adwords-reklam

AdWords Reklam Yönetimi

AdWords reklam yönetimi hizmeti, kişilerin veya kurumların ürettiği tanıtım ya da pazarlama amaçlı içeriklerin doğru hedef kitleye ulaşabilmesi için en kullanışlı araçlardan biridir. Dünyada en çok tercih edilen arama motoru olan Google tarafından sunulan bu hizmet, dijital reklamcılık alanında altın standart konumundadır.

AdWords reklam yönetimi ücretleri; tanıtım içeriğine, reklamın kaç kişiye ulaştığına ve kaç kişi tarafından tıklandığına göre değişiklik gösterebilmektedir. AdWords ismi halen yaygın olarak kullanılsa da Google’ın reklam hizmetinin eski adıdır. Bu hizmet günümüzde Google Ads ismine sahiptir. Hizmet, milyonlarca kullanıcısına, milyarlarca dolar kazandırmıştır. Bilgiler göz önüne alındığında, Google reklam verme hizmetinin doğru bir şekilde yönetilmesinin ve doğru içeriklerin hazırlanmasının son derece önemli olduğu anlaşılmaktadır.

AdWords Reklam Verme

Google AdWords süreçleri nasıl işler? Öncelikle reklam içeriği hazırlanır. Tanıtımı yapılan ürün veya nesne hakkında çarpıcı bir metin tercih edilir. Bu aşamada anahtar kelime analizinin yapılması önerilmektedir. Bu sayede örneğin, ilişkili ürün veya hizmetlerin en çok hangi kelimelerle aratıldığı öğrenilebilir.

Ardından reklama tıklayanların yönlendirileceği bir açılış sayfası belirlenir.  Bu sayfa ne kadar hızlı açılırsa o kadar iyidir. Google Analytics gibi ücretsiz bir program ile kullanıcı davranışlarını gösteren bazı veriler hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Analytics, Google Ads hesabı ile ilişkilendirilebilmektedir.

Kişisel organizasyonlar veya kurumsal işletmeler;

 • Web sayfalarındaki içeriklerin daha geniş bir kesime ulaşmasını,
 • Ürünlerinin daha geniş bir kitle tarafından satın alınmasını,
 • Ürün veya hizmetlerinin, ilgi duyma ve satın alma potansiyeli en yüksek olan kesime duyurulmasını

Hedefleyebilir. Bu hedeflere ulaşmanın yolu dijital reklamcılık hizmetlerinden geçmektedir. Ankara Web Tasarım’ın deneyimli ekibi, Google Ads reklam verme alanında çalışmalarını yürütmektedir.

 • Google ve sosyal medya reklam yönetimi
 • Sosyal medya hesap yönetim hizmetleri
 • SEO uyumlu özgün blog makaleleri
 • Mobil yazılım çözümleri

Şeklinde sıralayabileceğimiz pek çok alanda faaliyetlerini sürdüren ekibimizle iletişime geçebilir ve projenizi anlatabilirsiniz.

Google Ads Reklam Verme

AdWords Reklam Ajansı

AdWords reklamları temel olarak kullanıcıları ilgili web sayfasına çekmeyi hedefler. Google Ads reklam hizmeti sayesinde çeşitli reklam kampanyaları oluşturulabilmektedir. Verilen reklamlar hem Google arama sonuçlarında hem de ilgili web sayfalarında görüntülenebilmektedir. Google’ın AdSense adındaki hizmeti, internet sayfalarının reklam almasını sağlamaktadır. Böylece ilgili site tıklama aldıkça, web sayfası yöneticisi gelir elde etmektedir.

Ankara Web Tasarım gibi bir dijital reklam ajansı, birlikte çalıştığı kullanıcılar için pek çok hizmeti yerine getirebilir:

 • En uygun reklam başlığını ve içeriğini üretebilir. Bu amaçla anahtar kelime analizi yapabilir.
 • Müşterilerle birlikte yapacağı planlamalar doğrultusunda reklam yönetimini gerçekleştirebilir.
 • Reklam gelirleri ile giderlerini analiz edebilir.
 • Google Analytics gibi ilişkili tüm Google hizmetlerini profesyonelce kullanabilir.
 • Reklamların performansını değerlendirip gereken önlemleri alabilir.
 • Müşteriler için düzenli aralıklarla bilgilendirici raporlar hazırlayabilir.
Google Ads Reklam Verme

Google AdWords Reklam Verme

AdWords reklamları, Google’ın sahip olduğu çeşitli hedef kitle tanımlama araçlarını da kullanmaktadır. Bir arama motoru olarak Google, hangi bölgedeki kullanıcıların en çok hangi anahtar kelimelerle ilgilendiğini bilmektedir. Üstelik bu alanda detaylı istatistikler de tutmaktadır. Google ve ilişkili hizmetlerde herhangi bir hesabı olan kullanıcılar, özel bir engelleme talebinde bulunmadığı müddetçe Google tarafından istatistiksel veri elde etmek amacıyla kullanılır.

Google’ın topladığı veriler kişiyi doğrudan ortaya çıkaracak isim ve soy isim gibi bilgileri içermez. Ancak yaş, cinsiyet, yaklaşık konum, en çok aratılan kelimeler ve ilgi duyulan ürün kategorileri Google tarafından bilinmektedir. Böylelikle reklam içeriği, en ilişkili kitlelere ulaştırılabilmektedir.

Google reklam verme fiyatları potansiyel kullanıcılar tarafından merak konusu olmaktadır. Peki Google AdWords ücretli mi? Evet, ücretli bir hizmet olan Google Ads reklam kullanıcılarına ayıracakları bütçe konusunda da esneklik sağlamaktadır. Belirlenen reklam bütçesinin dışına çıkılmaz ve yalnızca reklamlar tıklama alırsa ücret yansıtılır. Bu açıdan kullanıcı dostu bir hizmet olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Google Adwords Görüntülü Reklam Ağı

Google AdWords Reklam Nasıl Verilir?

Google’da reklam vermek için, ilk adım olarak bir Ads hesabı oluşturulmalı ve Google Ads giriş işlemi yapılmalıdır. Ayrıca web sayfanız için reklam hedeflerinizi ve ne kadar bütçe ayıracağınızı netleştirmeniz gerekecektir. Başarılı bir tanıtım/reklam içeriği, potansiyel müşterilerin araştırdığı anahtar kelimelerin analiziyle de ilişkilidir.

Google, bir arama motoru olarak kullanıcılara arattıkları kelimelerle en çok ilişkili olan içeriği göstermeye çalışmaktadır. Bunu yaparken de düşük kaliteli olarak görülen içeriği filtrelemektedir. Sık aratılan kelimeleri kullanarak arama sonuçlarında görünmeye çalışmak iyi bir fikir olabilir. Ancak bu kelimelerle ilişkili sektörler, rekabetin yüksek olduğu bir alansa daha fazla görüntüleme almak zorlaşabilmektedir.

Başarılı bir reklam içeriği oluşturmak için dikkat gerektiren pek çok parametre bulunmaktadır. Ankara Web Tasarım ekibi, tüm bunları sizin için mümkün olan en optimize şekilde ayarlayarak Google Ads reklam faaliyetlerinizi yürütebilir. En iyi performansa profesyonel destek alarak ulaşabilirsiniz.