SARS-COV-2 Temas Takip Cihazı

SARS-COV-2 Temas Takip Cihazı

SARS-COV-2 temas takip cihazı insandan insana bulaşan salgın hastalıklardan korunmayı sağlar. Özellikle Corona virüs gibi tüm dünyaya yayılan pandemi dönemlerinde sosyal mesafe çok önemlidir.

SARS-COV-2 temas takip cihazı özellikle kalabalık ve üretim yapan işyerlerinde bulaşmayı önler. Çalışanlar arasındaki güvenli mesafenin korunmasına da yardımcı olur.

SARS-COV-2 Temas Takip Cihazı Nedir?

Salgın hastalıklar kısa sürede birçok insana bulaşabilen, toplum sağlığı için tehlikeli hastalıklardır. Bazı dönemlerde bu tür hastalıklar görülebilir. Tıpkı Covid – 19 pendemisini yaşadığımız bu günlerde olduğu gibi. Salgın hastalık dönemlerinde alınabilecek bazı önlemler bulunur. Bunlar kişisel hijyen, güvenli bir yaşam alanı ve güvenli bir çalışma alanıdır. Özellikle birçok insanın bir arada çalıştığı işyerleri bulaşma ihtimalinin yüksek olduğu yerlerdir. Bu yüzden salgın hastalık dönemlerinde işyerlerinin güvenli hale getirilmesi gerekir.

Geliştirdiğimiz temas takip cihazı da salgın hastalık dönemleri için tasarlanmış bir cihazdır. Bu cihaz herhangi bir şekilde enfekte olan kişinin yakın zamanda kimlerle temas ettiğini kayıt eder. Böylece virüsü kapma ihtimali yüksek olan kişiler kolayca belirlenebilir. Bu da gerekli önlemlerin alınmasına yardımcı olur. Salgın hastalıklar zincirleme reaksiyon halinde hareket eder. Zincirin bir halkası önlemlerle kırıldığında hastalığın yayılması da yavaşlayacaktır. Bu yüzden temas takip cihazı hem hastalığın yayılma hızını düşürür hem de işyerlerini daha güvenli hale getirir.

Güvenli Sosyal Mesafe Cihazı

inContact adını verdiğimiz temas takip cihazı, aynı zamanda güvenli sosyal mesafe de oluşturur. Geliştirdiğimiz yeni nesil cihaz bir uyarı sistemine sahiptir. Kullanıcı için güvenli bir alan oluşturur. Herhangi bir durumda o güvenli alana başka biri girerse inContact cihazı uyarı verir. Bu da kişiler arasındaki temasın ve sosyal mesafenin korunmasına yardımcı olur. inContact cihazı, kolay kullanıma sahiptir. Giyilebilir bir teknolojiye sahip olan cihazın özellikleri şu şekildedir;

  • Akıllı bildirim sistemiyle çalışır
  • Bluetooth teknolojisine sahiptir. Böylece kullanıcın konumunu merkez olarak belirler
  • Kişiler arasındaki güvenli sosyal mesafeyi sağlar
  • Geriye dönük doğru bilgiler depolar
  • İşyerlerinde hastalığın yayılmasını önler
  • Giyilebilir bir teknolojidir ve kullanımı kolaydır
  • Akıllı cep telefonlarına entegre edilebilir