PTT Yurtdışı Kargo Takip Nasıl Yapılır

PTT Yurtdışı Kargo Takip

PTT yurtdışı kargo takip yapılabilmesi uluslararası gönderilerin güncel durumundan haberdar olunabilmesini sağlamaktadır. Özellikle e-ticaretle uğraşan girişimcilerin bu özellikten faydalandığını söylemek mümkündür.

PTT yurtdışı kargo takip sayesinde, dünyanın dört bir yanından yola çıkan gönderilerin hangi aktarma noktalarından geçtiğini, vardığı şubeleri saat ve dakika bilgilerine kadar, ayrıntılarıyla öğrenmek; paketin yolda kaybolma ya da yanlış adrese gitme ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

PTT Yurtdışı Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Üstün hizmet kalitesi, güler yüzlü çalışanları ve yüz seksen yıla yakın tarihiyle PTT, kargonuzun sağ salim bir şekilde verilen adrese ulaşması için tüm olanaklarını kullanmakta, teknolojik yenilikleri takip ederek her gün daha iyi hizmet vermektedir.

PTT kargo takip telefon yoluyla iletişim kurularak şubelerden güncel bilgileri almak suretiyle yapılabildiği gibi PTT kargo takip numarası yoluyla web sitesi üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Gönderi şubeye teslim edildikten sonra verilen bilgi fişi üzerindeki barkod numarası kullanılarak https://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresinden paketin nerede olduğu takip edilebilmektedir.

Yurtdışı Kargo Gönderimiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışına kargo gönderirken akla gelebilecek pek çok soru var. Meselenin hukuki boyutu, gümrükle alakalı boyutu, kargo firmasının politikaları ya da bazı ülkelerin özel durumları göz önüne alındığında internette uzun soluklu bir araştırma yapılması gerektiği açıkça görülmektedir.

Önemli noktalardan bir diğeri de kargonun düzgünce paketlenmesidir. Uçakla yolculuk yapanlar bilir, valizler uçaktan indirilirken taşıyıcıya hızlıca aktarımını sağlamak açısından, genelde fırlatılarak yüklendir. Bu gibi durumlarda valiz içerisine kırılacak bir eşya konmaması, konmuşsa da kırılmayacak şekilde koruma altına alınması gerektiği hatırlatılır. Yurtdışına gönderilecek kargolar için de benzer bir durum geçerlidir. Kolay kırılabilecek gönderilerin doğru paketlenmesi, daha sonra ortaya çıkabilecek sorunlarda söz hakkı sahibi olunmasını sağlayacaktır.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri

PTT yurtdışı kargo takip sistemi, paketinizin güvenliği için pek çok avantaj sağlıyor olsa da sorunlarla karşılaşmak her zaman ihtimaller dahilinde olabiliyor. Herhangi bir sorun ortaya çıktığında PTT kargo şikayet telefon numaralarını arayarak ya da web sitesi üzerinden şikayette bulunarak PTT’nin güler yüzlü ve çözüm odaklı müşteri hizmetlerinden yararlanılabilir.