Temas Takip Cihazı

Temas takip cihazı, işletmelerin ve çalışanların güvenliğini sağlamak adına kullanılan bir giyilebilir teknoloji çözümüdür. İş sağlığı güvenliği risklerinin minimuma indirilmesi amacıyla bu teknolojiden yararlanılabilmektedir.

Temas takip Cihazı, giyilebilir bir cihaz olup insanlar arasındaki sosyal mesafenin korunmasını sağlar. Günümüz pandemi koşulları düşünüldüğünde, sosyal mesafeyi korumanın hem insan sağlığı hem de işletmelerin sürekliliği açısından oldukça önemli olduğu sonucu ortaya çıkmaktadır.

Temas Takip Cihazı Neden Kullanılır?

Kovid-19 pandemisi ile birlikte hayatımıza giren en önemli kavramlardan biri sosyal mesafe. Çünkü araştırmalar gösteriyor ki Kovid-19 virüsünün en hızlı yayılım yolu solunum yolu ile insandan insana geçmesi.

Temas takip çözümleri çalışma hayatına fiziksel koşullarda devam edenler için oldukça hayati bir önem taşımaktadır. Bu sistemler çalışanların temasta oldukları kişilerin kaydını tutabildiği gibi, uyarı sistemi sayesinde çalışanları olası risklere karşı yarmaktadır.

Sonuç olarak gerekli hijyen önlemlerinin alındığı çalışma alanlarında sosyal mesafenin de takip edilmesi ve korunması için giyilebilir teknolojiler büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu sayede de iş akışı kesintiye uğramadan devam edebilmektedir.

Temas Takip Cihazı Neden Kullanılır?
inContact Temas Takip Cihazı Özellikleri Nelerdir?

inContact Temas Takip Cihazı Özellikleri Nelerdir?

İnContact iş sağlığı ve güvenliği yönetiminde otonom bir sistem sağlayarak alınacak kararlar konusunda net verilerin toplanmasını sağlar. Şirket içi sağlık riskinin kontrol edilebilmesi için teknolojiden yararlanabilme yolunu açar.

inContact teknolojisi üç bileşenden oluşur:

  • Giyilebilir takip ve uyarı cihazı
  • Ağ geçidi
  • Yönetim paneli

inContact, her çalışanın beline yerleştirilen hafif radyo frekansı yayan bir aparat vasıtasıyla kullanılır. İşyerinde çalışanlar arasındaki teması, mesafeyi, temas süresini hesaplar ve kayıt altına alır. Herhangi bir çalışan hastalık belirtisi gösterdiğinde, daha önce bu çalışanla temasta bulunan diğer tüm çalışanlara otomatik bildirim gönderilir. Hastalığın daha fazla çalışana yayılmasını önlemek için önlemlerin alınmasını sağlar.

Risk Grubu Tanımlama

İnContact’ın veritabanında çalışan hareketliliği depolanır. Bu veriler her çalışanın akıllı telefonuna yüklenen bir uygulama ile entegre olarak işlenir. Bu sayede risk grubu tanımlaması son derece hızlı tamamlanabilmekte, önlem alınmada gecikmeden uyarılar gönderilebilmektedir.

Risk grubuna yapılan bildirimler üç farklı şekilde yapılır:

  • Push bildirimleri
  • Otomatik Telefon Görüşmeleri
  • SMS

Sosyal Mesafe Neden Önemlidir?

Sosyal mesafe/ sosyal uzaklaşma, bulaşıcı bir hastalığın yayılmasını durdurmak veya yavaşlatmak için alınan önlemleri ifade eder. Bir birey için, kendiniz ve başka bir kişi arasında enfekte olmaktan veya başka birine bulaşmaktan kaçınmak için yeterli mesafeyi korumak anlamına gelir. Bu önlem çok etkili ve yeterlidir.

Şu anda dünyanın birçok yerinde faaliyet gösteren saygın şirketler, 4A Labs inContact uygulamasıyla çalışanlarının ve toplumun güvenliğini garanti ediyor.