Güvenli İşyeri Covid

Güvenli işyeri covid, salgın döneminde işverenlere ve çalışanlara, aşılanmamış veya başka bir şekilde risk altında bulunan işçiler için pandemiye maruz kalma risklerini ortadan kaldıran güvenli ortamdır.  Güvenli ortamı oluşturmak için işverenler tarafından uygun adımlar atılmalıdır.

Güvenli işyeri covid, uzun süreli pandemi dönemlerinde çalışanların güvenli şekilde çalışmalarına devam edeceği alanları oluşturulmalıdır.  Aynı işyerinde bulunan çalışanlar arasında risk korumasını otomatik olarak gerçekleştiren inContact, çalışanlarınızın sağlığını korur ve güvenli işyeri ortamını oluşturur. Herhangi bir bulaşıcı hastalıkta insanlar, nefes verme, hapşırma ve konuştuğunda çevresine tükürük parçacıkları yayma gibi eğilimlerde bulunduğundan bulaş hızının artışı da söz konusu olacaktır. Riskli grupları sağlıklı gruplardan kolaylıkla ayırt edebilirsiniz.

inContact ve Özellikleri Nelerdir?

Bir salgın döneminde çalışanlar arasında riskin oluşmaması ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önlenmesi için inContact sistemi risk gruplarını otomatik olarak belirleyerek yayılma oranını kontrol altına alır. İşveren ve çalışanları koruyan inContact sistemi özellikleri aşağıdakiler olarak sıralanabilir.

  • Bildirim mekanizması ile işyerinde sosyal mesafeyi korur.
  • Etkileşimleri ölçer ve tarihsel olarak raporlama imkanı verir.
  • Düşük enerji kullanımı ile Wİ-Fİ & RF teknolojisi kullanarak konum takibi yapmadan teması izler.
  • Giyilebilir teknolojiye sahip olarak hızlı kurulum ve izleme çözümlerine sahiptir.
  • Herhangi bir enfeksiyon durumunda yakındaki çalışanları rapor eder ve risk gruplarını otomatik olarak tanımlar.
  • Anonim olarak kullanıcı profilleri ile takip etmeden risk yönetiminde kolaylık sağlar.

Tüm bu özelliklerle beraber çalışanlarınızın sağlığını inContact sistemlerimiz ile koruyabilirsiniz. Hafif bir RF cihazı kullanarak çalışanlarınızın yakınlığını izleyen sistemimiz ile sosyal mesafe korunarak güvenli işyeri ortamı oluşturulmaktadır. Kontrol paneli sayesinde bulaşıcı hastalık risklerine karşı değerlendirme yapılabilir ve gerekli önlemlerin alınmasında kolaylık sağlar.

Güvenli İşyeri Covid

Çalışanları korumaya yönelik olarak çok katmanlı yaklaşımlar benimsenmektedir. Özellikle kötü havalandırma koşullarında birbiriyle yakın temasta çalışanların korunması için önlemler alınmalıdır. Bu önlemler içerisinde riskleri analiz eden, otomatik olarak tanımlayan ve giyilebilir teknolojisi ile kolay kurulum sağlayan inContact sistemimizi kullanabilirsiniz. İşyerinde covid önleme programı oluşturulmalı ve bir şekilde risk altında bulunan çalışanlar için koruma programları geliştirilmelidir. Yakın temas, temas süresi ve temas türü başlıklarında faktörlerin belirlenmesi ve analizi ile yüksek riskin bulunduğu alanlar kontrol altına alınmalıdır. inContact sistemimiz hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.