Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarım, günümüz dünyasında firmaların marka değerini en üst noktaya taşıyan detay çalışmalarında bir tanesidir. Kurum bilgilerinin bir kartvizit olarak web platformlarında yer alması ve verilen hizmetlerin tamamının ulaşılabilir bir şekilde sunulması için web tasarımın kurumsal alana entegre edilmesi gerekmektedir.

Kurumsal web tasarım hizmetleri için 12 yılı aşan tecrübesiyle, Türkiye genelinde verdiği kaliteli hizmet anlayışını uluslararası mecralara taşımayı başaran MGA Bilişim ile siz de internet platformlarında kurumsal kimliğinizi en iyi başarılı şekilde sunabileceksiniz.

Ankara merkezli olarak verdiğimiz hizmetleri önce Türkiye genelinde sonra dünya sıralamalarında gördüğümüz çalışma ağımıza dahil olmak için, siz de MGA Bilişim Uzman Kadrosundan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Web sitesi; bir blog, kişisel sayfa ya da tüzel kişilerin içeriklerini online mecralarda sunması için gerekli olan, kişiselleştirilebilir sayfaların tamamıdır. Web sitesi olmadan, arama motorlarında site sıralamasında yer almak mümkün değildir. Bu sebeple; son yıllarda reklam ve tanıtım alanlarından mahrum kalarak ticari faaliyetlerin yürütülmesi imkansıza yakın bir seviyede olduğu için, firma ve kurumların ilk tercihi, doğru bir web sayfasına sahip olmak olarak tespit edilmektedir.

Web tasarım, söz konusu web adreslerine sahip olan sitelerin sunumu ve tasarımı için temel parametrelerin kodlandığı biçim olarak ifade edilebilir. Kullanıcıların, sizin sunduğunuz içeriklere ulaşırken karşılaştıkları biçim, tema, görsel efektler ve safa mizanpajı gibi konuların tamamı, web tasarım başlığı altında ele alınmaktadır.

Kurumsal web sitesi, belirli bir ticari girişimin ya da ticari olmayan organizasyonun online ofisi olarak düşünülebilir. Bu sebeple amatör bir çalışmanın bu sayfada onaylanması, kabul edilebilir bir durum olmamaktadır. Profesyonel hizmetin talep edilmesi gereken bu aşamada, kurumunuzun bir anlamda vizyonunu yansıtacak bu sayfa için fikir ve önerilerinize inanmanız gerekmektedir.

Ankara Kurumsal Web Tasarım

Yukarıda yer alan ön bilgiler doğrultusunda kurumunuz için web tasarım hakkında inandığınız fikirleriniz oluştu! Peki tasarladığınız fikirler bu aşamada nasıl hayata geçecek? İşte bu noktada MGA Bilişim sizler için farklı çalışma metodları ile teknik destek hizmeti sağlayarak, sizler için en uygun kurumsal web tasarım şablonunu tespit ediyor.

Marka değerinizin yükselmesi için gerekli olan parametrelerin incelenmesiyle başlayan süreç, özellikle rakiplerinizin analizinin detaylı bir şekilde yapılması ile devam ediyor. Rakip analizi sonrasında, dünya genelinde kabul gören kreatif yapılar üzerinde çalışmalar yapılıyor. Bu aşamada sizden gelen talepler göz önünde bulundurularak, kurumsal web tasarımınız için en uygun opsiyonlar üzerinden seçim yapma süreciyle, çalışmanın fizibilite evresi tamamlanıyor.

Diğer aşamada; biçim ve estetik olarak onaylanan tasarımın online platformlarda sergilenebilecek hale gelmesi için kodlama ve yazılım çalışmaları yapılır. Bu aşamada marka değeriniz için MGA Bilişim, dünya genelinde yer alan rakiplerinizin önünde yer alabilmeniz için teknik çalışmaların tamamı eksiksiz şekilde teslim edilmektedir.

