React Native Uygulama Geliştirme

React Native Uygulama Geliştirme

React Native Uygulama Geliştirme hizmeti sayesinde proje sürenizi kısaltabilir, çok daha kararlı bir yazılıma sahip olabilirsiniz. Tek bir kod tabanından günümüzde kullanılan iki mobil platform için aynı anda uygulama geliştirmek kulağa nasıl geliyor? React Native ile aynı anda hem IOS hem de Android için yazılım oluşturmak mümkün. Üstelik ilerleyen aşamada geliştirme ihtiyacınız olduğunda projeniz içinden çıkılmaz bir hal de almayacaktır. Hiyerarşik kodlama yapısı günümüzün en kolay anlaşılır yazılım dilini kullanmaya da olanak sağlıyor.

React Native Uygulama Geliştirme çeşitli avantajlara sahiptir çünkü arkasında global güçlü firmalar bulunan, geniş kitlelerin kullandığı uygulamalara entegre edilerek başarısını kanıtlamış bir kodlama dilidir. Neredeyse dünyanın her yerinden insanın kullandığı Facebook ve İnstagram bu başarılı entegrasyonun en büyük örnekleri olarak dikkat çekiyor.

React Native Nedir?

React Native nedir sorusunun en net cevabı; hem IOS hem de Android uygulama yapı taşına kendini kanalize edebilen, JavaScript ve React kodlama dili kullanılarak yazılan bir mobil uygulama platformu olduğudur. Bu şu anlama gelir: çok daha kısa süren proje geliştirme ve her iki platformda aynı anda yayına girebilme. Dolayısıyla RN, yatırımcıların bekleme süresini ve maliyetlerini azaltan bir yazılım çözümü sunmaktadır.

Mobil Uygulama Geliştirme

React Native Avantajları Nelerdir?

React Native, verimliliği yüksek projeler geliştirmenizi sağlar. Tüm kod satırı tek bir ekp tarafından yazılarak geliştirme sağlanması, iki farklı platform için çalışan ekiplerin yaşadığı iletişim sorununu ortadan kaldırır. Kodlama yapısının yaklaşık %95’i hem Android hem de IOS platformları için aynıdır.

Kod paylaşımına oldukça açık olan RN, mobil uygulama özelliklerinizi web platformuna kolayca entegre etmenizi sağlar. Dolayısıyla sadece iki farklı mobil platforma ortaklaşa iş geliştirmekle kalmaz, web uygulamalarınızla da kolayca iletişim sağlayabilirsiniz.

RN’nin sunduğu diğer avantajları sıralayacak olursak:

  • App Store ve Android Market’e aynı anda uygulama başvurusu yapabilme
  • App Store onayına gerek kalmadan basit güncellemeleri doğrudan kullanıcılara gönderebilme
  • Her iki platforma aynı anda yazılım sağlama sayesinde çıkış tariniz tamamen sizin kontrolünüzde
  • React ile neredeyse aynı düzeyde kullanılabilirlik performansı
  • Her platforma özel tasarımları kolayca entegre edebilme
  • Tek bir güncelleme paketiyle hem IOS hem de Android uygulamayı güncelleyebilme
  • Hibrit uygulamaların en büyük özelliği olan cihaz kamera, GPS, SMS gibi özellikleriyle tam uyumlu entegrasyona sahip olma
  • Çevrim dışı destek sayesinde kullanıcı internete bağlı olmasa bile gerekli bilgilerine erişmesini sağlama

Dünyanın En Popüler Programlama Dili

React Js kütüphanesini açık kaynaklı hale getirerek kullanıma sunan Facebook, React Native’i de açık kaynak kodlu yaparak kitlelerin faydalanmasını sağladı. Bununla da yetinmeyen ekip RN’nin başarısını göstermek için dünyada en fazla kullanıcı kitlesine sahip Facebook ve instagram uygulamalarına entegre ederek kullanılabilirliğini ispatladı. Sonrasında Walmart, Bloomberg, Airbnb gibi global oyuncuların da kullanmasıyla bir anda dünyanın en popüler programlama dili React Native oldu. Bu kadar yaygın kullanıma sahip olan React Native Uygulama Geliştirme, size dijital dünyadaki değişimlere anında ayak uydurma kolaylığı sağlayacak.

React Native Uygulama Geliştirme Çözümleri

Bir mobil uygulama, her işletmenin hızla pazara girmesi ve rekabetçi kalması için zorunlu bir araçtır. RN gibi hibrit bir uygulama çözümü bu görevi çok daha kolay ve daha hızlı hale getirir. Binlerce uygulama kurulan Fortune 500 şirketlerinden yeni girişimlere kadar geniş bir kitle React Native tercih ediyor.