Google Adwords Danışmanlığı

Google Adwords Danışmanlığı

Google Adwords Danışmanlığı, ticari alanda ürün pazarlaması veya etkinlik tanıtımı yapan işletmeler başta olmak üzere, çeşitli girişimler ile Google arasında bir iş ortaklığı sağlanan alan olarak bilinmektedir.

Google Adwords Danışmanlığı ile sektörünüze ve taleplerinize bağlı olarak belirlenecek olan anahtar kelimeler bazında reklam verebilirsiniz. Google Adwords (ADS) iş ortaklığının bu aşamasında, sizlere sektör analizi yapmanın yanı sıra aynı zamanda, tercih ettiğiniz kelimelerdeki reklam/sponsorluk, tıklanma verileri ve maliyetleri hakkında doküman sunarak, online reklam alanlındaki verimliliğinizi arttırmaktadır.

Google ADS Nedir?

Google ADS, Google tarafından sunulan bir reklam hizmetidir. Birçok farklı arama motoru bu hizmeti sunmaktadır. Fakat Türkiye’de en çok kullanılan arama motoru Google olduğundan dolayı bu hizmeti birçok kuruluşa sunmaktadır. Google Ads aracılığıyla verilen reklamlar; reklam veren sitenin ürün ve hizmetlerini alakalı aramalarda veya konumlarda gösterilmesine yardımcı olur. Bu reklam aracı sayesinde web siteniz arama listesinde üst sıralarda gözükmektedir. Bu sayede sitenize ziyaretçi çekebilir, potansiyel müşteriler ile iletişime geçilebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Google Adwords, kullanışı basit ve sayfalar için oldukça başarılı bir reklam aracıdır. Tek amacı reklam olmasından dolayı firmalar daha çok satış oranlarına çıkabilmek için ve kullanıcı kitlesini olabildiğince geniş tutmak için bu reklam aracını tercih etmektedir. ADS sayesinde firmalar, reklam sürecinin her aşamasını görebilmektedir. Google Adwords reklamlarını kullanan firmalar, sürecin her bir aşamasında ne kadar kullanıcıya hâkim olduklarını ve satış rakamlarının hangi noktalara ulaştığını anlık olarak görebilirler. Minimum maliyet ile maksimum kazanç elde edilebilmektedir. Site reklamları arama motoru sonuçlarının üst sıralarında, haritalarda, Google Play’da, YouTube’da ve web sitelerinin reklam için ayrılmış özel bölümlerde karşımıza çıkmaktadır.

Google Adwords Danışmanlığı

Google Adwords Nasıl Kullanılır?

Google ADS, online pazarlama çalışmalarınıza katkı sağlayacak reklam aracıdır. Bu özellikleri sayesinde web sitenize çekeceği ziyaretçileri potansiyel birer müşteriye dönüştürebilmektedir. Adwords hesabı açarak bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar;

 • Reklam çalışmanızın için ilk olarak size uygun bir bütçe belirleyin.
 • Sayfanızda bulunan anahtar kelime seçimlerinizi dikkatli yapın.
 • Çekeceğiniz müşterilerin sayısını kendi içerinizde belirleyin.
 • Varış sayfalarının planlamasını dikkatli yapın.
 • Arama terimleri raporlarını kullanın.
 • Elde ettiğiniz sonuçları sürekli takip edin.

olarak söyleyebiliriz. Google Adwords kullanırken bazı önemli kararlar firmanız için avantaj sağlamaktadır. Google ADS kullanırken ilk olarak ortalama 1000 ziyaretçi hedefiniz olsun. Bu sayede kelime başına ödeyeceğiniz miktar ve günlük bütçenizi bu sayıya göre ayarlayınız. Birçok firmanın yaptığı hata olan ucuz diye alakasız kelime seçimlerini kesinlikle yapmayın. Görsel reklam miktarınızı gün geçtikçe arttırınız. E- ticaret siteniz var ise ilk olarak arama motoru optimizasyonu (SEO) ve arama motoru reklamcılığına (SEM) yönelin. Bu sayede siteniz reklam süresi dolduktan sonrada doğal yollarla üst sıralara çıkabilmektedir.

Google Adwords kullanırken tecrübe ve bilgiye gerek duyulmaktadır. Bazı firmalar profesyonel ekip tercih etmemesinden dolayı çalışmalarında istenilen verimi alamamaktadırlar. Firmanızda muhakkak sertifikalı Google Adwords Uzmanı bulundurmanız gerekmektedir. Eğer firmanızda bu özelliklere sahip çalışanınız yok ise uzman kadrolara sahip bilişim şirketlerine başvurunuz.  MGA Bilişim olarak profesyonel kadromuz tarafından SEO ve SEM hizmetlerini sizlere sunmaktayız. Siz de bu hizmetlerden yararlanmak için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Google Adwords Danışmanlığı

Google Adwords Danışmanlığı Ankara

Google ADS reklamlarını oluşturmak temelde basit bir işlem olarak görülmektedir. Ancak profesyonel bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir. MGA bilişim olarak yıllardır birçok marka ve firmalara ADS hizmeti sunmaktayız. Google ADS hizmeti kapsamında sunulan hizmetlerimiz;

 • Sektörde bulunan rakip firma analizi
 • Rakip firmaların başarı sağladığı anahtar kelime analizi
 • Başarılı bir reklam sonuçlarına ulaşılabilmesi için anahtar kelime analizi
 • Reklamlarınızda kullanılması gereken negatif kelime analizi
 • Google politikalarına uygun şekilde reklam stratejilerinin geliştirilmesi
 • Hitap edilecek hedef kitle analizi
 • TBM yüksek kelimeler için maliyet optimizasyonu
 • Amacınıza göre ürün satış – hizmet satış – marka bilinirliği odaklı kampanya planlaması
 • Kampanyanıza en uygun bütçe-maliyet ve maliyet-zaman optimizasyonu
 • Yayınlanma süresi boyunca reklam optimizasyonu ve destek hizmeti
 • Maliyet-Geri dönüş analizi ve raporlaması

Olarak sizlere sunulmaktadır. Web sitelerinin arama motorlarında daha üst sıralarda çıkması amacıyla yapılan SEO ve SEM çalışmaları, marka bilinirliğinizi ve dolayısıyla kârlılığınızı artıran önemli unsurlardandır. MGA Bilişim olarak web tasarım, web yazılım, SEO hizmetleri ihtiyaçlarınıza profesyonel ve kalıcı çözümler üretmekteyiz. Siz de ihtiyacınız olan bu hizmetlere sahip olmak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.