Kurumsal web tasarım
Kurumsal web tasarım

Profesyonel Web Tasarım Kimliğinizi Oluşturma Stratejileri

 • Şirketinizin tarihini, misyonunu ve yöntemlerini inceleyin : Sunduğunuz hizmetin ve ya ürünün tüm nitelikleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerçekten çok önemlidir.
 • Başkaları Şirketiniz Hakkında Neler Düşünüyor : Mevcut ve olası müşterilerinizin fikirlerini öğrenmek için anket yapın, sorular sorun görüşmeler yapın ve alanınızla ilgili seminer ve toplantılara katılın. Firmanız hakkında oluşan algıyı değiştirmek isteyip istemediğinize karar verin.
 • Araştırma Yapan Şirketlerden Rakip Analizleri Toplayın : Web sitelerini kontrol edin, müşterilerin referanslarını okuyun ve sosyal paylaşım sayfalarını ziyaret edin. Neyi sevdiğinizi ve beğenmediğinizi belirleyin ve kurumsal kimliklerini kavramanın ne kadar kolay veya zor olduğunu belirleyin.
 • Gelecek İçin Bir Vizyon Belirleyin : Kurumsal kimliğiniz, önümüzdeki 5 ila 10 yıl boyunca ve günümüzdeki hedeflerinizi kucaklamalıdır. Vizyonunuza çalışanları, liderleri ve ortakları dahil edin. İşletmenizin önümüzdeki beş yıl içinde nasıl değer yaratacağını belirlemeyi deneyin. Ardından, şirketinizin sahip olduğu yetenekler göz önüne alındığında başarılı olabilmenin değer yaratma yollarını belirleyin. Son olarak, kaynaklarınızı belirlediğiniz bu alanlara odaklayın. Buradaki tüm amaç, oluşturabileceğiniz değeri bulmak ve yaratabileceğiniz kitleyi belirlemektir.

Marka Çalışmaları

Kurumsal Web Tasarım Detayları

 • Logo  : Bir takım tasarımcı ve yazarları bir araya getirin ya da personelinizde o tür yaratıcı yeteneklere sahip değilseniz bir danışman tutun. Herkes bir odaya alın ve şirketiniz için bir logo düşünmeye başlayın. Logo, hemen tanınabilmesi için tasarlanmalıdır. Logo temiz ve basit olmalıdır. Logonuz yalnızca kurumsal tasarımınızdan yalnızca bir parça olacak, çünkü diğer tasarım yönleriyle eşleştirilene kadar iyi bir tasarımın anlamı olmayacaktır.
 • Font Seçimi : Bir web sitesi, reklam ya da bir ürünün ambalajını oluştururken, hemen tanınabilen ve insanlara belirli bir duygu getiren bir tipografi oluşturmanız gerekir. Okunabilir ve benzersiz olan uygun bir yazı tipi seçin.
  • Yazı tipi şirketinizin imajını ve inançlarını yansıtmalıdır. Eğer şirket muhafazakar olma eğilimindeyse, Times New Roman gibi bir şey kullanın.
  • Fontunuzun farklı ortamlarda nasıl çalışacağını düşünün. Örneğin, belirli bir yazı tipi panolarda iyi görünebilir, ancak web sitenize iyi çeviremeyebilir. Özellikle, web sitenizi oluştururken, fontun farklı web tarayıcılarında nasıl görüneceğini düşünün.  Mac’ler veya PC’ler için özel olarak tasarlanmış bazı programlar, web sitenizin bilgisini, hangi bilgisayarın türüne bağlı olarak farklı şekilde canlandıracaktır.
 • Renkler : Seçtiğiniz renkler, kuruluşunuz ve işinizi nasıl yürüttüğünüz konusunda cesur bir ifade yapar. Şirket felsefemizi ve stratejinizi aktardıklarından emin olun.
  • Örneğin, ürünler için çevresel olarak sürdürülebilir ambalajlama yapmakla görevli bir kuruluş iseniz, yeşil renkleri ana renklerinizden biri olarak düşünün. Yeşil çevre hareketi ile eşanlamlıdır ve açık havada da görüntüler taşır.
  • Başka bir örnekte, organizasyonunuz okyanuslar ve nehirlerimizin su kalitesini düzeltmeye odaklanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluşsa, ana renklerinizden biri olarak maviyi kullanmayı düşünün. Mavi, insanların okyanus ve su hakkında düşündüklerini ne yaptıklarını bile bilmeden yapacak.
 • Tasarım : Kaliteli ürün ve hizmetler sunan bir şirket müşterileri geri getirmek ve işi tekrar kazanmak için en iyi şansa sahiptir. Kalite, tasarımınızı da içeren kurumsal kimliğinizin her yerine yansıtılmalıdır. Tüketicilerin web sitenizin veya ambalajınızın görünümüne nasıl tepki vereceğini düşünün.
  • Örneğin, Apple’ın web sitesine bakarsanız, şık, hızlı ve basittir. Bu web sitesi, ürünlerinin ne olduğunu doğrudan bir şekilde temsil etmektedir (şık, hızlı ve basittir). Gümüş renk şeması bile, çoğu insan güç ve kalite ile eşit olacak çelik veya metal düşünmenizi sağlar.

Kurumsal Web Tasarım Ankara

Marka çalışmalarınız kapsamında kurumsal web tasarımı hakkında kaliteli hizmete en avantajlı şartlarda sahip olabilirsiniz. MGA Bilişim uzman kadrosuna güvenerek, siz de kurumsal web tasarımın en kreatif haline erişebilirsiniz. Fikirlerinizi bizimle paylaşmak ve konu hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.