Scorpiol Kurumsal Web Tasarım | Kurumsal Kimlik | MGA Bilişim

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarım firmaları arasından ankara web tasarım (MGA Bilişim ) 12 yılı aşkın tecrübesiyle sizlere yardımcı olmaktadır. İnternet sitenizin kurumsalınızı oluşturan renkler ve dizayndan oluşması oldukça önemlidir. Kurusal web tasarımınızı hazırlamadan önce yapılacak olan bir analizle firmanız için en uygun kurumsal hazırlanacaktır.

Kurumsal Web Tasarım Kimliğinizi Oluşturma Stratejileri

 • Şirketinizin tarihini, misyonunu ve yöntemlerini inceleyin : Sunduğunuz hizmetin ve ya ürünün tüm nitelikleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerçekten çok önemlidir.
 • Başkaları Şirketiniz Hakkında Neler Düşünüyor : Mevcut ve olası müşterilerinizin fikirlerini öğrenmek için anket yapın, sorular sorun görüşmeler yapın ve alanınızla ilgili seminer ve toplantılara katılın.Firmanız hakkında oluşan algıyı değiştirmek isteyip istemediğinize karar verin.
 • Araştırma Yapan Şirketlerden Rakip Analizleri Toplayın : Web sitelerini kontrol edin, müşterilerin referanslarını okuyun ve sosyal paylaşım sayfalarını ziyaret edin. Neyi sevdiğinizi ve beğenmediğinizi belirleyin ve kurumsal kimliklerini kavramanın ne kadar kolay veya zor olduğunu belirleyin.
 • Gelecek İçin Bir Vizyon Belirleyin : Kurumsal kimliğiniz, önümüzdeki 5 ila 10 yıl boyunca ve günümüzdeki hedeflerinizi kucaklamalıdır. Vizyonunuza çalışanları, liderleri ve ortakları dahil edin. İşletmenizin önümüzdeki beş yıl içinde nasıl değer yaratacağını belirlemeyi deneyin. Ardından, şirketinizin sahip olduğu yetenekler göz önüne alındığında başarılı olabilmenin değer yaratma yollarını belirleyin. Son olarak, kaynaklarınızı belirlediğiniz bu alanlara odaklayın. Buradaki tüm amaç, oluşturabileceğiniz değeri bulmak ve yaratabileceğiniz kitleyi belirlemektir.

kurumsal web tasarım

Marka Çalışmaları

Kurumsal Web Tasarım Yaratmak

 • Logo  : Bir takım tasarımcı ve yazarları bir araya getirin ya da personelinizde o tür yaratıcı yeteneklere sahip değilseniz bir danışman tutun. Herkes bir odaya alın ve şirketiniz için bir logo düşünmeye başlayın. Logo, hemen tanınabilmesi için tasarlanmalıdır. Logo temiz ve basit olmalıdır. Logonuz yalnızca kurumsal tasarımınızdan yalnızca bir parça olacak, çünkü diğer tasarım yönleriyle eşleştirilene kadar iyi bir tasarımın anlamı olmayacaktır.
 • Font Seçimi : Bir web sitesi, reklam ya da bir ürünün ambalajını oluştururken, hemen tanınabilen ve insanlara belirli bir duygu getiren bir tipografi oluşturmanız gerekir. Okunabilir ve benzersiz olan uygun bir yazı tipi seçin.
  • Yazı tipi şirketinizin imajını ve inançlarını yansıtmalıdır. Eğer şirket muhafazakar olma eğilimindeyse, Times New Roman gibi bir şey kullanın.
  • Fontunuzun farklı ortamlarda nasıl çalışacağını düşünün. Örneğin, belirli bir yazı tipi panolarda iyi görünebilir, ancak web sitenize iyi çeviremeyebilir. Özellikle, web sitenizi oluştururken, fontun farklı web tarayıcılarında nasıl görüneceğini düşünün.  Mac’ler veya PC’ler için özel olarak tasarlanmış bazı programlar, web sitenizin bilgisini, hangi bilgisayarın türüne bağlı olarak farklı şekilde canlandıracaktır.
 • Renkler : Seçtiğiniz renkler, kuruluşunuz ve işinizi nasıl yürüttüğünüz konusunda cesur bir ifade yapar. Şirket felsefemizi ve stratejinizi aktardıklarından emin olun. 
  • Örneğin, ürünler için çevresel olarak sürdürülebilir ambalajlama yapmakla görevli bir kuruluş iseniz, yeşil renkleri ana renklerinizden biri olarak düşünün. Yeşil çevre hareketi ile eşanlamlıdır ve açık havada da görüntüler taşır.
  • Başka bir örnekte, organizasyonunuz okyanuslar ve nehirlerimizin su kalitesini düzeltmeye odaklanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluşsa, ana renklerinizden biri olarak maviyi kullanmayı düşünün. Mavi, insanların okyanus ve su hakkında düşündüklerini ne yaptıklarını bile bilmeden yapacak.
 • Tasarım : Kaliteli ürün ve hizmetler sunan bir şirket müşterileri geri getirmek ve işi tekrar kazanmak için en iyi şansa sahiptir. Kalite, tasarımınızı da içeren kurumsal kimliğinizin her yerine yansıtılmalıdır. Tüketicilerin web sitenizin veya ambalajınızın görünümüne nasıl tepki vereceğini düşünün.
  • Örneğin, Apple’ın web sitesine bakarsanız, şık, hızlı ve basittir. Bu web sitesi, ürünlerinin ne olduğunu doğrudan bir şekilde temsil etmektedir (şık, hızlı ve basittir). Gümüş renk şeması bile, çoğu insan güç ve kalite ile eşit olacak çelik veya metal düşünmenizi sağlar.

Kurumsal Web Tasarım ihtiyaçlarınız için 0312 418 5066 nolu telefondan bizlere ulaşabilir yada teklif isteyin formundan irtibata geçebilirsiniz.

Menü