web-tasarimi-ve-kodlamasi

Web Tasarımı Ve Kodlaması

Web tasarımı ve kodlama, ürün veya hizmetlerin dijital dünyada kendine yer bulmasını sağlayacak en temel aşamalardandır. Tasarım ve kodlama aşamaları neticesinde web sitesi hazırlanır. Böylece satış/pazarlama, marka bilinirliği gibi noktalarda firma kendine dijital dünyada yer bulabilecektir.

Web tasarımı ve kodlama bir sitenin en önemli unsurlarının hazırlanmasını sağlayan temel işlemlerdir. Bu nedenle titiz bir çalışmayla hazırlanması önemlidir. Bu aşamadaki çalışmalar sitenin görsel açıdan ve içerik açısından yapısını belirleyecektir. Tasarımı ve kodlaması kusursuz bir site hazırlanmadığı takdirde, sonrasında yapılan işlem ve uygulamalar da tam performansını gösteremez.

Web Tasarımı ve Kodlama Nedir?

Web tasarım ve kodlama aracılığıyla bir web sitesinin kullanıma hazır hâle getirilmesi amaçlanır. Tasarımda metin ve görsellerin web sitesi ziyaretçilerine nasıl görüneceği planlanmakta ve hazırlanmaktadır. Bunun için ileri seviyede grafik tasarımı ve web alanında profesyonel çalışma yetkinliği gereklidir. Kodlama aşamasında ise bu tasarımın online ve offline mecralar için uygun hâle getirilmesi sağlanır.

web-tasarimi-ve-kodlamasi

Web tasarım kodlama çalışmasına başlamadan önce yapılacak çalışmalar;

  • Firmanın kurumsal ihtiyaçları belirlenir.
  • Ortaya çıkan veriler analiz edilir.
  • Firmanın rengi seçilir, logosu hazırlanır.
  • Marka ile de görüşülerek tasarım ve kodlama aşamalarına geçilir.

Web sitesi tasarlanırken ilerleyen süreçte oluşabilecek ihtiyaçların göz önünde bulundurulması gereklidir. Yalnızca anlık gereksinimleri karşılayacak bir çalışma, sonrasında doğacak farklı ihtiyaçlar için yeniden tasarım ihtiyacı oluşturabilir. Çalışmanın mobil kullanıcılar ve farklı dijital cihazlar için uygun olması da önemli hususlardandır.

Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bir web sayfası hazırlanırken çeşitli aşamalardan geçmektedir. Web tasarım ile bu aşamalardan ilki tamamlanmış olacaktır. Uygun formatta hazırlanan tasarım dosyası, kodlamadan önceki adımdır. Burada web sitesinin içeriği, gerekli olabilecek alanlar belirlenir. Hizmet veya ürün için uyumlu görsel tasarımlar hazırlanır.

web-tasarimi-ve-kodlamasi

1.Öncelikle projenin belirlenmesi, sınırlandırılması gereklidir.

2. Ardından kurumsal kimlik çalışması yapılacaktır.

3.Firmaya, ürün veya hizmete uygun logo, renk, slogan gibi detaylar belirlenir.

4.Kurumsal kimliğe uygun şekilde grafik tasarımı hazırlanır.

Web sitesinde satış/pazarlama ve tanıtımı yapılacak ürün ve hizmetlere ait bölümler web tasarımında tamamlanır. Böylelikle kodlama için uygun bir tasarım hazırlanmış olacaktır. Web sitesinin kurumsal, E-ticaret odaklı ya da kişisel blog vb. hangi türde olacağı, tasarım sürecinde önemli bir husustur. Buna uygun şekilde hazırlanmış bir web tasarımı sayesinde site yahut uygulama vb.’nin doğru hedef kitleye ulaşması mümkündür.

Web sitesinde satış/pazarlama ve tanıtımı yapılacak ürün ve hizmetlere ait bölümler web tasarımında tamamlanır. Böylelikle kodlama için uygun bir tasarım hazırlanmış olacaktır. Web sitesinin kurumsal, E-ticaret odaklı ya da kişisel blog vb. hangi türde olacağı, tasarım sürecinde önemli bir husustur. Buna uygun şekilde hazırlanmış bir web tasarımı sayesinde site yahut uygulama vb.’nin doğru hedef kitleye ulaşması mümkündür.

Phyton
JavaScript
C ++
PHP
Swift

kodlama için en sık kullanılan dillerdendir. Bu diller ile İOS, Android veya web için işlem yapılması mümkündür. Fakat her bir kodlama dilinde hazırlanabilecek kodlar farklılık göstermektedir. Hem İOS hem de web sitesi için kodlama yapılacaksa farklı dillerde çalışma gerekliliği ortaya çıkabilmektedir. Bu dillerin tamamına hâkim olan bir firma tarafından verilecek kodlama hizmeti, çalışmaların nitelikli ve geniş çaplı olabilmesine olanak tanır.

Web programlama dilleri, yapısı gereği her gün gelişme ve değişme eğilimindedir. Bu noktada, kodlama desteği alınacak kurumun bu açıdan kendini geliştirmiş olması gerekmektedir. Alandaki yenilikleri takip eden, SEO gibi araçlarla ilgili bilgi sahibi kurumlar, ortaya çıkacak web sitesinin tüm ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayacaktır.

Kodlama Web Tasarım Fiyatları

Dijital dünya, gelişim ve yenilikleri bünyesinde toplayan bir alandır. Web sitesi kurulumu, sosyal medya yönetimi vb. de bu nedenle gitgide önemini artırmaktadır. Bilgisayar programcılığı ve bu bağlamdaki diğer hizmetler için yetkinliği olan kişi ve kurum sayısı da bu artışa ayak uydurmaktadır. Bu bağlamda kodlama ve web tasarım fiyatları oldukça geniş bir aralıkta seyreder. Her bütçeye uygun şekilde hizmet alınabilecek yer veya kişiye ulaşmak mümkündür.

web-tasarimi-ve-kodlamasi

Kodlama ve web tasarım bir markanın değerini, marka bilinirliğini artıracak önemli başlangıç hususlarındandır. Bu nedenle mevcut hizmetlerin alanın uzman ekiplerinden, bu konuda profesyonelleşmiş şirketlerden alınması önem arz eder.

Ankara Web Tasarım, eski ve köklü, vizyoner, alanın tüm detaylarına hâkim bir kurumdur. Bu doğrultuda pek çok dijital mecra ihtiyaçlarının yalnızca Ankara Web Tasarım aracılığıyla karşılanması mümkün olmaktadır. Web tasarımı, SEO, sosyal medya danışmanlığı gibi ihtiyaçlarınızı tek ve profesyonel bir kurum aracılığıyla karşılamak için bize başvurabilirsiniz. Hizmetlerimiz, fiyatlarımız ve diğer tüm detaylar için bize ulaşın.