Gizli Anlamsal Anahtar Kelimeler

Gizli Anlamsal Anahtar Kelimeler

Gizli Anlamsal Anahtar Kelimeler, Google’ın semantik arama motoru algoritmasına geçmesinden sonra önem kazanan bir SEO stratejisidir. En basit tabiriyle odak anahtar kelimeniz ile ilişkili ve aramalarda popüler anahtar kelime kalıplarını da yazınıza ekleyerek, bulunabilirliğini arttırma çalışmasıdır.

Gizli Anlamsal Anahtar Kelimeler seçerken hangi kelime kalıplarının içeriğiniz ile uyumlu olduğunu keşfederek işleme başlayabilirsiniz. Anahtar kelime bulucu araçlarıyla arama sonuçlarını inceleyerek en kullanışlı sözcük öbeklerini yazınıza seçmelisiniz. Arama yapan kullanıcılar temelde 3 gruba sınıflandırılabilir.

  • Bilgi Odaklı Arama
  • Yönlendirme Odaklı Arama
  • Satın Alma Odaklı Arama

Bu bilgiyi önemsememizin ve çalışmalarımızın dayanak noktasına eklememizin sebebi, arama yapanların niyetini belirlemek ve onlar gibi düşünerek yazımızın içeriğine tam SEO uyumlu hamleler yapabilmektir. Ana arayıcı kalıplarımızı tanıyabilmeniz için birer örnekle açıklayalım:

  • SEO Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir? “Bilgi Odaklı Arama”
  • SEO Analiz Araçları, Kullanışlı Programlar. “Yönlendirme Odaklı Arama”
  • İstanbul SEO Firmaları, SEO Hizmet Paketleri “Satın Alma Odaklı Arama”

Yazınız için Google aramalarında çok trafik puanına sahip ancak konunuz ile alakasız anahtar kelimeleri kullanmak için ana konunuzun dışına çıkmamalısınız. Yukarıdaki arama kalıplarını düşünerek Gizli Anlamsal Anahtar Kelimeler havuzunuzu oluşturmak daha faydalı bir yaklaşım olacaktır. Her aranılan kelimeyi yazınızda kullanmanın SEO çalışmalarına hiçbir olumlu etki yapmadığı bir gerçektir. Hangi yöntemi benimsersek benimseyelim asıl yapılması gerekenin yazının doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlamak olduğu da unutulmamalıdır. Az miktarda trafiğin sayfanıza gelmesi ve aradığını bulması çok miktarda trafiğin sayfanıza gelip aradığını bulup gitmesinden çok daha değerlidir.

Doğru Dağıtılmış Gizli Anlamsal Anahtar Kelimeler

İçeriğiniz için temel konunuza bağlı kalarak Gizli Anlamsal Anahtar Kelimeler bulduysanız; içeriğinize bu kelimeleri

Gizli Anlamsal Anahtar Kelimeler
Gizli Anlamsal Anahtar Kelimeler

yerleştirmeniz haliyle çok kolay olacaktır. Ancak alaka bağlantısı zayıf kelimeleri sırf trafik değeri yüksek diye yazıya eklemeye çalışıyorsanız; muhtemelen çok vakit kaybedeceksiniz demektir. Gizli Anlamsal Anahtar Kelimeler en ideal tanımıyla bir veya iki kez kullanılması yeterli olacaktır. Bu kelimeler bir sayfaya birden fazla anlam yükleyebilmek böylelikle de semantik arama kavramını güçlendirmek için kullanılır.

Gizli Anlamsal Anahtar Kelimeler Nerelere Yerleştirilmeli?

Anahtar kelimelerinizi belirleyerek, yazıya ekleme aşamasına geldiğinizde dikkat etmeniz gereken son bir detay daha kalacak. Bu kelimeleri yerleştirme alanlarınız. Bu konuda tabi ki seçilebilecek en ideal yöntem arama motoru botlarının en çok uğradığı alanları kendinize hedef seçmenizdir. Bu alanlar SEO başlıkları, meta açıklama kısmı, başlık etiketleri, alt başlıklar ve sayfaya yönelen çapa metinlerdir.

Sizlerde internet sitenizin ve içeriklerinizin dikkat çekerek hedef kitleye ulaşmasını istiyorsanız, bu karışık SEO uygulamaları için profesyonel destek alabilirsiniz. Ankara Web Tasarım olarak internet dünyasındaki 12 yıllık deneyimimizi sizlere aktararak en ideal çözümlere ulaşmanızı sağlıyoruz. SEO ve diğer hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

+90 312 418 50 66

 Bizi Sosyal Medyada Takip Edin : Facebook Twitter WordPress