Mobil Uygulama

Mobil Uygulama

Mobil uygulama çağımız insanı için, gündelik yaşamın olmazsa olmazı haline geldi. Artık sosyalleşme, ulaşım, alışveriş, iletişim gibi pek çok ihtiyacın adresi mobil uygulamalar. Son birkaç yıl içerisinde, dünya nüfusunun yarısını geçkin sayıda insan, aktif kullanıcı olmuş durumda. Bilişim teknolojilerinden faydalanma imkanları, laptop ve tabletlerden sonra akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla tepe noktasına vardı.

Mobil uygulama ticaret bakımından da çok ilgi gören bir mecra haline geldi. E-ticaretin yüzde 70’i mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştiriliyor. 2020 itibariyle, tüm dünyada uygulamalar ve bu mecralara yönelik pazarlama stratejileriyle elde edilen gelirin, 190 milyar dolar civarına ulaşacağı tahmin ediliyor.

Mobil Uygulama Geliştirme

Pazarın büyümesiyle birlikte farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar ve bireysel girişimler de bu alana daha çok ilgi göstermeye başladı. En yaygın uygulama mağazaları olan AppStore ve Play Store baz alındığında, kullanıcıların uygulamalar için 20 milyar dolara yakın para harcadığı, her yıl bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 25’lik bir artıştan bahsedilebileceği ifade ediliyor.

Bu alanda hizmet veren mobil uygulama yapan firmalar artış gösterdiği için, firma sahiplerinin hangi yazılımcı firmasıyla çalışacaklarına karar vermesi de zorlaştı. Bir mobil uygulama yaptırmaya karar verildiğinde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var.

Uygulama Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Uygulama yaptırmaya karar vermenin en uzun süreci, belki de firma olarak amacınızın tam olarak ne olduğunu belirlemek. Yapılan araştırmalar, spesifik bir noktaya odaklanmayan mobil uygulamaların başarılı olamadığını gösteriyor. Dolayısıyla, mobil uygulama yazılım şirketi ile görüşmelere başladığınızda istek ve talepler konusunda net olmanız gerekiyor.
  2. Uygulamanın iş hedeflerinize yönelik nasıl bir araç olacağını kesinleştirin. Buna göre önceliklerinizin bir listesini çıkartın.
  3. Yaptıracağınız uygulamanın hedeflerinizle uyumlu olabilmesi için gerçekçi bir iş planı çıkartın. Birlikte çalışacağınız yazılım firmasıyla birlikte tarihler belirleyin ki süreci daha kolay yönetebilesiniz.
  4. İş ortağınız olan yazılım firmasıyla gerekli olan tüm bilgileri paylaşın. Şeffaflık ve güven her iş için olmazsa olmazdır.
  5. Süreci birlikte yönetebileceğiniz, uyumlu ve iş bitirici bir firmayla anlaşın. Size uygun platformun belirlenmesi ve altyapının kurulması aşamalarında tam bir iş birliği içerisinde ilerleyin. iOS ve Android uygulama geliştirme alanlarının ikisinde de başarılı referanslara sahip olan bir firmayı tercih edin.

iOS ve Android Uygulama Geliştirme

MGA Bilişim olarak hem iOS hem Android uyumlu uygulamaların yapımında, kendi alanında uzman yazılımcı ve tasarımcılarla çalışarak, sizlere en uygun çözümleri sunuyoruz.

Adobe Creative, Figma ve Sketch programlarını kullanarak, iş ortaklarımızla birlikte tasarım süreçlerini gerçekleştirdikten sonra,

  • Objective-C
  • Swift
  • Ionic
  • React

Yazılım dillerini kullanarak UI/UX geliştiricilerimizin de yardımıyla hem pratik hem de kullanıcı deneyimini iyileştirmeye odaklı projeler gerçekleştiririz.

MGA Bilişim, firmanızın ve markanızın kendi sektöründe ön plana çıkabilmesi için yazılım öncesi ve sonrası süreçlerde de daima destekçiniz olacak. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçin!

Web Tasarım