olur . Farkında olmak için bazı gereksinimler tabiki olacaktır , ancak Bing için tamamen farklı bir SEO stratejisi geliştirmeniz gerekmiyor.

Günün sonunda, yüksek kaliteli içerik ve uygun içerik yapısı, anahtar kelime doldurma olmadan alakalı anahtar kelimeler ve organik bağlantı oluşturma gibi ortak duyusal uygulamalar, hem Google hem de Bing’de daha iyi bir web sitesi sıralamasına dönüşecektir.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter | WordPress