Makale Tanıtım Yazısı

Makale Tanıtım Yazısı

Makale tanıtım yazısı, genellikle bir kurumun veya bir web sitesinin tanıtımını yapmak için yazılan metinlerdir. Yazılan bu makalelerin dil bilgisine uygun şekilde yazılması gerekir. Kullanılacak anahtar kelimelerin yazı içerisinde sürekli tekrar etmemesi ve imla kurallarına dikkat edilmesine özen gösterilir.

Makale tanıtım yazısı, arama motoru optimizasyonu açısından oldukça önemli bir backlink yöntemidir. Backlink uygulaması reklam açısından da yazının kalitesini arttıran önemli parametrelerden biridir. Bu yazılan makalelerin SEO çalışmasına uyumlu olması gerekmektedir.

Tanıtım Yazısı Nedir?

Dijital platformlar üzerinde, başta internet olmak üzere hemen hemen çoğu mecrada, web siteniz ile ilgili tanıtıcı, bilgilendirici ve ziyaretçiyi ikna edici mesajlar içeren yazılara verilen isimdir. Tanıtım yazısı, web sitenizi, markanızı ya da ürünlerinizi milyonlarca kişiye tanıtmak için yazılan yazılardır. Arama motorlarına uygun belirli anahtar kelimeler kullanılarak yazılması gerekir. Bu şekilde arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkmanızı sağlar.

Google alt yapısı linklerden oluştuğundan dolayı, almış olduğunuz her backlink sitenize bir değer kazandırmaktadır. Sitenizin trafik akışını yükseltmek için kısacası backlink kullanmanız gerekmektedir. Bunu da tanıtım yazısı ile daha etkin bir şekilde elde edebilir ve ayrıca bu yazılar ile marka bilinirliğinizi güçlendirebilirsiniz. Web sitenizin değerini arttırmak amacıyla yazılan tanıtım yazıları, SEO açısından da büyük avantaj sağlamaktadır. Trafik akışlarınızı olumlu şekilde arttıran bu metinler, uygun tanıtım yazılarına göre uzun ya da kısa olmayacak şekilde yazılmalıdır. Doğru ve uygun anahtar kelimeler kullanılarak sitenizi, kullanıcı trafiğinin yoğun olduğu sıralamalara çıkarabilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

Ürün ya da web site tanıtımı için yazılan yazılarda anahtar kelimelerin kullanılması gerekmektedir. Bu anahtar kelimelere verilen linkler sayesinde ürünlerinize ve blok yazılarınıza trafiği sağlamanız mümkündür. Anahtar kelimeler ve link çıkışları sayesinde site yönlendirmeleri yapan tanıtım yazıları, web sitesine yapılacak ziyaret sayısını artırmaktadır. Böylece siteniz birçok ziyaretçi tarafından görüntülenecektir. Bu yüzden tanıtım yazılarını yazarken gereksiz kelime ve cümleleri kullanmadığınız taktirde sitenize gelen ziyaretçi sayısı yükselecektir. Dilerseniz sizlere tanıtım yazısında dikkat edilmesi gereken özellikleri maddeleyelim;

‘’Özgün İçerik’’

Yazılan yazılar hiçbir şekilde başka sitelerden alıntı olmaması gerekmektedir. Kendi fikir ve düşüncelerinize göre baştan sona kadar özgün olmalıdır. Bazı kelimeler alıntı olabilir fakat özgünlüğe dikkat edilmelidir.

‘’Geniş İçerik’’

Yazılan yazılarda kullanılan kelimeler farklı ve zengin olmalıdır. Resim ya da video ile yazılan yazı desteklenmelidir. Bu sayede insanların ilgisini çekebilirsiniz.

‘’Akıcı ve Sade Dil’’

Yazılan tanıtım yazıları akıcı dil kullanılarak yazılmalıdır. İmla kurallarına uygun olması gerekmektedir. Kullanılan anahtar kelimelerin sürekli kullanılmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

‘’SEO Uyumlu Olması’’

Yazılan yazılar uygun uzunlukta olması gerekir. Minimum 250 kelime kullanılarak yazılması zorunludur. Anahtar kelime kullanıldığında belirgin olması için koyu renkte yazılmalıdır.

‘’Site İçi Link Verme’’

Yazdığınız yazıların içerisine, kendi sitenizde bulunan farklı makalelere link verebilirsiniz. Bu şekilde referans gösterdiğiniz sitelerinize trafik sağlamış olacaksınız.

Firma Tanıtım Yazısı

Firma tanıtımları yazısında firmaların vizyonu, misyonu, tarihçesi ve faaliyet alanlarından bahsedilir. Bazı firmaların web sayfalarında vizyonumuz ve misyonumuz bölümlerine yer verilir. Son zamanlarda birçok firmaların web sitelerinde bulunan firma tanıtım yazıları, SEO yöntemleri arasında etkili bir çalışmadır. Firmaların web sitelerinde bulunan bu yazılar sayesinde arama motorlarında üst sıralara çıkmalarını sağlamaktadır.

Özgün bir şekilde firma tanıtım yazısı yazılmalıdır. Özgün olması, firmanın yükselmesi için önemli bir etkendir. Kopya ya da benzer içerikler firmaya zarar verebilmektedir. Bu yüzden çoğu firma özgün şekilde yazmaya dikkat eder. Müşterinin talepleri ve önerileri üzerine düşünülerek yazılması da oldukça önemlidir. Talepler ve öneriler oldukça yararlı ve yol göstericidir. Bu sebeple her yorum ve öneri göz önünde bulundurulmalıdır ki müşteriler ile güçlü bağlar kurarak hızlı ve oldukça güçlü firmanızı büyütebilme imkânına sahip olursunuz.

Ankara Makale Tanıtım Yazısı

Tanıtım makaleleri, SEO uyumlu olmasına önem verilmelidir. SEO uyumlu olması için doğru anahtar kelimelerin kullanılması gereklidir. Birçok firmanın web sayfaları, bilişim şirketleri tarafından yönetilmektedir. Bu şekilde bilişim şirketleri SEO çalışmaları ve makale yazıları içeriklerini girmektedir.

MGA Bilişimin olarak, 13 yıldır hizmet verdiğimiz kurum ve firmalar ile yapılan uzun vadeli sözleşmeler, firmaların bize gösterdiği güvenin ve markaların ticari anlamda kazanç sağladıklarının kanıtıdır. MGA Bilişim olarak hem web tasarım hem de yazılım mühendislik alanlarında verdiğimiz kompakt hizmet ile başarılarımızı devam ettirmekteyiz. Sizde MGA Bilişimin avantajlarından faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel SEO Ankara